Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Pachoom
Level 2
Level 2
Příspěvky: 160
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Pachoom » 20 pro 2017 13:30

Mám rozšířené zobrazení,akorát je problém v tom,že na druhém monitoru nemám ikony na ploše,a když něco udělám na druhém monitoru,ukáže se to na prvním,chtěl bych,abych mohl mít na jednom monitoru něco a na druhém monitoru něco jiného.

Reklama
Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Manoust » 20 pro 2017 13:57

Pravym tlacitkem mysi klikni na plochu, dej rozliseni obrazovky a v polozce vice monitoru dej: Rozsirit tato zobrazeni.

Uživatelský avatar
Pachoom
Level 2
Level 2
Příspěvky: 160
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Pachoom » 20 pro 2017 14:03

Je to tam už nastavené,jak jsem řekl na začátku,mám rozšířené zobrazení.

Dodatečně přidáno po 19 minutách 39 vteřinách:
Nejsem si zcela jistej jestli to tím bude,ale hlavní monitor (č.1) je zapojen pomocí HDMI do grafické karty,druhý monitor (č.2) je zapojen taky do grafické karty.

Obrázek

Vstupy do grafické karty - DVI-D Single Link,HDMI

Navíc nevím k čemu potřebuji tu modrou koncovku od monitoru č.1,monitor jede hned po zapojení HDMI,tak nevím proč bych ho měl zapojovat,momentálně je zapojený do základní desky,jediné místo kam pasuje.

Č.2 je zapojen do grafické karty,to je ten problémový,kde se mi ukazuje jen obrázek plochy a dolní lišta(kurzorem se tam dostanu,ale cokoliv otevřu v druhém monitoru se ukáže v prvním).Bohužel nemám Nvidii,mám AMD Radeon a v tom už vůbec nemám tucha jak to nastavit.

Je to možná matoucí,ale tak snad to pochopíte :D

Dodatečně přidáno po 25 minutách 29 vteřinách:
No,už jsem to asi pochopil,ty věci si do druhého monitoru musíte naházet,jak ikony,tak i prohlížeč,akorát nechápu proč se mi to furt zapíná v prvním monitoru a musím to přetahovat.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Pic » 20 pro 2017 15:54

Pravděpodobně jede jeden monitor na integrovanou GK a druhý na dedikovanou.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Karrex » 20 pro 2017 16:12

Jaksi nechápu... Ty používáš ROZŠÍŘENÍ monitoru č.1, proč bys měl mít stejné ikony tedy na monitoru č.2. Pokud to chceš mít stejné, je to duplikace, ale nefunguje to pak jako samostatná plocha.

Je logické, že musíš přehazovat z monitoru č.1 věci na druhý, protože je to jako bys měl jeden dlouhý. Ty okna, co se ti otvírají, to mají tak standardně "naučená". Když je budeš mít stále na druhém monitoru, začnou se ta stejná okna otvírat tam...
Např.: otevřeš si okno skypu do levého rohu, když ho zavřeš a znovu otevřeš, bude pořád v tom rohu...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevidím ikony na ploše na druhém monitoru.

Příspěvekod Martab » 20 pro 2017 16:34

Osobně používám dva monitory, oba se chovají jako "jedna společná plocha", tedy ikony na monitoru 1 a 2 jsou separátní a tam kam si ikonu dám, tam ji budu mít. Co se týče oken, tak to samé, můžu si je přetahovat z jednoho monitoru na druhý. Když danou aplikaci zavřu, otevře se tam kde byla zavřena. Například prohlížeč mám několik oken a když ho zavřu a znovu otevřu, tak se automaticky obnoví okna na těch monitorech kde byli.

Jestli je monitor zapojen do výstupu z GPU nebo iGPU pokud to daná grafika podporuje (daný počet výstupů v požadovaném rozlišení).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 14 hostů