HDD pískání, chroustání

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hapipo
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

HDD pískání, chroustání

Příspěvekod hapipo » 22 srp 2017 10:03

Ahoj,
po­tře­bo­val bych po­ra­dit. Mám tak 2 týd­ny no­vý no­te­book. V ser­vi­se mi při­da­li SSD disk mís­to HDD dis­ku a ori­gi­nál­ní HDD disk vlo­ži­li mís­to me­cha­ni­ky do rá­meč­ku. Ale mám pro­blém s HDD dis­kem. Když na něm ne­pra­cu­ji je ti­cho, ale jakmi­le ho ote­vřu, za­čnu na něm uklá­dat, pro­hlí­žet fot­ky atd. tak za­čne být hla­si­těj­ší. Sli­ším ta­ko­vé chroustá­ní ob­čas po písk­ne. Ale ne­ní to ně­jak ex­trém­ní. Chtěl jsem se ze­ptat, jest­li mám jít no­te­book re­kla­mo­vat, pro­to­že se bo­jím že HDD ode­jde - že je to za­čá­tek kon­ce. Mys­lí­te si, že je to nor­mál­ní? Měl jsem sta­že­ný i pro­gram HDD­He­al­th a ten psal že disk je v ex­ce­lent­ním sta­vu.

Dě­ku­ji za rych­lou od­po­věď, abych mohl jed­nat.

Reklama
d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD pískání, chroustání

Příspěvekod d1amond » 22 srp 2017 10:29

Vítej na PC-HELP

Normální to určitě není a reklamaci bych doporučil - těžko si tu ale asi ukážeme, co je normální cvakání disku a co ne. Problém je, že standardní nástroje ukazují disk v pořádku a můžou to ze servisu vrátit, že to je normální projev plotnového disku.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

ToulavejMeloun
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD pískání, chroustání

Příspěvekod ToulavejMeloun » 22 srp 2017 10:52

Můžou to klidně být i vibrace toho disku v rámečku. Taky jsem pocítil, že disk je o něco hlučnejší v rámečku.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů