NVidiaUnknown

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

NVidiaUnknown

Příspěvekod Hufino » 06 pro 2004 08:53

Ahoj.Mám menší problém s grafickou kartou.Měla by to být "nějaká NVidia do AGP.Základní deska podporuje 128-bitový AGP 4x.Když jí tam dám a změním v BIOSu sekundární z PCI na AGP, tak funguje standartně v 256 barvách a ve správci se vůbec neobjeví.Existuje nějaká utilitka na zjištění typu grafické karty ve slotu AGP.Když budu vědět co je to zač, tak si ovladače stáhnu.A ještě jedna otázka : jak se dělá upgrade BIOSu :oops: .Z netu jsem si stáhnul ke svojí desce novější BIOS,ale nevím, jak na to.Mnohokrát děkuji.
:shock: Hu

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 pro 2004 11:15

To nemůžeš ten comp rozdělat, aby ses na ni mrknul? Tušíš aspoň trochu, co by to mohlo bejt? Pokud to nebude starší jak GeForce2, tak prostě stáhneš nejnovější ForceWary a oni už si sami poznají, co za grafiku máš. Jsou v nich totiž obsažený všechny ovladače od GF2 vejš...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

NVidia

Příspěvekod Hufino » 06 pro 2004 12:27

PC mám otevřený pořád od té doby,co jsem se stal tazatelem v tomto fóru.Na té kartě nejsou vůbec žádné identifikační znaky kromě papírku,že porušením zaniká záruka a nějaká čísla.Nebude to mít něco společného s tím BIOSem?Zkusím ho upgradovat,ale nevím jak.V upgradovém souboru k desce je soubor *.rom.Co s ním? Deska PCCHips SiS 630/730.Díky.
:shock: Hu

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 pro 2004 09:50

Teď tak koukám... Nemá tvoje deska náhodou integrovanou grafiku? Co přesně je to za desku? Jestli můžeš, hoď link někam na web výrobce, kde o ní píšou. Já tam hledal neúspěšně.
Co sem koukal u jinejch desek, maji vžycky odkaz na soubor s BIOSem a hned pod ním odkaz na flashovací utilitu. Vedle je i odkaz na postup, jak BIOS flashnout. V podstatě to probíhá tak, že si vytvoříš bootovací disketu, na disketu zkopíruješ tu utitilitu společně s tím souborem .rom. Z diskety nabootuješ a pustíš ten prográmek na flashování s parametrem kde zadáš jméno toho rom souboru.
Ale jestli opravdu máš i grafiku integrovanou, budeš ji muset v BIOSu asi nejdřív vypnout, neš dáš něco do AGP slotu...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

NVidiaunknown

Příspěvekod Hufino » 07 pro 2004 10:07

Trefa do černého.Integrovaná grafika SiS sdílená do 64 MB,když ji V BIOSu vypnu,tak nejde a běží jenom AGP,ale jak jsem psal,jenom 256 barev.Jinak co jsem si stáhnul ten upgrade BIOSu,tak je tam soubor *.rom a jeden flashexe soubor.(tuším stránka PCChips).Právě jsem si stáhnul pro chipset SiS upgrade AGP, tak to vyzkouším.
:shock: Hu
Jo ta adresa je
http://www.pcchips.com.tw/PCCWeb/Downlo ... 810L(V7.1a)&MenuID=45&LanID=0

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 10 pro 2004 19:01

Takže jak na ten bios... Vytvoříš si bootovací disketu. To uděláš tak, že na disketu klikneš pravým myšítke, dáš zformátovat a zaškrtneš tam vytvořit bootovací disketu ms-dos. Na tu pak zkopíruješ ty dva soubory. U tebe to bude tuším aminf341.exe a 030808S.rom. Restartuješ, nabootoješ z diskety a jenom napíšeš "aminf341 030808S.rom" a odentruješ. Proběhne update restart a je to...

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

nvIDIA

Příspěvekod Hufino » 13 pro 2004 12:18

Díky vyzkouším.Ahoj
:shock: Hu

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 13 pro 2004 23:39

Hufino: Jede-li ti nVidia (AGP) pouze v 256-ti barvách a není-li zobrazená ve správci zařízení, nemáš nainstalovány správně (nebo vůbec) ovladače.
Doporučuji ti stáhnout si z http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp ovladače pro tvůj operační systém.

Instalace by neměla být obtížná, pokud by se tě náhodou ptala na typ grafiky, zkus zvolit např. TNT2 64.. Systém bude chtít zřejmě restat, chce to chvíli zkoušet, v případě že se trefíš do té správné už pak Windows nabootují ve více barvách. Pak ještě nezapomeň doladit frekvenci monitoru, ať nepřijdeš o oči :wink:

Uživatelský avatar
Hufino
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: listopad 04
Bydliště: Jihočech
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

NVidia

Příspěvekod Hufino » 15 pro 2004 06:57

Díky, ve správci se opravdu nenalézala (teď už jo),ani jedna karta,ale po upgrade BIOSu to šlape.Měl jsem tam totiž i Athlona 1700 (místo Durona 800) a běžel jen na 1,1.Teď už maká normálně.Díky za rady :D
:shock: Hu


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů