Blikající monitory Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Blikající monitory

Příspěvekod JMaSha » 22 pro 2017 22:55

Zdravím,

tentokrát bych potřeboval poradit s problémem při zapojení dvou monitorů. Můj hlavní monitor je Samsung S24F350 a vedlejší
je Acer P195HQ. Samsung má VGA a HDMI vstup. Jelikož je ten Acer už starý kousek, má pouze VGA. Aby jsem to mohl zapojit
s kabelama, které doma mám, použil jsem převodník na Samsung z HDMI na DVI-D. U Aceru to mám krkolomně z VGA na HDMI
(zde je použit opět převodník). Potíž je při zapojení monitoru Acer. Pokud zapnu počítač, funguje to bez jediného problém nějakou dobu, většinou tak hodinku a něco. Pak z ničeho nic začnou oba dva monitory zároveň problikávat, černá obrazovka a někdy i s textem žádný signál. Po odpojení Aceru (VGA-HDMI) to přestane a hlavní monitor naskočí. Když to připojím znova, opět
začnou oba problikávat, jako by se hádaly, ale vždy to začne až po nějaké době. Je potřeba PC vypnout, restartovat a pak to zase na nějakou dobu funguje.

Chápu, že by bylo asi nejlepší sehnat pořádný monitor, který má jak DVI, tak HDMI, ale ten si momentálně nemůžu dovolit.

Děkuji předem za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Blikající monitory

Příspěvekod satik » 22 pro 2017 22:58

je mozny, ze odchazi monitor,je jeste v zaruce?
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající monitory

Příspěvekod JMaSha » 22 pro 2017 23:00

Samsung je starý zhruba půl roku, v záruce samozřejmě je. Acer je starý asi 10 let.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 3 vteřinách:
Zapojenej Samsung samostatně klasicky HDMI - HDMI , HDMI- DVI bez problému. Ten nastane při zapojení druhého monitoru přes redukci z VGA na HDMI.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Blikající monitory

Příspěvekod satik » 22 pro 2017 23:20

Ah, pardon, napoprve jsem to spatne precet, pokud poblikavaji oba, tak bude nejspis problem graficka karta.
Zkousels jiny ovladace? V prohlizeci udalosti (eventvwr) neco neni?
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající monitory

Příspěvekod JMaSha » 23 pro 2017 00:11

Tentokrát už nepomohl ani restart a při zapojení obou monitorů to začalo blikat a nenaběhl ani jeden. Tak jsem zkoušel nainstalovat starší ovladače. Výsledek stejný. Vypojil sem Samsung S24F350 a nechal tam Pouze Acer s VGA na HDMI. Obraz sice naběhl na několik sekund, ale začalo to hned problikávat. Když vypojím Acer a nechám tam Samsung s HDMI na DVI, všechno jede v pořádku. Tudíž to vypadá na nějaký problém s tou redukcí. Je pravda, že to není kdejaká kvalitní redukce, ale je tu ještě možnost, jak tu vadu opravdu potvrdit ?

Je ale divné, že to dnes nějakou dobu fungovalo a teď se hádají hned, když zapojím oba najednou. V event logu jsem neviděl nic zajímavého.

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající monitory

Příspěvekod JMaSha » 25 pro 2017 16:03

Tak jsem tomu dal nějaký čas a zkusil si s tím trochu pohrát. Přišel jsem na to, že převaděč HDMI (z GPU) - VGA ( do monitoru) funguje bez problému, jelikož oba monitory mají starší VGA vstup. Po zapojení do každého monitoru jednotlivě vše funguje a obraz nevypadává. Problém přijde opravdu tehdy, když jsou zapojeny oba dva monitory zároveň( jeden přes HDMI - VGA a druhý přes DVI-D(GPU) - HDMI ( monitor). I tento DVI-D kabel funguje bez problému, pokud je GPU propojeno pouze tímto kabelem bez toho druhého monitoru. Pokud se zapojí oba monitory, několik minut to funguje a pak najednou začnou oba monitory na přeskáčku vypadávat s černou obrazovkou, poté zase naskočí, a tak se to opakuje stále dokola, dokud jeden z nich nevytáhnu.

Napadá mě tedy, jestli nemůže být nějaká špatná kompabilita mezi grafickou kartou RX 560(UEFI) a MB(BIOS), nebo přímo vadná grafická karta, kterou vlastním přes měsíc.

Ještě dodám, že jsem před RX 560 vlastnil GTX 560 Ti. Karta měla jak HDMI, tak DVI analog(byla potřeba pouze redukce na VGA). Zde nebyl absolutně žádný problém.

Nenapadá někoho nějaké řešení?

Uživatelský avatar
JMaSha
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 16
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Blikající monitory  Vyřešeno

Příspěvekod JMaSha » 29 pro 2017 19:36

Problém vyřešen koupí kvalitnějšího HDMI-VGA převodníku. Označuji za vyřešené.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1193
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • HP ENVY X360 - Blikající displej
    od vaz » 01 bře 2024 19:04 » v Problémy s hardwarem
    4
    882
    od vaz Zobrazit poslední příspěvek
    14 bře 2024 19:45
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1303
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    792
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • Studiové monitory KRK Rokit 5G4 a co vše k nim?
    od DifiCZ » 03 lis 2023 02:29 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1028
    od DifiCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 16:34

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů