Samovolné vypnutí PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Zyrtell
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod Zyrtell » 21 dub 2018 13:31

Zdravím,

na přelomu roku jsem koupil novou bednu a zdroj, zdroj jsem kupoval z TS-Bohemia jako rozbalené zboží, ale s plnou zárukou a bez poškození. Asi měsíc zpátky se mě sám od sebe PC vypnul a začala blikat LED na bedně a nešel znova zapnout. Musel jsem vytáhnout přívodní kabel, chvilku počkat a až po opětovném připojení šlo PC zapnout.

Jelikož nová bedna oproti staré má míň průduchů a je víc uzavřená a odhlučněná, myslel jsem si, že problém bude v přehřívání i když mám na druhém monitoru neustále zapnuté monitorování teplot a pokud by měl procesor víc než 60°nebo jedna z GK víc než 75° tak by mě to upozornilo zvukem, což se taky nestalo teploty se drží v rozumné mezi.

Poslední měsíc se mě to občas takhle samo vypne, ale strašně nepravidelně a nezáleží, jestli je PC v zátěži nebo ne, dokonce bych řekl, že to má tendenci se vypínat častěji když nic nedělám nebo brouzdám po netu, než když hraju hry a PC běží na plno. Občas se to vypne jednou denně a potom je třeba několik dní klid až včera se to vypnulo 3x během odpoledne a z toho 2x v rozmezí asi 25 minut, kdy počítač nebyl ani pod zátěží a to už jsem z toho byl takový nesvůj.

Takže prosím o radu, domnívám se, že podíl na tom bude mít zdroj. Již od koupi se mě zdál nějaký podezřelý, protože to vypadá, jako by pořád točil plné otáčky ventilátoru, sice se při zátěži moc neroztopí ale má funkci, že pokud není v zátěži tak by se ventilátor neměl točit což se neděje, točí se pořád a celkem dost rychle, nedokážu říct jestli naplno nebo ne. Mám doma starý 750W Corsair, který bych mohl použít jako náhradní a vyzkoušet, jestli to s ním funguje nebo ne a případně bych poslal zdroj na reklamaci. Ale předtím než prohodím zdroje nebo pošlu nový na reklamaci tak jsem chtěl napsat sem a poprosit o nějakou radu nebo o pomoc s tímto problémem.

Díky

---
Procesor: AMD FX 8350 - 8 x 4,2GHz
Grafická karta: 2x MSI GTX 970 GAMING 4G SLI
Základní deska: MSI 970A SLI Krait Edition
RAM: 16GB Kingston HyperX Fury Blue 1600MHz DDR3
Zdroj: Seasonic Focus Plus Platinum - 750W
Case: Fractal Design Define R5 Black
HDD: 2 x WD Blue EX 1TB + 1 x WD Caviar Blue EX 1TB
Systém: Windows 10 Pro 64bit

Reklama
Argon
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod Argon » 21 dub 2018 14:41

Určitě vyzkoušej ten druhý zdroj

Uživatelský avatar
Zyrtell
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod Zyrtell » 21 dub 2018 16:49

Tak jenom doplnění, prohodil jsem to za toho starýho Corsaira 750W a už to jede přes hodinu a zatím dobrý. Druhá věc je ta, že to je nesmírně tichý v kombinaci asi i s tou Define R5 bednou, ten Seasonic byl strašně slyšet a to byla další věc co se mě na něm už od začátku zdála divná, to jsem vlastně nahoře v příspěvku nezmínil tak to píšu teď.

Takže Seasonic půjde určitě na reklamaci a teď už si jenom rozmyslet, jestli ho nechat vyreklamovat za novej kus a nebo tady někdo zkušený poradí nějaký jiný kvalitní zdroj 750W, asi bych preferoval Corsair protože se mě ta značka líbí a jak jsem i teď na vlastní uši a oči zjistil, tak jsem měl tři Corsairy a musel jsem je měnit jenom kvůli nedostatku výkonu a ten poslední šel z bedny kvůli tomu, že neměl modulární kabely a stěhoval se do druhýho PC, ale Seasonic jsem měl první a hned jsem trefil špatný kus. Ale poradit si nechám rád :)

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod xbs » 21 dub 2018 19:24

Corsair, řada RMx... písni komponenty a od toho se pak odrazíme při výběru wattáže...

casperdeluxe
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 748
Registrován: duben 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod casperdeluxe » 21 dub 2018 19:39

Komponenty tam má napsaný v prvním příspěvku. Já používám Seasonic X-750 a plná spokojenost. Jen je dražší trochu.
Phanteks Enthoo Evolv X, Intel i7 12700KF, G.Skill TridentZ 4x8 4000 CL18, Asus ROG STRIX Z690-A Asus TUF RTX 3070, Phanteks Revolt X 1200, EKWB Custom loop, Samsung 970 PRO 1TB, Gigabyte Aorus Gen4 500GB, DELL Alienware AW3420DW, Corsair K95 Platinum, Steelseries Rival 600, Sennheiser GSP600, Sennheiser GSX1000

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod xbs » 21 dub 2018 20:12

semsi nevšim, pardon :D
v tom případě pro tebe asi 750W pokud hodláš mít rezervu pro SLI i do budoucna, jinak 650W...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2018 20:17

Ja nechapu jednu vec. K cemu mas v pocitaci 2x Geforce 970, kdyz tam mas jako procesor
historickou FX-8350 z roku 2010 s vykonem ve hrach odpovidajicim nejslabsimu Pentiu ?
Odpovidajici karta k FX-8350 by byla tak Geforce 1050 nebo 1060 3GB, ne Geforce 970 a jeste
k tomu dvakrat. Snad jedine hry ktere dokazou vyuzit vsech 8 jader jsou PUBG a Battlefield 1.

Co se tyce zdroje, osobne bych si nechal vymenit ten Seasonic - mame Seasonicy uplne ve vsem
a zatim jedina zavada byla jedna 620W ktera odesla po 6 letech provozu nonstop.

A doporucuji upgrade na Intel nebo Ryzen, kdyz jsme menili FX-8350 za I5-6600 nebo I7-6700
byl v nekterych hrach az dvojnasobny narust fps, ve vetsine pak 50% a vice. Nema smysl mit
v pocitaci 750W zdroj a 2x Geforce 970, kdyz to procesor nezvlada krmit daty.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod dom324 » 21 dub 2018 20:26

Seasonic Focus Plus Platinum jsou solidní zdroje (byť Corsair RMx by byla o něco lepší volba), chytl jsi vadný kus. Pokud by nenabídli vrácení peněz, klidně bych si ho nechal.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2018 20:28

Vraceni penez muze sam pozadovat, ma na to ze zakona pravo.

Ja bych si ale nechal ten samy zdroj (funkcni).

Uživatelský avatar
Zyrtell
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: duben 18
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolné vypnutí PC

Příspěvekod Zyrtell » 21 dub 2018 21:21

Díky za rady, asi si teda nechám vyreklamovat ten Seasonic a bude snad klid, slabší než 750W bych nebral, aby mě vydržel i potencionální upgrade.

Ohledně mých komponentů, FXko mám v PC už od 2013/2014 a jednu GTX 970 jsem k tomu kupoval na doporučení na konci roku 2016. Co se týče her tak jsem s tím neměl problém ani předtím ani teď, co jsem chtěl jsem si na slušné detaily zahrál, nejsem zas tak náročný hráč.

Co se týče druhé GTX 970 tak ve stejné době, kdy jsem ji kupoval já, ji kupoval taky kamarád, loni v prosinci mě ji skoro zadarmo přenechal a jelikož se mě doma válel SLI můstek tak jsem je jenom zkusil zapojit a od té doby mě tak nějak běží v bedně. Samozřejmě na tom jenom nehraju, používám prakticky denně i Adobe programy, kde mám zapnutou grafickou akceleraci a dvě grafiky to umí využít.

Upgrade CPU je samozřejmě v plánu ale momentálně mě odrazuje hlavně cena RAM. Každopádně opět bych rád AMD a to nějaký Ryzen, akorát ještě nevím přesně model, to se budu pak rozhodovat až to bude aktuální, ale doufám, že to do konce roku zvládnu.

Každopádně díky všem :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • samovolné vypnuti PC
    od matesfox » 10 říj 2023 21:11 » v Problémy s hardwarem
    10
    2053
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 16:05
  • Samovolne vypinani prichoziho zvoneni
    od Teena » včera, 13:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    187
    od Teena Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 15:34
  • PC po vypnutí stále běží
    od Donator_HD » 07 pro 2023 00:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    1519
    od Donator_HD Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 00:25
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1375
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • PC po vypnutí stále běží (větráky, periferie, HDD)
    od Kvp2 » 06 pro 2023 00:47 » v Problémy s hardwarem
    10
    2879
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 00:12

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 17 hostů