NTB si nerozumí s DVD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 24 čer 2013 15:35

Zdravíčko,

právě si dělám zálohy a plánuji formátování ntb, ale tak zkusím se ještě zeptat, jestli neexistuje méně invazivní řešení :)

Můj problém je DVD mechanika, která sice DVD roztočí, kontrolka svítí.. ale obsah média se nenačte (přesněji v okně Počítač se Jednotka DVD RW nezmění na název DVD). Rovněž, je-li v mechanice DVD, tak počítač blázní. Např. přestane odpovídat Průzkumník, když se pokouším DVD otevřít; přestane odpovídat Media Player, když se pokouším Průzkumník obejít a načíst video přímo tam. Ale například internetový prohlížeč funguje normálně - zdá se, že v tu chvíli neodpovídají jen ty programy, které mají nějakou vazbu na mechaniku. Takže se nedá říct, že by ntb celkově zamrzl. Přičemž když DVD vysunu z mechaniky, tak se vše opět vesele rozběhne... A mám Visty (to by ještě mohla být podstatná informace). A mechanika je jak na CD, DVD, Blu-ray... i vypaluje... přičemž vypalovačka funguje správně - prázdné DVD se načte, data se zapíší, na jiném PC jdou načíst.

Zkoušela jsem restart, jiné DVD, odstranit veškerý nedávno nainstalovaný software. Změnit antivir, jestli tam není nějaká bleška, kterou Norton nenašel. Obnovit systém do bodu, kdy vše dobře fungovalo. A žádná změna... takže mé IT (ne)schopnosti pro velký úspěch opět jednou selhaly..

Omlouvám se za prazvláštní popis situace, lépe to neumím :)

Tak jestli někoho něco napadne, než se dostanu k naformátování či vyhození přístroje z okna, tak bych byla mooc ráda :)

Hezký den.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 24 čer 2013 15:39

Co je to za značku mechaniky BLU-Ray a jak je stará? Je médium nějak viditelně poškozeno či zamazáno (stačí otisky prstů)?

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 24 čer 2013 15:46

Tak podle Správy počítače se jedná o Matshita BD-CMB UJ-120 ATA Device... a je stará 5let. A médium je v pořádku, jen jemné známky opotřebení (není zcela nové). Další dva PC v rodině jej bez problému načtou.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 24 čer 2013 16:11

Tedy Panasonic. 5 let je na mechaniku slušné stáří, může se tedy chystat do důchodu. Možná by stačilo vyčistit hlavy, já bych ale pálení s touto mechanikou neriskoval, jestli nechceš přijít o data.

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 24 čer 2013 16:20

:shock: přijít o data?? jen to ne... proč by se něco takového mělo stát?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 24 čer 2013 17:14

Vypálíš odcházející mechanikou a na harddisku je smažeš ... a již je nepřečteš!

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 24 čer 2013 18:05

Já než smažu, tak kontroluji v jiném PC, je-li řádně vypáleno :) Ztráta dat = má smrt. Proto nerada formátuji, občas se stane, že nějaká data již nedohledám.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 24 čer 2013 18:09

Tak to bude houby platné, až ty data nepřečteš třeba za 2 měsíce ...

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 24 čer 2013 18:56

Nejsem IT, ale pokud je to dobře zapsáno a data zmizí s odstupem času, tak mi selský rozum napovídá, že chyba je spíš ve vadném DVD. Ale asi se pletu, co já o tom vím... A mám nový poznatek: načítá hudební CD. Musela jsem počkat, až se mi vrátí auto... doma mám vše na MP3 :) Jen nevím, jestli je to dobré nebo špatné znamení.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 24 čer 2013 21:31

Když už mechanika odchází, tak pálí všelijak. Kvalita například jen tak tak, že to ještě přečteš. A samozřejmě používáním se záznam může zhoršit, nemluvě o nechtěném sáhnutí na datovou stranu, nějaké drobné škrábance ... a médium, co bylo vypálené kvalitou nahraně už později nepřečteš ...

To že něco přečteš a něco nepřečteš by odpovídalo, nebo je čtecí hlava CD na tom lépe než ostatní (DVD, BLU-Ray) ...

querida
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod querida » 26 čer 2013 19:31

Tak to po naformátování funguje. Nechápu. Jestli to byl nějaký virus... Každopádně ji už budu raději používat jen ke čtení a vypalovat budu jinde, pro jistotu :) Děkuji!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NTB si nerozumí s DVD

Příspěvekod X » 27 čer 2013 08:19

Používala jsi nějaký program pro virtuální mechaniky?


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti