Nefunční zvuk u notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Aneta.Kap
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 18
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Nefunční zvuk u notebooku

Příspěvekod Aneta.Kap » 09 dub 2018 11:11

Ahoj všem, mám takový problém - z ničeho nic mi nejde zvuk na noťasu. Na lište mám kolonku se zvukem a s červeným křížkem, na kterou když najedu, tak to hlásí, že není naistalováno žádné výstupní zvukové zařízení. První co jsem zkoušela, tak instalovat nový ovladač (dokonce asi 3x a tři různé ovladače pro můj typ notebooku) - bohužel nepomohlo. V ovládacích palenech to hlásí uplně to samé a kolonky konfigurovat nebo nastavit výchozí jsou samozřejmě zašedlé. Ve správce zařízení ten ovladač mám - řadič Hight Definition Audio, ale s takovým žlutým vykřičníkem. Pokud dám aktualizovat tak mi to napíše, že ovladač je aktuální a nejvhodnější software je již instalován....pokud dám vyhledat změny hardwaru tak se mi asi jen na vteřinu objeví nějaké okýnko, které hned zmizí, takže ani nemám šanci to přečíst. Včera jsme to s kamarádem, který tomu alespoň trochu rozumí, řešili na dálku (já jsem naprostý laik) - nejprve jsme ještě ten původní ovladač odinstalovali a naistalovali nový - nepomohlo. Poté jsme něco dělali v biosu - nějaký upgrade či co :D také bohužel nepomohlo. Už vážně nevíme, čím by to mohlo být. Když ve správce zařízení ten odvladač otevřu, tak mi to píše toto: Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39) {Nelze zavést ovladač zařízení} Ovladač zařízení %hs se nepodařilo zavést. Chybový stav byl 0x%x. Neporadil by někdo prosím? Typ notebooku - acer Aspire E1 - 731...windows mám 8.1....podotýkám, že zvuk mi včéra odpoledně normálně fungoval a když jsem asi po hodině se znovu vrátila k pc, který jsem ani nevypla, tak již nešel....předem všem moc děkuju za rady :)

EDIT: Nevím jestli je to důležité zmínit, ale raději to píšu - ovladač jsme nejdřív odinstalovali přes ovládací panely a naistalovali nový...když to nefungovalo, tak jsme odinstalovali ovladač v tom správci zařízení, u které ho byl datum 23.7.2014 a poté instalovali opět nový - ale datum se vůbec nezměnil...

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunční zvuk u notebooku

Příspěvekod Turion » 09 dub 2018 11:33

Udělej si USBčko s linuxem, z něj nabootuj a vyzkoušej zda v něm zvuk funguje. Tak zjistíš, jestli je vada v ovladačích nebo je po smrti zvukovka.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1374
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1494
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Přehrání videa nejde zvuk. Příloha(y)
    od liborek » 03 čer 2023 20:37 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1164
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 19:01
  • Po zapojení soundbaru k PC nejde zvuk Příloha(y)
    od garim » 26 srp 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    7
    1137
    od garim Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 20:02
  • PowerPoint osekává zvuk při změně snímku
    od Venus » 12 úno 2024 16:35 » v Kancelářské balíky
    2
    1264
    od Venus Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 16:57

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů