Webkamera MSI StarCam 370i (barvy jsou takový vybli...tý)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Webkamera MSI StarCam 370i (barvy jsou takový vybli...tý)

Příspěvekod Verxes » 09 led 2007 08:03

Nazdar, mám již nějakej pátek webkameru MSI StarCam 370i, a když ji pustim tak ty barvy co vidim vůbec neodpovídají skutečnosti... červená je světla růžová a ostatní taky nestojí za řeč, prostě jsou takové bledé.. Nevíte co s tím? Zkoušel jsem aktualizaci ovladačů, BIOS mám taky novej, PC jsem formátoval....
Není třeba nějaký prográmek pro webovky, který mi ty barvy upraví?
Dík Jirka

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 09 led 2007 13:35

Mám vážné obavy, že od kamery této cenové relace, nemůžeš čekat zázraky. Alfou omegou budou světelné podmínky v okolí kamery, ještě mě napadá, jestli nemáš trvale zapnuté infra přisvícení.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

No to je sice pěkný, ale...

Příspěvekod Verxes » 09 led 2007 22:15

No jasně, této cenové kategorie, tahle kamerka stála 850Kč, když jsem ji kupoval, na to že ostatní levné kamerky stály od 300, 400Kč, tak si myslím, že to tak levná kategorie není... spíš by měla být průměrná. Jasně že existují kamerky za tisíce...
A navíc, která z levných kamerek má skleněnou čočku rozlišení 1,3Mpix a infra (Upozorňuji že jsem ji kupoval tak před půl rokem, takže se momentálně o to nezjímám, ale tehdy žádná jiná tohle neměla)? Já vybíral dobrou webku za dobrou cenu a myslel jsem že je to tahle....
Může to taky být tím, že driver neprošel při instalaci kontrolou podpisů ovladačů, taková hláška od Windows??
A co myslíte jsou barvy důvod k reklamaci??
Dík moc

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 led 2007 23:03

O kamerách toho vím téměř houbeles, ale např u té mojí (Genius asi za 800) mám možnost nastavovat jas, kontrast a barevnou sytost.

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jo to jsem taky zkoušel...

Příspěvekod Verxes » 09 led 2007 23:19

mmmartin píše:O kamerách toho vím téměř houbeles, ale např u té mojí (Genius asi za 800) mám možnost nastavovat jas, kontrast a barevnou sytost.

To je u téhle taky, ale je to pěkně na prd, na režim automaticky to je úplně blbě a ručně se to truchu dá vylepšit, ale nikdy nedosáhnu věrohodnosti barev... Fakt jsem zkoušel vše, asi to vrátim... četl jsem na jiných diskuzích, že s ní mají i ostatní problémy... zkrátka jsem se netrefil na dobrel model, vrátit a chtít zpět money :evil:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 10 led 2007 06:56

Tak se hned nečerti :wink: , koukal jsem na současnou cenu. Jestli opravdu spadla její cena za půl roku skoro o 60%, tak se jim asi opravdu moc nepovedla a nebylo by tudíž od věci hledat cestičky pro navrácení peněz.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

jasný..asi to tak udělám..

Příspěvekod Verxes » 10 led 2007 07:44

Asi jí teda nějakým způsobem vrátim, ale už vidím jak mi pošlou úplně novou a bude to ten samej šmejd a já to budu reklamovat třikrát, utratim hafo peněz za poštovný a až pak mi možná vrátí peníze...

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 10 led 2007 08:05

To je bohužel naše realita. Zejména nás venkovských... :evil:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
vrskod
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nastaveni webkamery

Příspěvekod vrskod » 10 led 2007 10:26

Tato kamera funguje dobre, obraz je podstatne kvalitnejsi ako obraz z tzv. lacnych kamier. Ale nie je to fotoaparat ani videokamera - je to stale iba webkamera, teda tazko od nej ocakavat superobrazky. Ale to, co ma robit robi vcelku dobre. Mam ju a som spokojny.
S webkamerou si dostal aj male CD s drivermi a ovladacim programom - neviem momentalne si spomenut ako sa vola, ale po instalacii sa objavi na Ploche ikona, ktoru spustis, uvidis sa v okne a mas tam tlacitko na nastavenie webkamery. Da sa nastavit mnozstvo parametrov vratane farebnej sytosti. Ovladacimi suplatkami pohybuj opatrne - u niektorych funkcii aj mala zmena polohy znamena velku zmenu obrazu. Tyka sa to najma nastavenia farebneho odtiena a sytosti.
Ak ikonu na ploche nemas, tak si asi ovladaci program nenainstaloval (kamera by mala byt aj v zozname "Start - Vsetky programy". Instaluje sa spolu s drivermi, takze ak si instaloval drivery, mal by si to niekde v pocitaci mat.
Dalsia moznost je spustit SKYPE - Nastroje - Nastavenie - Video - Webkamera (vybrat z ponuky) a jej nastavenie.
Vypni infraosvetlenie - jedno zaskrtnutie uplne hore vpravo, jedno vpravo dole. Kombinacia infra a normalneho osvetlenia dava taku divnu modrastu, viac - menej ciernobielu farbu.

Ak si nenainstaloval ovladaci program, mozno pocitac kameru ovlada nejakym univerzalnym driverom a potom su moznosti nastavovania iste obmedzene.

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vše jsem nainstaloval...

Příspěvekod Verxes » 10 led 2007 14:42

Takže.. ovladače jsem nainstaloval... akorát mi to při instalaci hodilo takovou hlášku..viz obrázek a potom jsem to normálně nainstaloval, po restartu pc si počítač našel nové zařízení opět mi vyhodil tu hlášku, ale po odkliknutí pokračovat normálně nainstaloval webku a mám ji tam.. program AMcap, který nastavuje tam mám taky, ale s tím sem se mořil asi dva měsíce a nic extra z toho nevylezlo...
Taky přikládám dvě fotky... to pouzdro by mělo být celé černé i ten zip, kterej je světlejší... a to ferrari by mělo bejt jako ferrari..červené.
Jaký máš operační systém? Já to mám na XPčkách... Kdyžtak porovnej na obrázku nastavení s tvým a řekni mi jaký hodnoty kam dát...ale uvidíš že obraz to nezmění... Ferrari bude v dalším příspěvku
Přílohy
kamerkaINSTALACE.JPG
Tuto hlášku mi to hází
nastavenikamera.JPG
Nastaveni v programu AMcap.. toto je původní nastavení... a po pokus omyl jsem stejně nepřišel na nic lepšího
foto1.jpg
Pouzdro na powerball. Mělo by být černé včetně zipu
foto1.jpg (9.91 KiB) Zobrazeno 1516 x

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

a tady je to ferrari..

Příspěvekod Verxes » 10 led 2007 14:46

a tady to jasně červené FERRARI. :lol:
Tak poraďte vyhodit z okna nebo normálně do koše?? Není to náhodou nebezpečný odpad nebo tak něco?? :x
Přílohy
foto2.jpg
A tady je to ČERVENÉ Ferrari.. Ani při nastavení RED na plno není červená znát... lehce se přibližuje růžové, ale ta je taky pochybná

Uživatelský avatar
vrskod
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

cervene Ferrari

Příspěvekod vrskod » 11 led 2007 11:40

Nemozem si pomoct, ale tie tvoje obrazky mi pripominaju obraz v infracervenom svetle. Vtedy je obraz skoro presne takyto - viac menej ciernobiely. Nemas tam nastaveny nejaky sledovaci rezim - ta kamera ma aj moznost sledovat priestor, spustat alarm alebo robit videozaznam po zisteni pohybu a to asi robi v infracervenom spektre, mozno aj bez prisvietenia infra diodami. Inak infrarezim je jediny dovod, preco ma kamera sklenene sosovky - cez sosovky z umelej hmoty infracervene ziarenie prechadza horsie.

Ja mam tu kameru na inom pocitaci, takze si presne nastavenie nepamatam, cez vikend sa pozriem a napisem.

Ten pocitac, na ktorom to funguje nie je ziadny hviezdny kus - Sempron 2200 (socket A) 1500MHz netaktovany, 760 MB RAM, Radeon 9250 ViVo 128 MB AGP graf. karta, 150GB HD, Win XP pravidelne aktualizovany.

Ak mas SKYPE, napis adresu a mozeme sa dohovorit priamo vratane videokomunikacie.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Monitor měnící barvy
    od BlackTroT » 01 úno 2024 08:12 » v Problémy s hardwarem
    1
    636
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 08:20
  • Problém s videem (rozsypané barvy) Příloha(y)
    od doudinin » 28 srp 2023 17:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    6
    1940
    od doudinin Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 20:37
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    2124
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 26 hostů