Dobrý den, dnes mi shořel 1 větráček ze tří na r9 290, tak se ptám co s tím? Teplotu gpu sleduju a jede to dobře i bez toho jelikož nehraju náročné hry. Nicméně mám docela strach ho jen tak nechat, nemám ho nějak ve windowsu vypnout aby tam nešla elektřina nebo něco?
vytáhni kartu z kompu, odendej ten plast a uvidíš kam vede ten žluto-zeleno-modrej drát a odpoj ho... a při tý příležitosti jí taky náležitě profoukni stlačenym vzduchem
zde foto a doufám, že jsem odpojil správně A ano, rád bych pořídil nový ale tuším to nebude nic levnýho... grafika : Grafika: GIGABYTE R9 290 WINDFORCE 3X 4GB
Dodatečně přidáno po 4 minutách 26 vteřinách: A máš pravdu když to tak vidím, tak bych to měl fakt vyčistit. Teď už jen doufám, že to neshoří celé.
Ty to snad děláš na zapojený grafice v PC čeče. Vytáhni ji ze sříně a ten hnuj z ní vydoluj ven, až tak, že se celá bude lesknout novotou.. Chladič odmontuj, přepastuj GPU.
no zapojená k pc byla když jsem to doloval ven a že mi to dalo zabrat... hihi (ale odpojil jsem zdrojový kabel!) teď už jen najít nový větráček to asi nebude tak snadný, že? S tím vyčistěním budu potřebovat od někoho pomoct ale snad o někom vím.
Dodatečně přidáno po 3 minutách 58 vteřinách: jinak smrad to byl pánové, a jakej
esli má něgdo ze známejch dílnu a rozvod tlakovýho vzduchu, můžeš to udělat u něj, ale s tim tlakem opatrně! jinak se prodávaj dózy se stlačenym vzduchem...