Počítač se sám zapíná a po chvilce se zase vypne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nitrox
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Počítač se sám zapíná a po chvilce se zase vypne

Příspěvekod Nitrox » 25 pro 2017 21:16

Dobrý den,

chtěl jsem Vás požádat o radu. Je to tak týden, kdy se mi uprostřed noci sám zapnul počítač, po chvilce se zase vypnul a to se pořád dokola opakovalo, dokud jsem ho neodpojil od napájení. Po připojení zpět se dělo samozřejmě to samé. Vážně mě to překvapilo, protože den předtím jsem ho večer vypínal a vše se zdálo být v pořádku. Tak jsem se v něm trochu pohrabal, vyměnil jsem zdroj (kterým jsem si myslel, že to bylo, bohužel jsem se nejspíš mýlil...), zkoušel jsem jednotlivé komponenty odpojovat a zapojovat, jak PC reaguje. No a poté, co jsem odpojil od zdroje napájení procesorou, (všechno ostatní bylo připojeno) počítač běžel, nevypínal se a nezapínal, "jenom" byl bez procesoru...

Na celé situaci mě ale nejvíc zaráží to, že když jsem ho poprvé nechal chvíli "odpočinout"a jenom jsem ho vyčistil, tak jsem se dostal do operačního systému, mohl jsem se přihlásit do Windows no a vše se zdálo být, jak má... Jenže poté, co jsem vypnul počítač s tim, že problém je vyřešen a napojil jsem do něj všechny ostatní kabely, tak už nenačetl Windows a všechno zase bylo jako na začátku... Od té doby jsem se (i po výměně zdroje) takhle blízko k "úspěchu" nedostal.
Proto jsem se s Vámi chtěl poradit, nemáte někdo tušení, čím by to mohlo být? Ventilátory při spuštění běží, zdroj je vyměněný no a ani kondenzátory mi nepřišly nafouknuté, nic nevyhořelo. No jsem trochu bezradný. Mohl by tohle způsobovat nějaký škodlivý software? Hardware mi vážně přišel v pořádku...

Reklama
SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Počítač se sám zapíná a po chvilce se zase vypne

Příspěvekod SpaceExplo » 26 pro 2017 23:53

Bude to nejaka externi komponenta.

Odpojit vsechno co neni nutne potreba, zkusit zapnout, pokud pojede tak nasledne pripojovat jednotlive "kabely" tak dlouho, dokud nenajdes ten, co to dela.

Jinak vety "No a poté, co jsem odpojil od zdroje napájení procesorou, (všechno ostatní bylo připojeno) počítač běžel, nevypínal se a nezapínal, "jenom" byl bez procesoru..." nechapu, jak/kde jsi odpojil napajeni od procesoru? (nemas treba fotku, kterou by jsi sem vlozil?)
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Při zátěži na GPU se počítač vypne
    od pepik12 » 29 kvě 2023 21:25 » v Problémy s hardwarem
    2
    895
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 07:54
  • PC se vypne (CPU teplota?) Příloha(y)
    od ThereZ » 05 bře 2024 19:59 » v Problémy s hardwarem
    35
    2235
    od ThereZ Zobrazit poslední příspěvek
    09 bře 2024 11:13
  • Pc se Vypne a nelze zaonout
    od Lebedil » 29 dub 2023 21:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1059
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 07:55
  • Hp omen napaječ zapne jen na 5sekund a vypne
    od Dexolus » 24 dub 2023 19:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    681
    od Dexolus Zobrazit poslední příspěvek
    24 dub 2023 19:25
  • Zpomalený počítač
    od David1233 » 23 pro 2023 23:27 » v Problémy s hardwarem
    2
    647
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 18:10

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů