Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

blakos
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod blakos » 27 zář 2017 18:04

Ahoj, řeším dost zajímavý problém a pořád přemýšlím co by to mohlo dělat nebo proč ? Mám nový PC asi dva měsíce, ze začátku nebyl vůbec žádný problém vždy PC naběhl hned na první pokus běhěm 5 sekund ( mám SSD kde je pouze nainstalovaný OS ) prostě krásně vše fungovalo. Veškeré aktualizace jsem i hned po dostaní PC nainstaloval, veškeré ovladače taky prostě nebyl problém normálně jsem hrál a fungoval, Windows jsem stahoval přímo z MS stránek a mám i orignální klíč. Ale je to asi 14 dní kdy se objevil právě tento problém kdy jsem PC zapnul a udělalo mě to to co na videu, ze začátku jsem si řekl že se to asi nějak seklo tak jsem dal prostě restart a naběhlo to zas v pohodě a nijak jsem to dál neřešil, jenže pak třeba za další 3 dny se to stalo zase, zase černá obrazovka a musel jsem restartnout PC třeba 2x aby to naskočilo, pak zase po pár dnech znova to stejné, no a dnes mě to nechtělo naskočit vůbec.. Asi 5X restart a pořád to stejné a po pár restartech mě vyběhla modrá obrazovka a hláška že systém Windows se nezavedl správně a musel jsem zase restart atd. Je ale zajimavé že uplně stejný problém jsem měl na mém starším PC který už nemám ale používal jsem ho právě před tímto novám ale bylo to uplně to stejné uplně stejný problém. Tak co stím ? Kde je problém ? Naskočí mě nějak divně roztáhnuta ( jinak než obvykle ) MSI obrazovka ze základovky napíše to DVI a doporučené rozlišení a konec, dál se to vubec nehne ani třeba po restartu nebo tvrdým vypnutí PC

https://www.youtube.com/watch?v=DkB5rDb ... e=youtu.be tohle je přímo z mého PC, moje video.

Dodatečně přidáno po 3 minutách 30 vteřinách:
Jinak, základovka MSI B350 TOMAHAWK, RAM 16 GB, AMD Ryzen 5 1600 , SSD disk a 1 TB disk a zdroj Seasonic S12II-620 620W, grafika MSI GTX 1050 4 GB, v biosu jsem se prave nehrabal a dokonce jsem zkoušel dávat default nastavení ale nepomohlo
Přílohy
20495636_438585769860705_1648380135_o.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod Minapark » 27 zář 2017 18:10

Zkusil bych zkontrolovat konektory na disku. Mohl by to dělat nějakej blbej dotek.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod Pic » 27 zář 2017 18:19

Zkoušel jsi rozšířené možnosti opravy z uvedené nabídky? Nejprve zkontroluj zda všechny kabely jsou skutečně doraženy správně ve všech místech a to uvnitř i vně PC.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod RIKI22 » 27 zář 2017 19:05

Ak sa dá vojdi do biosu a vypni si Logo.To logo sa mi nepozdáva.Skôr je to tak , ako keby si na hru Battlefield použil crak a toto je výsledok.

blakos
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod blakos » 27 zář 2017 19:13

Do bedny jsem koukal a kabely kontroloval, všecko je jak má být, do bedny jsem od toho co mám PC doma vubec nesahal..Ted PC naskočil na první pokus no..ale to nemusí vubec nic vyřešit, prostě třeba týden v kuse naskočí na první pokus a pak nastane tohle.. Ale je zajimavé že uplně stejný problém jsem měl na předešlým PC. Do biosu se dostanu, myslíte to MSI logo mám vypnout ? Kde přesně to je ? JInač to je od základní desky není to nic s Battlefieldem, ten nemám vubec ani v PC nainstalovaný a veškeré hry co mam tak jsou originál kupované.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod RIKI22 » 27 zář 2017 19:17

Tak skús.Stiahni si Free verziu https://www.malwarebytes.com a preskenuj PC.

blakos
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod blakos » 27 zář 2017 20:06

Vir si myslím že to nebude.. Mbam používám běžně i ccleaner a nic mě to nenašlo ani ted, ani defender.

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod Minapark » 27 zář 2017 22:29

blakos píše:.... Ale je zajimavé že uplně stejný problém jsem měl na předešlým PC. ..

Tak máš nějaký stejný soft a nastavení, který to ku.ví. Případně třeba i kolísání sítě (elektrické).
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

blakos
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod blakos » 27 zář 2017 22:32

To by mě teda zajímalo co by to mohlo být.. Ve Windowsech jsem se moc nehrabal nebo nevypínal něco systémového, ale ta elektrika mě napadla taky.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod Pic » 28 zář 2017 01:16

Disk 1 TB je nový, nebo z původního PC?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod Minapark » 28 zář 2017 08:00

blakos píše:Do bedny jsem koukal a kabely kontroloval, všecko je jak má být, do bedny jsem od toho co mám PC doma vubec nesahal..Ted PC naskočil na první pokus no..ale to nemusí vubec nic vyřešit, prostě třeba týden v kuse naskočí na první pokus a pak nastane tohle.......

No ale koukat a nesahat nestačí, mohl si třeba jen pohnout kabelama a mají jinou polohu a může se to chovat nestabilně. Ten disk musíš odpojit a znovu připopjit, včetně napájení, třeba i vícekrát to zkusit. Třeba i přetočit kšandu (když to jde, bude jiný tah do konektoru).

Kdysi jsem měl problém podobný a nacpal jsem mezi kenektor a hdd kousek (papíru, už nevím) aby to drželo a chodilo to. Aby měl konektor nějaký tah (jen lehce - prostě zafixovat možný mikro pohyb) jiným směrem než kolmo.

A jak se ptá Pic (správná poznámka), jestli jde a stejný disk nebo ne. Jestli ano, je to na 90% ve spojení, nebo přímo na zběrnici disku.

Zkoušel jsi i nouzový režim? Jestli najede pokaždé nebo občas ne?

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 9 minutách 33 vteřinách:
blakos píše:Vir si myslím že to nebude.. Mbam používám běžně i ccleaner a nic mě to nenašlo ani ted, ani defender.

Aby sis nenaběhl s tím CCleanerem. Před lety jsem ho použil jen jednou ..a stačilo mi to! Nevím proč ho tolik lidí používá...
https://www.zive.cz/clanky/hacknuty-ccl ... fault.aspx
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

blakos
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivný start PC - Černá obrazovka, nenačte se Windows ?

Příspěvekod blakos » 29 zář 2017 15:17

Dneska se povedl start na první pokus tak uvidím jak to bude vypadat v dalších dnech.. A ano disk je nový oba dva, ta bedna je úplně nová a všecko v ní taky. To s tím ccleanerem mě celkem dost překvapilo, protože jsem ho používal a je to asi týden zpět, kdy jsem ho zapl a napsalo mě to cosi že byl nalezen škodlivý software ( a to jsem zapl jen ccleaner ) , ale ted jsem vše skenoval a nic mě to nenašlo. Měl bych zkusit čistku a dát prověřit PC v sekci HJT ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Windows 11 - Start - Nastavení Příloha(y)
    od M.I.RASL » 28 lis 2023 19:10 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1614
    od M.I.RASL Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 14:06
  • Nedokonalý start windows 10 Příloha(y)
    od dreyfus » 28 čer 2023 13:23 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    1738
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 črc 2023 16:36
  • nereaguje Start
    od maathes » 01 led 2024 20:55 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    637
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    01 led 2024 21:58
  • Černá okna Příloha(y)
    od šulda » 01 dub 2023 14:36 » v Vše ostatní (sw)
    7
    1724
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 21:49

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 27 hostů