Černá obrazovka

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Salmonek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Černá obrazovka

Příspěvekod Salmonek » 21 bře 2018 18:49

Ahoj,

na fóru jsem nový, potřeboval bych ale pomoc od vás, moudřejších. Chápu, že se těžko radí na dálku, ale přesto bych to nejdřív zkusil, než zase udělám (koupím něco nového zbytečně) hloupého.

K věci:

Kamarád mi dal na spravení PC, jako vždy. Nikdy nebyl s ničím problém, vyměnil jsem mu buď zdroj, HDD, ramky, reinstaloval OS, co zrovna potřeboval. Jenže nyní jsem dospěl do bodu, kdy je u mě jeho počítač déle jak měsíc a já jsem už bezradný. Buď jsem největší smolař na světě a naletěl jsem asi 4 lidem, od kterých jsem koupil z internetu MB nebo je prostě chyba jinde.

Naposledy jsme vyměnili zdroj, který byl v minulosti nejčastější příčinou problémů. Každopádně tím to není. MB byla vyměněna několikrát, RAMky jsem přehazoval jak to šlo, každopádně vždy jsme skončili u krásně roztočených větráků, ale mrtvého monitoru. V grafice chyba není, zkoušena na PC vedle, vše v pořádku.

Kdesi jsem četl, že snad někomu odešla MB díky kablům z CASE, tak jsem dokonce hodil MB se vším všudy do jiné CASE, ale nic. A kdoví ? Možná odešla MB kvůli tomuto a nová by zde již fungovala, ale já už nemám co odzskoušet. Odpálila se mi mezitím i má, plně funkční MB s procesorem a ramkama, která se momentálně chová stejně jako ty ostatní. Kupuji především z bazarů, takže je možné že některé jsou fakt ochcávky, ale ta má byla ověřena léty. A najednou nic. Točí se jen větráky a MRTVO, ČERNO.

Prosím, nějaký nápad ? Měnit baterky na MB jsem nezkoušel, vzhledem k tomu, že se to stalo u X desek, tak to je podle mě nesmysl.

Reklama
cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka

Příspěvekod cunik.cz » 21 bře 2018 18:53

Je to možný. Z bazaru nekupuj. Vyzkoušel jsi jiný monitor popř. grafiku?

Salmonek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka

Příspěvekod Salmonek » 21 bře 2018 19:17

Monitor na mém PC funguje, stejně tak jako i grafika. Spíš mě štve to, že najednou nefunguje ani MB, kterou jsem používal ještě před měsícem já, s perfektním straším procesorem Phenom II 945 a najednou je prostě mrtvá. A nevím, jestli je v tuhle chvíli něco blbě, nebo jestli se něco nepodělalo už předtím, kdy jsem tam třeba cpal tu desku a když tam byl ještě "jakoby" špatný zdroj.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53590
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka

Příspěvekod petr22 » 21 bře 2018 19:42

Videl jsem par procesoru - a zrovna od AMD - ktere byly vadne tim zpusobem,
ze odpalily kazdou desku, do ktere se daly.

Proste se to jednou zaplo, roztocily se vetraky - a konecna, deska KO.

Mas tam porad ten samy procesor ?

Salmonek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka

Příspěvekod Salmonek » 22 bře 2018 13:56

Zkoušel jsem dvě desky, s dvěmi různými CPU. Pravda, oba od AMD, ale to by byla setsakramentská náhoda. Kor když ten Phenom fungoval několik let, ale ve chvíli, kdy jsem hodil MB s ním do jiné CASE, tak najednou problém.

martin.100
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka

Příspěvekod martin.100 » 24 bře 2018 08:54

Nezapoměl jsi na napájení +12V pro CPU ? Bez něho se jen točí větráky na zdroji a chladiči CPU a je slyšet HDD. Nebo jsi tam nacpal konektor pro napájení grafiky, který má polaritu obrácenou než konektor pro CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    880
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Červená obrazovka od PC
    od AgentLost » 01 lis 2023 06:09 » v Problémy s hardwarem
    2
    1007
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:24
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1285
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • Samsung A52 5G preblikujuca obrazovka
    od Alvakim04 » 26 črc 2023 05:58 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    2749
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 8 hostů