R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod BackPa » 15 úno 2018 21:23

Zdravím.
Zpočátku jsem to pár měsíců neřešil, ale už mě to docela štve (Po 14ti hodinách renderingu a při 95% se mi restartoval PC). Měl jsem R7 1700 přetaktovaný na 3.8GHz, tak jsem si myslel, že to možná není úplně stabilně nastavené, i když třeba bez problému komp utáhl několika hodinový stream, kdy CPU i GPU běželo skoro celou dobu na 100%, ale teď jsem dal vše do výchozích hodnot, spustil OCCT a ejhle, do dvou minut zamrznutí obrazovky. Někdy to během testu zamrzne a je potřeba tvrdý reset, někdy to zase odmrzne, chvíli běží a znova zámrz. Stává se to i někomu z vás? Na netu jsem našel nějaké témata s tímto, kde jako řešení bylo snížit takt pamětí na 2133MHz, ale ani to nezabírá.
Nepočítám s tím, že tu někdo příjde s nějakým řešením, protože to spíše přisuzuju HW chybě Ryzenu, ale zajímá mě, jestli je tu někdo další s tím samým problémem. Na CPU mám vodníka, teploty problém nejsou. Teda TMPIN 4, což jsem zjistil je napájecí kaskáda, při zátěži dosahuje i 80+C, ale systém během OCCT zamrzne, i když je teplota třeba jenom 64C.

Moje sestava:
R7 1700
Gigabyte AB350-Gaming 3
Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz
Gainward GTX 1070 GS

Reklama
milsimr
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod milsimr » 25 úno 2018 07:53

To jako vážně? Ryzen 7 + OC na desce, která má 4+3 (nijak nechlazené k tomu) fáze? Poděkuj tomu volovi, co ti takovej nákup poradil a omlať mu tu desku o hlavu.

Jak máš řešený zbytek chlazení? Máš v tý case aspoň nějakej airflow?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod petr22 » 25 úno 2018 09:30

Ten vodnik na to take muze mit svuj vliv.

Prodejce ti to neprizna, ale laciny vodnik za 3500 Kc chladi hur nez kvalitni vzduchovy chladic do 1000 Kc.

Co je ale nejhorsi, jak urcite vis, tak na bloku vodniho chlazeni neni zadny ventilator, tudiz v pocitaci
nemas nic, co by vytvarelo proud vzduchu na chladici chipsetu a regulatoru. Tudiz vodni chlazeni
vyzaduje jeste dalsi ventilatory, ktere ten proud vzduchu vytvareji.

Nejlepsi by bylo, kdyz ten vodnik vyhodis a das misto nej nejakou kvalitni Noctuu, ktera bude levnejsi
a udela lepsi sluzbu.

Na regulatorech totiz nemas primo teplotni cidlo - takze tobe to ukazuje 80 stupnu, ale muze to mit take 110.

Samozrejmne plati i to co bylo receno predemnou - ve skrini musi proudit vzduch, zvlast kdyz tam mas to
vodni chlazeni - takze aspon dva ventilatopry na sani vzduchu a dva na vyfuk.

A ta lacinoucka deska je opravdu nevhodna pro tve pouziti.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod satik » 25 úno 2018 13:15

petr22 píše:Prodejce ti to neprizna, ale laciny vodnik za 3500 Kc chladi hur nez kvalitni vzduchovy chladic do 1000 Kc.

Uplny nesmysl, zajimalo by me, kam na tohle lidi chodej...

Jinak pretaktovani RAMky jsi vypnul uplne? Nejde jen o frekvenci, ale i casovani.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod petr22 » 25 úno 2018 13:38

Nejaky novy, dosud neznamy, fyzikalni zakon, ktery umozni chladici ktery ani nema
dost velkou plochu aby pokryl cely heatspreader aby za pomoci kvilejici minipumpicky
a kratouckeho chladiciho okruhu chladil lepe, nez poradny kus medi a na nem jeste
vetsi kus hliniku ?

Kde na to lidi chodi ? Lidem napriklad proslo rukama nekolik desitek kusu na testovani
a lidi si tim padem dokazi udelat vlastni nazor. Pokud chces ucinne vodni chlazeni, musis
si ho postavit sam a dat do toho potrebne mnozstvi penez.

Napsal jsem to do kazde recenze, pisu to i zde.

Tolik k tomu ze "mam vodni chlazeni, tedy se to nemuze prehrivat". Vodni chlazeni
vypada cool, ale neni vsespasitelne. Nicmene v tomhle pripade ten chladic urcite nebude
pricinou problemu.

Naprosta vetsina pocitacu s AMD co jsem resil ze se kousala tak se smazil bud chipset,
nebo regulatory. Zvlast kdyz se koupi ta nejlacinejsi deska na trhu.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod satik » 26 úno 2018 11:26

petr22 píše:Nejaky novy, dosud neznamy, fyzikalni zakon, ktery umozni chladici ktery ani nema
dost velkou plochu aby pokryl cely heatspreader aby za pomoci kvilejici minipumpicky
a kratouckeho chladiciho okruhu chladil lepe, nez poradny kus medi a na nem jeste
vetsi kus hliniku ?

Zkus se nekdy podivat zblizka na radiator nejakeho AiO/vodniho chlazeni a pak zkus pouzit tvoje fyzikalni zakony a mozna te to napadne, proc AiO/vodnik muze chladit tak dobre. Nejde jen o prenos tepla chladicem, ale i o rychlost, jak rychle dostanes teplo z chladice ;)
Napovim ti, souvisi to s povrchem.

petr22 píše:Prodejce ti to neprizna, ale laciny vodnik za 3500 Kc chladi hur nez kvalitni vzduchovy chladic do 1000 Kc.

Ehm, drtiva vetsina AiO kolem 3500 chladi srovnatelne nebo o par stupnu lip nez velky vzduchace typu Noctua NH-D15 apod., ktery pod 1000 novy vazne nekoupis. Custom vodnik je pak samozrejme jeste dal.

Tady mas tabulku, ten NZXT Kraken X62 stoji kolem tech 3500:
aio.png
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod BackPa » 27 úno 2018 00:04

Mám ventilátor na bočnici (14cm), i zezadu (10cm nebo tak něco), který mi fouká vzduch do skříně + samostatný ventilátor na chlazení VRM. Jinak ta deska je docela hojně doporučována i různými weby, které se zabývají testováním těchto komponent a hodně lidí na té samé desce dá i 4GHz na R7. Ten vodník chladí dobře, teplota při hraní se pohybuje okolo 55-65C (pumpa ani nejede na max + při tom i streamuju, takže procesor je skoro pořád na 90-100%. Větší vzduchový chladič by se mi už nevešel do skříně.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod satik » 27 úno 2018 01:20

Koukni se na teploty chipsetu, taky vsazim, ze se ti to tam pece, ta deska je idealne tak pro ctyrjadrovej Ryzen.

Ventilator vzadu ti fouka vyduch do skrine? Pokud ano, tak hned otocit, aby vyfukoval. Mas nejaky ventilatory vpredu/dole/nahore? Jeden ventilator je malo.
Bocnici idealne zadelat, akorat ti rozbiji airflow v bedne, i kdyz pokud zadny jiny krome zadniho ventilatoru nemas, tak pak tam v podstate zadny airflow nemas, takze to mozna by bylo jen horsi...

4GHz na tyhle desce kratkodobe klidne das, ale hodne rychle se ti muze zacit pect napajeni, obzvlast pokud to dorazis spatnym prutokem vzduchu.

Zkus schvalne ty teploty chipsetu.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod BackPa » 04 bře 2018 14:05

Jakou jinou základní desku byste mi doporučili, aby měla opravdu dobré chlazení a nestála víc, jak 3.5-4k? Do budoucna určitě budu kupovat novou generaci RYZENu.

Jinak ventilátory mám takto:
Zezadu mi fouká ven ze skříně 8cm (by oko), poté jeden 14cm na VRM chladič (stejně to houby co uchladí), zepředu mám další 14cm ventilátor, který mi fouká studený vzduch dovnitř.
Radiátor mám umístěný na vrchní straně skříně a vyfukuje mi teplý vzduch ven směrem nahoru.


BackPa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod BackPa » 05 bře 2018 11:16

Na tu jsem se díval už dávno, ale má nekvalitní zvukovku. Cokoliv pod ALC1220 u mě nemá smysl kvůli mikrofonu. A co jsme se teď tak zběžně díval na X370, tak mají stejně špatně chlazenou napájecí kaskádu (i když silnější, takže se tak nebude přehřívat), ale mají nekvalitní zvukovku, nebo stojí 5k. Takže zatím asi budu muset zůstat na té mé.

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: R7 1700 záseky v OCCT i bez přetaktování

Příspěvekod Adys301 » 05 bře 2018 12:04



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lenovo LOQ 15IRH8 Záseky po hraní po vypojení z nabíječky. Příloha(y)
    od Dejva1999 » 19 úno 2024 17:45 » v Problémy s hardwarem
    4
    565
    od Dejva1999 Zobrazit poslední příspěvek
    19 úno 2024 20:55
  • přetaktování intel pentium e5200
    od Mladkov204 » 15 črc 2023 17:28 » v Vše ostatní (hw)
    22
    2302
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 09:16

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů