Úplné zamrznutí NTB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

carlosacCZ
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Úplné zamrznutí NTB

Příspěvekod carlosacCZ » 18 pro 2017 17:16

Ahoj, poslední dobou se mi na mém NTB HP 4545s stává, že úplně zamrzne - na obrazovce zůstane zamrznuté vše jak bylo, notebook normálně běží, ventilátor se točí. Nenašel jsem vůbec žádnou souvislost a jsem přesvědčený, že se tak děje náhodně. Takto notebook zůstane klidně několik hodin, jediný způsob jak se z toho dostat, je vypnutí držením zapínacího tlačítka. Dělal jsem memtest na 4 passy, bez problému. OCCT a Prime95 taky bez problému. Do notebooku jsem dával místo DVD mechaniky SSD do nějaké levné pochybné HDD caddy z ebay, takže jsem si myslel, že by to mohlo být tím, ale i když jsem dal SSD na původní místo pro HDD, tak to nepřestalo. V BIOSu jsem dělal testy disků i testy pamětí a taky bez problému. U CPU a GPU čipu jsem měnil teplovodivou pastu, kdy jsem místo thermal padu na GPU použil pastu, ale tím by to snad být nemělo (?). V notebooku byl původně AMD A4-4300M, poté jsem tam měl AMD A10-4600M engineering sample z aliexpressu, kdy problém právě nastal tak po roku s tímto procesorem, tak jsem si myslel že je to právě nějaká chyba procesoru a koupil jsem originální z ebaye. Problém to však nevyřešilo.

Teploty se podle mě, na to že to je AMD, drží v pohodě - pří největší herní zátěži 71 - 72 stupňů, ale právě při hraní - zátěží mi ntb ještě nezamrzl.

Už jsem z toho bezradný, poslední podezření mám na základní desku - např. externí grafický čip. Nevím jestli to může mít nějakou spojitost, ale často v HWINFO vůbec externí gpu nevidím, pouze integrovaný. Ale jestli to není dané náhodou jeho vypínáním a zapínáním v závislosti na spuštěné aplikaci / zátěží. Ve správci zařízení vždy je.

Kdybyste někdo věděl, čím by to mohlo být, nebo jak to s jistotou diagnostikovat, byl bych moc rád. Nevím jestli by to bylo dobré dát do nějakého servisu (ale vůbec nevím jakého), kde by to s jistotou diagnostikovali a případně opravili. Napadlo mě koupit z ebaye / aliexpressu novou desku, ale nevím, jestli bych si úplně troufl na výměnu desky (tj. kompletní rozebrání ntb do šroubku?). Taky to není pro mě úplně levná záležitost, tak abych to nekupoval zbytečně. Ještě jednou předem díky za rady.

krátký report z hwinfo (právě tam chybí externí GPU - AMD HD 7650M, ale ve správci zařízení je)

► Zobrazit spoiler

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úplné zamrznutí NTB

Příspěvekod Turion » 18 pro 2017 17:50

Zkus dohledat, jestli je k dispozici nový bios. Podívej se, jestli jsou dumpy C:\Windows\Minidump\. Zkus fungovat jen na jednu ramku potom na druhou, jestli se to opět zasekne. Screeny ze S.M.A.R.T disků sem. Ten rotační byl taky připojen, když jsi vyměnil místo něj SSD? Žvejkačka tam byla z nějakého důvodu a pasta se na to místo asi nehodí, ale nemusí to být problém tenhle.

carlosacCZ
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úplné zamrznutí NTB

Příspěvekod carlosacCZ » 18 pro 2017 18:24

BIOS mam nejnovější (F.67 Rev.A,19. čvc 2017). Minidumpy nejsou žádné. Příkládám screeny z CrystalDiskInfo. HDD jsem nechal v té caddy místo mechaniky, ale používám ho jen na stažené soubory, případně na velké hry. OS a nejčastěji používané programy mám na SSD. Co nejdřív mám v plánu thermal pad na GPU dát. Na jednu pamět teda zkusím chvilku jet, díky.

CrystalDiskInfo screeny - https://imgur.com/a/myhlP

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úplné zamrznutí NTB

Příspěvekod Turion » 18 pro 2017 19:43

Ten HDD musíš úplně odpojit, aby se uplatnila vylučovací metoda. Podle CDI ten plotnovej disk vykazuje nějaké chyby a SSD tam taky něco má, ale v tom se tak nevyznám. Takže odpoj ten disk a čekej, jestli to zamrzne.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2197
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Zamrznutí obrazu a BSOD Příloha(y)
    od zele44 » 02 úno 2024 15:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    5
    1147
    od zele44 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 10:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 22 hostů