Zamrzání USB portu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

wassil
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: listopad 08
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Zamrzání USB portu

Příspěvekod wassil » 08 úno 2010 08:46

Dobrý den. kolega mi přinesl počítač s tím že jeho syn měl v noci živý sen a odpojil z PC všechny kabely (bylo vypnuté) od té doby nefunguje PS2 port myši (klávesnice PS2 ano). Předpokládám že vyšlehl ps2 port na MB jelikož jsem vyzkoušel ostatní myši jak kuličkové tak optické (optická ani nesvítí). Při pokusu o připojení usb myši tato sice funguje ale zasekává se. Prostě pohnu myší, kurzor se pohne o dva cm a myš se restartuje (win hlásí problém s neznámým zařízením HID a nainstaluje ovladač) pak opět začne fungovat ale zase do prvního pohybu. USB klávesnice dělá to samé. Zkoušel jsem všechny usb porty jak přední přídavné tak zadní integrované v MB a beze změny. Zajímavé je že v BIOSu klávesnice funguje bez problémů ale jakmile se začne spouštět windows ,USB přestane normálně reagovat. V biosu jsou USB povoleny. Zkoušel jsem i LIVECD linuxu se stejným výsledkem. MB je MSI K8T Neo-v. Myslíte že je MB ve věčných lovištích ? Ať se s tím zbytečně netrápím.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání USB portu

Příspěvekod Pic » 08 úno 2010 12:21

Pokud byl PC vypnutý, tak nebyl důvod k poškození základní desky. Mrkni se do Správce zařízení, zda tam není ?, nebo !.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

wassil
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: listopad 08
Bydliště: Severní Morava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzání USB portu

Příspěvekod wassil » 08 úno 2010 12:35

Chyba asi nebude ve WIN když mi optická myš nesvítí ani při bootu PC (kterákoliv jiná to dělá), ve správci zařízení žádná chyba není pokud s myší připojenou v USB portu nepohnu a když je připojena k PS2 tak ani není ve správci uvedena.

EDIT : Teď jsem si uvědomil že po zapnutí BIOS dvakrát pípne což může být problém modulů RAM, myslíte že je to náhoda nebo to může mít souvislost ?

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzání USB portu

Příspěvekod El Diablo » 08 úno 2010 13:46

Zkus všechny karty/moduly vyndat a znovu pořádně nasadit. U PS2 konektoru zkontroluj zda není poškozený.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Synology router RT2600ac nelze upravovat předávání portů
    od pebura » 14 lis 2024 00:44 » v Sítě - hardware
    2
    3085
    od pebura Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2024 17:18
  • Zamrzání PC a padání her
    od doldy » 21 pro 2024 13:02 » v Problémy s hardwarem
    3
    2449
    od rohlicek1 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2025 09:56
  • zamrzání Ntb + dlouhé načítání stránek a aplikací
    od PARKR » 11 led 2025 12:56 » v Problémy s hardwarem
    8
    2485
    od PARKR Zobrazit poslední příspěvek
    11 led 2025 15:10
  • náhodné lagy(skoro zamrzání) high-end PC při hraní
    od mk2442 » 29 pro 2024 21:37 » v Hry
    2
    2147
    od mk2442 Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2024 23:56

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů