PC se nevypíná

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

PC se nevypíná

Příspěvekod Hooper » 13 led 2018 15:56

Zdravím, mám takový podivný problém, když vypnu pc normálně přes start tak pc se vypne nebliká ani tlačítko power že by se hodil do spánku, jenže když pc zapnu tak se zapne tak rychle jako by ve spánku byl + když se podívám do správce úloh a na procesor ve výkonu tak mě to ukazuje že procesor běží den a nějaký hodiny k tomu někdy se to vypne někdy ne.. + při startu se mi pootvírají všechny úlohy co jsem dělal naposledy ale jen když se ten pc "Nevypne" nevím jak to mám jinak nazvat chová se to jako vyplé ale i nevyplé snad mě pochopíte např. když vypadne elektřina tak se pc zapne bez toho aby se otevírali věci co jsem dělal naposledy.. nedělalo to taky někomu? OS: windows 10 pro 64 - bit (Jen podotknu, že windows je přeinstalovaný tudíž viry být nemohou + je i nový SSD disk.

Reklama
Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nevypíná

Příspěvekod Zakknot » 13 led 2018 16:35

z toho co pises mam pocit ze kdyz chces vypnout pocitac, tak se nekdy prekliknes a das rezim spánku,
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"

eFalsa
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nevypíná

Příspěvekod eFalsa » 13 led 2018 16:48

U me je to stejne. dam vypnout a jak pises kdyz se podivam na spravce uloh mam tam take klidne den a vice. pokud dam ale restartovat tak se to vynuluje.
Procesor AMD RYZEN 7 5800X3D + Kraken X63
Operační paměť Kingston FURY 32GB DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
WD Blue SN570 1TB + SSD disk GIGABYTE M.2 PCIe 128GB SSD + SSD disk Kingston SSDNow V300 120GB 7mm + Seagate Desktop 1TB
Grafická karta EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA LHR
SilentiumPC Regnum RG1W Pure Black, okno, černá
EVGA 850 GQ Power Supply

Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC se nevypíná

Příspěvekod Hooper » 13 led 2018 20:06

Přesně tak po restartu se mi to taky vynuluje a ne režim spánku nedám už jsem tu psal že tlačítko power nebliká přitom při spánku bliká.

Zakknot
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nevypíná

Příspěvekod Zakknot » 15 led 2018 10:45

tak postupně:
1/ Zdravím, mám takový podivný problém, když vypnu pc normálně přes start tak pc se vypne nebliká ani tlačítko power že by se hodil do spánku, jenže když pc zapnu tak se zapne tak rychle jako by ve spánku byl + když se podívám do správce úloh a na procesor ve výkonu tak mě to ukazuje že procesor běží den a nějaký hodiny k tomu někdy se to vypne někdy ne..

toto je zcela bězné a má to tak většina lidí- PC se zapina rychle pokud mas system na SSD disku, pocitac se nevypina zcela, prave proto aby byl PC pripraven na rychly start a stabili teploty (overit si to muzes sviticimi led diodami na graficke karte a jidne na zakladni karte uvnitr PC case a take tim ze ti i vypnuty PC zere elektrinu - v zavislosti na zdroji se pouze lisi jak moc)

2/ + při startu se mi pootvírají všechny úlohy co jsem dělal naposledy, ale jen když se ten pc "Nevypne" nevím jak to mám jinak nazvat chová se to jako vyplé ale i nevyplé snad mě pochopíte

toto bezne neni a pokud se ti pri startu otevrou nejake slozky/procesy z minula, pak si nemel pocitac vypnuty, ale v rezimu hibernaci- coz je pravdepodobne tvuj priprad.

3/ OS: windows 10 pro 64 - bit (Jen podotknu, že windows je přeinstalovaný tudíž viry být nemohou + je i nový SSD disk.

na vir to urcite nevypada, spis se podivej na systemove nastaveni, jak tam mas nastaveny rezimy Vypnout/Hibernace
CPU: AMD RYZEN 5 1600 3.2GHz GPU: Gigabyte GTX 1080 Xtreme RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SSD: ADATA SSD SP920 256GB HDD: Seagate BarraCuda 1TB PSU: Seasonic G-650 650W Gold PC Case: Zalman Z9 NEO black MOBO: ASROCK AB350 Pro4 Monitor: Acer KG271Abmidpx 27"


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 25 hostů