Divoké zapínání PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 13 dub 2018 13:09

Dobrý den,
možná se tu rozepíšu trochu více, ale myslím že je lepší, aby každý kdo se mi pokusí poradit věděl co a jak.
Na mém PC (sestava v profilu) se projevilo divné fungování při zapínání PC.
Asi před měsícem jsem přešel z Win 7 na Win 10. Na Win 7 se mi toto nikdy nestalo a to PC mám od 10/2014. Proto si nejsem jist, jestli jde o HW a nebo SW chybu. Začalo se mi to běžně stávat po aktualizaci, která proběhla myslím teď v pondělí, možná o víkendu. Před touto aktualizací se mi toto níže popsané stalo asi dvakrát (ale jen na W10 a PC jsem nastartoval po vypnutí od eletřiny a nechání minutu v klidu). Každopádně děje se toto:
Když dojdu po delší době k vypnutému PC, tak ho klasicky zapnu power tlačítkem. Vše se rozeběhne, větráky, disky, monitory. Nějakou dobu PC používám a potom ho vypnu. Když bych ho chtěl hned zapnout, tak se mi to tlačítkem power nepovede. Možná tak v jednom z 10 případů (přijde mi jako by bylo něco přehřátého a byla tam tepelná pojistka, která zabrání spuštění). Ale i v tom jednom pokusu se roztočí jen větráky a nic víc. Disky nejedou, monitory vypnuté, dokonce se nedostanu ani do BIOSu. Po tomto jsem vyzkoušel vypnout pc tlačítkem u zdroje. Nechat minutu odstát a potom znovu pustit. A tady to začne. Někdy se mi po tomto kroku povede PC hned zapnout, někdy ne a buď se opakuje část se zapnutím a jen roztočením větráků (třeba i 10x za sebou) a ničím jiným a nebo se opakuje část s žádnou reakcí na tlačítko power. Taky někdy nastane věc, že zmáčknu tlačítko power a nic se cca 5 sekund neděje a najednou se korektně spustí PC se vším všudy. Když chci PC opravdu "spolehlivě" zapnout, tak musím třeba hodinu počkat (to mi právě připomíná tu tepelnou pojistku) a potom se v 90% PC korektně zapne. Mám z toho poměrně zamotanou hlavu, protože se dějou tři stavy a to velice nahodile.
Co jsem zkusil s PC udělat abych něco odhalil. Zkusil jsem stresový a zátěžový test na CPU, GPU, RAM. Z PC není a ani nebylo cítit nic spálené. Teploty se mi na CPU drželi pod 60 na GK snad ani na 60 nedosáhly. PC se nikdy samo nevypnulo (přehřátí). Dále jsem zkusil všechny konektrory vytáhnout, profouknout a znovu zapojit. Jen u RAM jsem vyluxoval okolo sběrnice a zkusil dotlačit. Mám nad nimi větrák od CPU a upřímně nikdy jsem ho nedemontoval, tak jsem se do toho nechtěl zatím pouštět.
Co jsem zatím nezkusil a nevím jestli to zkusit mám. Reset CMOS, přeinstal zpět na W7 (to bych ale rád zkusil až jako nějakou z posledních variant).
Ještě dodám, že když se mi povede PC spustit v jakékoli chvíli, tak běží bez problému. Můžu hrát hry bez problémů, stříhat video a PC prostě korektně běží. Bez samovolného resetu, bez zatrhávání, bez nějakých propadů FPS. Prostě běží normálně.
Budu moc rád za jakoukoli radu a pomoc.
Co se SW týče, tak myslím že jsem docela zběhlý, ale HW moc nerozumím. Proto prosím mějte soucit :-)

EDIT: Vyzkoušel jsem PC spustit šroubovákem přes piny na spouštění. Takže to vypadá, že to není tlačítkem power, protože chování zůstalo stejné.
EDIT2: Po reinstalu zpět na Windows 7 se chyba stále děje. Takže to nejspíš byla opravdu jen náhoda, že se to začlo dít až po přechodu na W10.
Naposledy upravil(a) repley dne 15 dub 2018 16:04, celkem upraveno 2 x.
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod petr22 » 13 dub 2018 13:16

Podle me bud zdroj, nebo deska. Rozhodne bych zacal vyzkousenim jineho zdroje.

Aktualizace Windows na to nemuze mit zadny vliv.

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 13 dub 2018 13:27

Zeptám se blbě. Mám doma jen 450W zdroj. Mám to zkusit přes něj, jen desku, GK, a systémový disk? Nejsem si jistej jestli 1070 utáhne.

Mě právě to s Win přišlo taky jako možnost. Třeba proto, že v BIOSu je v boot vytvořená položka, kterou jsem u 7 neměl Windows a pak název systémového disku. Když jsem dal jako první na boot jen název systémového disku, tak to napsalo že v PC není systém i když byl na tom prvním disku. Proto se ptám i skrze třeba ten cler CMOS? Protože mi 10 evidentně něco do biosu udělaly.
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod petr22 » 13 dub 2018 13:37

Geforce 1070 utahne zcela urcite.

Jen nespoustej zadnou hru.

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 14 dub 2018 18:11

Zdravím, tak jsem se konečně dostal k tomu zkusit jiný zdroj, ale nezdařilo se, protože ten co jsem měl doma má na sobě o dvě pozice užší konektor a má i méně konektorů pro GK. Takže tohle se mi nepovedlo. Vím že jsem měl zkusit tuhle variantu jako první, ale bohužel. Je možné ještě něco udělat, než PC odnesu do nějakého servisu? Díky za rady.
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod JegenaJk » 14 dub 2018 20:53

V servisu to odniesť môžeš ale zbytočne zaplatíš. Ale je to na tebe. Máš ešte záruku alebo nie?
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 15 dub 2018 09:16

Záruku už bohužel nemám. Je jasné, že se mi nechce platit horentní sumy v servisu. Ale co když objednám zdroj a ono to zdrojem nebude. Pak objednám desku a taky to bude to samé. Bohužel v okolí nemám nikoho, kdo by mi mohl zdroj a nebo desku na vyzkoušení půjčit. Jiná rada asi stejně nebude, než vyzkoušet jiné komponenty že? :)
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod Karrex » 15 dub 2018 09:45

"Ale co když objednám zdroj a ono to zdrojem nebude."
Tak to do 14 dnů vrátíš.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod JegenaJk » 15 dub 2018 12:22

Však to vrátiš :D Servis ti predá o 2x drahšie komponenty. Okradnú ťa o peniaze :-/
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 15 dub 2018 12:28

No přiznám se, že to mě nenapadlo. U zdroje to rozbalení a zabalení asi nebude takový problém. U desky si nejsem jist. Ale zkusím ten zdroj a uvidím, pak napíšu co a jak :) ... Jen dotaz, poradíte mi jaký zdroj cca do 1500,- vybrat pro tu moji sestavu? :)
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod Karrex » 15 dub 2018 14:51

Rozbalení ničemu nevadí, když to máš kompletní a nezničené...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

repley
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divoké zapínání PC

Příspěvekod repley » 17 dub 2018 08:54

Mám jen rychlý dotaz. Chci si objednat ten zdroj. Bude stačit tento Corsair RM550x a nebo mám raději koupit tento Corsair RM650x. pro moji sestavu v podpisu. Díky za rychlou odpověď :)
Intel Core i7-4770
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Samsung SSD 840 EVO (120GB)
Kingston HyperX Fury Black DDR3 1866 (16GB)
ASUS ROG STRIX GAMING GeForce GTX 1070 OC DirectCU III 8GB
Corsair RM650x
WD Caviar Blue EX (1TB)
Crucial SSD MX300 (525GB)
CoolerMaster HAF XB EVO (black)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vypinání a zapinání monitoru
    od michalnet » 05 dub 2024 11:15 » v Problémy s hardwarem
    1
    282
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 11:46

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů