Overwatch - nízké fps (AMD)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

redkitten
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Overwatch - nízké fps (AMD)

Příspěvekod redkitten » 25 pro 2017 13:46

Dobrý den,
na začátek tu asi uvedu parametry mého PC:

GPU: AMD Radeon R7 370 Series (4GB)
CPU: Intel Pentium G3220 @ 3.00GHz (2CPUs)
RAM: 8GB
DirectX: 12
WIndows 10 64bit, monitor 1600x900 (Refresh rate se mi bohužel nepodařilo nějak na win10 najít :( model už neznám)
(Ale ve hře je maximální nastavení 60Hz, takže to bude asi kolem 60-70Hz)
Ovladače AMD: 17.12.1

Tak hned bych chtěl podotknout že ano, pokud mám monitor s refresh rate jenom 60Hz, nemůžu poznat FPS vyšší než toto číslo. Schválně jsem ale ve hře nastavil max. FPS na 300 pro porovnání, jakých hodnot můžu až dosáhnout.

A teď k mému problému. Moje sestava rozjede např. takový Crysis 3 na maximální detaily při stálých 60fps a myslím, že hra stará už skoro 3 roky na LOW nastaevní by neměla být vyjímkou. Ano, jedu na LOW nastavení.
Jenom na 40fps! Ale... Co mě udivuje, že pokud jsem na vlastním prázdném "serveru", moje fps se drží až na 170fps. Možná si řeknete, že to je samozřejmost, když nejsou hráči, tudíž další objekty na vykreslování.
Proč ale tedy jedu na stejné fps v Yeti Hunt modu (OW hráči ví), kde je se mnou spolu ještě dalších 6 hráčů a hraje se na zasněžené mapě, kde padá sníh a na vykreslování by to tudíž mělo být ještě náročnější.
Na OW forech jsem našel už víc témat od AMD uživatelů s podobným problémem. Blizzard ale bohužel neodpověděl ani po 18 stránkách příspěvků na jednom z témat.

Ano, zkoušel jsem downgradovat ovladač, ale problém nikdy neustal. Na Redditu jsem našel jedno další téma a tam uživatel přímo doporučoval ovladač 17.6.1-2, ten mi ale píše error 182 (nelze rozpoznat AMD HW), takže tato verze asi ještě neměla podporu pro mou GK. Možná bude nějaká verze, která problém vyřeší, nemůžu ale přece zkoušet desítky ovladačů po jednom :/

Jestli jsem neuvedl nějaké potřebné info, text byl moc dlouhý, nebo jsem ve špatné kategorii, upozorněte mě, ihned vše doplním a budu dělat co je v mých silách.
Předem děkuji za přečtení a případnou radu.

Dodatečně přidáno po 3 hodinách 20 minutách 18 vteřinách:
P.S.
Zrovna se dívám na YT a tento týpek https://www.youtube.com/watch?v=2GHVIqCgSSU jede na Medium detaily při stabilních 80fps a ještě k tomu natáčí(!). Takže už jsem tak trochu vytrigrovaný (:

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dotaz na nízké FPS
    od Radouz159 » 31 črc 2023 18:59 » v Hry
    18
    3403
    od Radouz159 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 12:57

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů