potíže s tv tunerem

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

potíže s tv tunerem

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 20:16

Zdravím všechny,
prosím o radu: Zakoupil jsem DVB-T tuner USB 2.0, konkrétně tenhle: http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=624
Po instalaci všechno celkem v pohodě běží, akorát nejde vypnout počítač. Konkrétně pokud tuner zůstane v usb připojený, tak systém při vypínání udělá nějakou kolizi, kousne se to a při opětovným spuštění a spuštění teletvize (tuneru) se obějví modrá obrazovka s hláškou o kolizi. Tuner pak už nikdy neběží, musím odistalovat jeho ovladače, obnovit systém na bod před instalací tuneru, znovu nainstalovat a pak to zas běží. Ale nesmím to vypnout s tunerem připojeným v usb, jinak se situace opakuje.
Když tuner před vypnutím odpojím (odeberu ze systému) tak je všechno no problem. Ale mě vadí že to nejde jednoduše vypnout, nechci ho stále odebírat. Prosím poradte, nevíte co stím? Díky.

Letmá konfigurace mýho komplu: AMD Opteron 1,6 Ghz, 2 GB Ram, 512 MB ATI grafika, Wokna XP Home, SP2 nainstalován

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 led 2007 20:29

Mrkni na CD, které jsi k tomu dostal nebo do brožury, pokud je k tomu tuneru. Na CD je určitě nějaký soubor "readme.txt", nebo je-li to náhodou česky "čtimne.txt". Tam mohou být informace jak s tím tunerem zacházet.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 20:43

No, na instalačním cd je prd :( program má standardní nápovědu, která ale poradí maximálně tak že neporadí, znáš to... :( Prostě z dodaných materiálů nic vyčíst nejde.
Jediný co mě eště napadlo je, že na stránkách výrobce ve specifikaci není uveden ten můj procesor, jenom různý Intely a jiný AMDčka, Opteron ale neee, tak jestli to nemůže být tím, že systém + procesor + tv tuner mají dohromady nějakej problém...? Nevím.... Prosím pomoc, nebo se oběsím... (televize je návyková, takže bez ní nevydržím už ani vteřinu...)
Díky

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Tuner

Příspěvekod guest » 11 led 2007 20:46

Ten by se snad nemusel odpojovat, ale vypnout - vždyť má DO.

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 20:50

Ne o to nejde, dálkovým ovládáním samozřejmě vypnot jde, ale to právě nestačí, protože pokud je tuner furt připojenej v systému (tzn pokud ho neodeberu: odebrat zařízení atd..) tak počítač (systém) se krutě kousne při vypínání celého počítače. A to právě mi vadí. Tak Co s tím?
Díky

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 led 2007 20:53

Co máš ještě za zařízení připojené přes USB?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 21:02

Přes usb nic jiného. Pokud se nepočítá interní čtečka karet, ale ta je připojená nějak přímo uvnitř počítače asi, to přes usb zřejmě nejede....
Jinak zkoušel sem to na různých usb portech (mám celkem sedm, z toho 3 USB 2.0) a je to všude stejný.... stejnej problém jak sem popsal...
Jinak hlavně takovejhle problém mi to doposud nedělalo s žádným hardwarem přes usb (flashdisk, tiskárna)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 11 led 2007 21:10

No nevím, ale pokud je vypnutej, pak by o něm USB neměl vědět. Pokud by to mělo být takhle hloupý i nadále a nepomůže ani to instalační CD, pak bych to řešil jinak. Dal mezi Tuner a usb ještě kus kabelu a vypínal to tam.

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 21:18

Já se omlouvám pokud to bude znít blbě, rozhodně nechci z nikoho dělat blbce, ale asi si nerozumíme. Možná jsem to nedokonale popsal. Takže:
Když usb tuner odeberu ručně pomocí myši ze systému (jako se odebere flashdisk atd.) tak o něm počítač samozřejmě jakoby neví a vypnutí počítače proběhne bez problému. Když tohle neudělám (to znamená když jenom vypnu aplikaci tv tuneru anebo když vypnu tuner dálkobvým ovládáním - tyhle varianty jsou právě totožné) tak tuner není odebraný ze systému a počítač se při vynutí totálně kousne. A to je ten problém, protože já bych rád vypínal počítač jen tak kdy chci, abych nemusel myslet na odebrání nějakejch potvor ze systému. S normálním flashdiskem, pamětovou kartou anebo když je počítač zapojen do sítě, tak se mi to normálně daří, s tv tunerem teď dva dny ne a to mě dost štve.
Napadá vás prosím něco? Díky.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 led 2007 21:21

Říkal jsi, že jsi to zkoušel na všech sedmi portech usb. Nejbezpečnější to je na těch které jsou vzadu na bedně a jsou přímo na základní desce. Ostatní jsou někdy chybně propojeny.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 21:26

Aha, dobrej tip, díky. Myslím ale že ty zadní porty mám právě jen Usb 1 protože při připojení přes ně se mi tv přenos seká.... :( Jinak s porty ve předu mi funguje flashdisk atd. bez problému, jak se dá tedy poznat jestli je port v pytli? A jeden (ten jakoby sedmý) port je přímo v té interní čtěčce, čtečka jako taková běží v poho, takže to propojení tam je asi v pořádku...?

ustalovac
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod ustalovac » 11 led 2007 21:35

Aktualizace mý poslední odpovědi:
tak sem zadní porty znova skusil a sou pravděpodobně taky USB 2 protože se mi to neseká (asi to bylo něčím jiným, možná signálem), ovšem problém s vypnutím je stejný. Mám to zrovna teď zase krásně zakousnutý. Rozsekal bych to, fujtajbl jeden...
Takže se zdá že problém je fakt buď v tom tuneru nebo softwarovej, ach jo, nevim co s tim...
ta super hláška woken mi našeptává abych kdažtak zkusil něco s biosem či co, co si o tom myslíte?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    868
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů