PC a ethernet - podivné chování

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod kasy » 24 lis 2017 13:48

Zdravím. Mám tento problém: PC je připojeno k internetu přes TP_LINK power adapter ethernetovým kabelem. Dva roky nebo déle všechno v pořádku, před několika dny to začalo. Nebylo možné se připojit na většinu webů. Na některé ano. Vyzkoušel jsem postupně všechno. co mě napadlo - různé prohlížeče, různé ovladače a pod. Nic nepomohlo. Pokud se k TP-LINKu připojím přes wi-fi, všechno chodí jak má. Rozhodl jsem se přeinstalovat počítač (Win 10 PRO) čistou instalací se zformátováním disku (SSD). Instalace proběhla v pohodě ale problém s ethernetem zůstal. Tak jsem vzal notebook, ethernetový kabel jsem odpojil z PC a připojil k notebooku. K mému překvapení žádný problém - internet na notebooku "běhal" úplně normálně. A jsem v koncích, dál mé vědomosti nesahají. Můj dotaz - je možné, aby byla nějaká hardwarová chyba na desce? Takového druhu, že pár webů se připojí, ostatní ne? Hlava mi to nebere. Neměl by někdo nějaké vysvětlení, abych mohl zase klidně spát? Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod Pic » 24 lis 2017 14:27

Pravděpodobně to je problém v nastavení používaného prohlížeče v PC. Píšeš jen obecně, tak jen obecná rada.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod kasy » 25 lis 2017 07:18

Díky za reakci. Vím, že to, co jsem popsal, zní skoro neuvěřitelně. Softwarovou chybu prakticky vylučuji (zkoušeno několik prohlížečů, přeinstalace ovladačů, čistá instalace Windows). Ale pokud je chyba hardwarová, tedy na desce, jak je možné, že některé weby se načtou? Windows také hlásí, že připojení je v pořádku. Proto jsem tady na fóru, nic mě už nenapadá. Třeba se to už někomu stalo, ale vím, že moc šancí nemám.

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod SpaceExplo » 25 lis 2017 08:12

Otazka je, jestli chces problem resit nebo hledat jeho pricinu (a pak ji vyresit) ... to nemyslim ve zlem, ale hledani skutecne priciny muze trvat dlouho (vcetne dokazovani na obe strany), zatimco odstraneni problemu muze byt treba jen reboot routeru.

Jsou to vzdy jedny a tytez stranky, ktere zlobi? A jedny a tytez, kterej funguji v poradku?

Aby jsi mohl zcela vyloucit SW chybu (treba spatny ovladac sitove karty), tak stahni LiveCD/DVD Linuxu, vypal (nebo dej na flashku) a nabootuj z nej - pak ve Firefoxu nebo Chrome odzkousej vsechno co predtim. Linux treba http://www.lubuntu.cz/ziskejte (snad bude rovnou i cestine)
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod kasy » 25 lis 2017 12:28

SpaceExplo - Díky. Já CD s Linuxem mám a taky mě to napadlo, ale pak jsem to zavrhl. Myslím si, že po čisté instalaci Win10 by to prostě mělo chodit, pokud je hardware v pořádku. Zatím to vzdávám, počítač jede zatím na wi-fi, bez problémů. Časem třeba na něco přijdu.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod RIKI22 » 25 lis 2017 12:35

Tak skús nejakú prídavnú sieťovú kartu.Pre istotu ,by som na skúšku vymenil aj kábel.

SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod SpaceExplo » 25 lis 2017 20:31

Sitovka jako napad se mi libi. A i proto jsem navrhoval ten Linux.

A ohledne kabelu, v prvnim prispevku psal kasy: "Tak jsem vzal notebook, ethernetový kabel jsem odpojil z PC a připojil k notebooku. K mému překvapení žádný problém - internet na notebooku "běhal" úplně normálně." Takze predpokladam, ze to kabel neni.
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod Pic » 25 lis 2017 20:38

Pravděpodobně nějaká SW způsobuje blokaci podězřelých stránek. Může to být i antivir ap. Pokud to není tajné o jaké stránky se jedná? Ať se případně jedna z možností toho problému vyloučí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod kasy » 25 lis 2017 22:06

Je to počítač mého vnuka, takže jsem zkoušel zpaměti několik webů, např. seznam.cz, idnes.cz, heureka.cz, jejich školní jídelnu, nic z toho nešlo, ani po čisté instalaci Windows. Které stránky šly si nevzpomenu, měl tam nějaké záložky. Ale přes wi-fi chodí všechno v pohodě. Rovněž ethernet po tom samém kabelu na notebooku, také bez problémů. Ale to se opakuju. Nevím, co ještě dodat. Zatím to necháme přes wi-fi a pořídíme síťovou kartu, pak se uvidí. Díky všem za snahu pomoci. Kdyby se něco změnilo, dám vědět.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod petr22 » 25 lis 2017 22:17

Toto neni hw problem, toto je nejspis problem nefunkcniho nebo polofunkcniho DNS pri kabelovem pripojeni.

Udelej na prikazove radce "ipconfig /all" s wifi i kabelovym pripojenim a dej sem vysledky na screenshotu.

Udelej na prikazove radce "tracert seznam.cz" s obema druhy pripojeni a dej sem screenshoty.

kasy
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod kasy » 26 lis 2017 11:03

edit
Naposledy upravil(a) kasy dne 01 pro 2017 07:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC a ethernet - podivné chování

Příspěvekod drobino » 26 lis 2017 11:20

Zkus to same s pripojenym notebookem kde ti to funguje a porovnej. Krome ip adresy by se zbytek mel shodovat. Zkus rucne zadat dns servry na 8.8.8.8 a 8.8.4.4


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Podivné chování touchpadu v MS Excel
    od Peťa » 13 čer 2023 16:58 » v Kancelářské balíky
    4
    1827
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 08:19
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1194
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40
  • Ethernet rozbočovač
    od jPRO » 20 úno 2024 17:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    655
    od jPRO Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 12:40
  • Ethernet zdířky v baráku Příloha(y)
    od MachrCZ » 20 zář 2023 22:32 » v Vše ostatní (inet)
    17
    2370
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 zář 2023 09:43
  • Prodloužení ethernet cat6
    od kupjec » 09 říj 2023 10:25 » v Sítě - hardware
    5
    2754
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 12:25

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů