Ztišení PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ztišení PC

Příspěvekod Muž_činu » 08 říj 2014 20:15

Zdar všem, potřeboval bych poradit, jestli jsou nějaké možnosti jak ztišit PC, aniž bych otevíral bednu a měnil chladiče. Mám značkové PC , tudíž by jakýkoliv zásah do bedny znamenal porušení záruky. Jde o to, že při běžné práci dělá PC o trochu větší hluk, než by se mi líbilo. Nejde o žádnou tragédii, s nasazenými sluchátky je to úplně v pohodě a i bez nich se to dá vydržet. Nicméně mě napadlo, jestli by to přece jen nešlo trochu zlepšit pomocí nějakého sw. Zkusil jsem v Biosu změnit nastavení větráků ( z defaultního na silent), což trochu pomohlo, velká změna to ale také není. Možností co měnit je tam relativně dost, včetně čehosi s Q-Fanem, moc se v tom ale nevyznám. Podle odhadu dělá největší kravál chladič procesoru i5, což je normální box. Jde mi to, jestli jdou například nějak upravit otáčky či prostě něco nastavit jinak. Ještě tak otázka na okraj: je normální, aby ze zdroje chvílemi vycházel tenký pískot? Ne že by mě to nějak extra obtěžovalo, ale napadlo mě, jestli to neznačí nějaký problém uvnitř. Je mi jasné, že ve značkových PC nebudou ty zdroje asi extra kvalitní kousky, nicméně bych rád věděl, jestli můžu být v klidu, nebo poslat PC na bezplatné prověření do servisu. Díky za rady. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
startka
Level 3
Level 3
Příspěvky: 433
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod startka » 08 říj 2014 20:19

dej sem odkaz na to značkové pc

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod wattmetr » 08 říj 2014 20:32

Ten odkaz je k ničemu, pokud chceš PC ztišit bez zásahu, dej ho někam "za zeď", do jiné místnosti. Jinak ho bez zásahu do vnitřností neztišíš :P
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod Muž_činu » 08 říj 2014 20:38


Uživatelský avatar
startka
Level 3
Level 3
Příspěvky: 433
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod startka » 08 říj 2014 20:48

box chladič ,zdroj tipuju nějaký lc power to všechno pod vrstvou prachu

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod Muž_činu » 08 říj 2014 20:55

Box chladič je jasný, s tím jsem počítal. No PC je relativně nové, v řádu týdnů, takže by prach důvodem být neměl. Jak říkám, nejde o nic hrozného, jinak jsem s PC spokojen, spíš mě zajímá, jestli existují nějaké programy na úpravu otáček větráků a podobně.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod Michael850 » 08 říj 2014 20:58

BOX chladiče většinou krával dělají kdybys dokoupil chladič SilentiumPC Fera 2 tak by to bylo určitě lepší ale nechceš do toho zasahovat tak jinak to nejde jinak u zdroje pískáni určitě není normální ale pokud máš nějaký jmenovaný výše tak se ani nedivím a můžu říct že ano je to normální u takové značky ano :-) možná si pohrát s tím biosem pozměnit otáčky nebo něco možná pomůže ale nečekal bych to o moc lepší a moc bych do toho nezasahoval ať se ti to nezačne přehřívat protože BOX chladiče chladí jen tak na oko aby se ti neusmažily čipy :-D
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
tomasosi
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2567
Registrován: únor 12
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod tomasosi » 09 říj 2014 00:34

To je jak kdyby jsi chtěl od auta aby jelo rychle a mělo o 100 koní větší výkon, ale nechceš otevřít kapotu :D To je prostě jasný že musíš vyměnit chladič na procesoru jelikož boxy dělají hluk, ale využil bych toho zdroje že píská. Dal bych to na ten bezplatný servis či záruku a uvidí se. Jak víš přesně že je to od procesoru? Třeba může dělat ten hluk zdroj.
CPU: Intel core 2 Quad Q9550 2,83ghz @ 3,61ghz chladič Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2
GPU: Nvidia GeForce GTX 650ti OC 1gb Gigabyte
RAM: 6gb DDR2 1066mhz
HDD: Seagate Barracuda 500gb Sata 6gb/s
Zdroj: Eurocase PFC 400w ( chystá se upgrade )

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod Muž_činu » 09 říj 2014 22:02

Case je docela otevřený a prostě podle sluchu usuzuji, že větší hluk vydává procesor. Samozřejmě stoprocentní jistotu nemám, ale vsadil bych na to. S tím servisem uvidím, nakonec k tomu možná dospěju, ale momentálně nemůžu být několik týdnů bez PC.
EDIT: Z BIOSu jsem vydedukoval, že možná větší kravál než chladič proseru dělá větrák v bedně. Bohužel SpeedFan nevypadá, že by to dokázal nějak ovlivnit.

Muž_činu
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ztišení PC

Příspěvekod Muž_činu » 12 říj 2014 23:06

Tak nakonec jsem SpeedFan rozchodil, na chvíli přepnul ovládání větráku na bedně na ,,manual", snížil hodnoty a efekt byl hodně znát. Ideální by ale bylo, kdyby se mi povedlo nějak nastavit, že SpeedFan bude činnost větráku sám regulovat a při větší zátěži ji zvýší, abych to nemusel dělat ručně. Jde mi čistě o fan v bedně, s chladičem procesoru nic dělat nechci. Vygooglil jsem nějaké návody, ve všech ale zmiňují přepnutí PWM 1 mode na ,,software controlled". V programu se mi ale tato možnost vůbec nezobrazuje, je tam pouze manual, Thermal Cruise, Fan Speed Cruise atd. Poradil by někdo, kdo tento program používá?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů