HELP!!!!

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tombur
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

HELP!!!!

Příspěvekod Tombur » 28 pro 2004 08:00

Menil jsem v cd-rom za dvd-rom, ale po výmene se mi nerozbehnul PC, nejsem zacatecnik, ale tohle nechapu:O)), vymenu jsem udelal tak ze jsem odpojil vse co slo a v bedne to vymenil, nemyslim, ze bych tam nicim pohnul nebo neco podobneho, i kdyz to dam zpatky cd-rom za dvd-rom tak porad se pocitac nerozbehne. Zapnout jde, ale problem je v tom ze se mi nerozsviti monitor jenom hlaska na obrazovce NO SIGNAL at hejbam kabela jak chci, ale kabela by to byt nemelo, nemuzu se dostat ani do Biosu , je to novy pc .
pokud mozno odpovez te na tombur@email.cz
Predem DIKY
Jak se restartuje BIOS?

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 28 pro 2004 09:44

Takže co bych vyzkoušel... Když říkáš, že si měnil mechaniku, zkusil bych PC otevřít, včechny IDE kabely z desky vytahat a zkusit nastartovat. Když už budeš uvnitř, zkontroluj, jestli správně sedí grafika. A ten reset biosu taky stojí za pokus. Ten se provádí jumperem přímo na desce. Měl by bejt nejspíš někde v pravý spodní čtvrtině desky a co sem tak zběžně nahlídnul do tří manuálů, co mě tu zrovna leží, vždycky se jmenoval JBAT1. V naprostý většině případů sou to tři piny vedle sebe, jumperem sou spojený jeden krajní s prostředním, a když jumper přendáš tak, aby spojil druhej krajní a prostřední, resetuješ nastavení biosu. Jen pro upřesnění. dělá se to při vypnutém PC a před zapnutím musíš ten jumper vrátit do původní polohy. Kde přesně ten jumper je bys našel v manuálu k desce pod položkou Clear CMOS.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 28 pro 2004 23:37

problém vyřešen, nakonec byla chyba v "hnutém" CPU

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=1164


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 17 hostů