Nefungují RAM

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

fat12
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefungují RAM

Příspěvekod fat12 » 04 říj 2018 10:34

Zdravím. Jeden můj kamarád by potřeboval ode mě pomoc, protože mu přestali fungovat RAM v PC. Bohužel si s tím už teď nedokáži poradit, tak chci vědět Váš názor. Nejprve Vás musím uvést do příběhu.
Včera 3. 10. 2018 mu manželka nechtěně bouchla koštětem do PC. Chvilku mu to ještě jelo. Stihl si zahrát Titanfall 2, ale potom se mu začal sekat nehorázně PC. Tak ho restartoval a nepomohlo to. V tento moment přišel za mnou, co se mu stalo. Nejprve jsem po něm chtěl, aby mi řekl, kolik vidí RAM ve správci úloh? Měl tam 8GB (moduly 4GB a 2x2GB), ale použitelných pouze 2GB. Tak jsem mu řekl, ať otevře skříň a zkusí to zapojit jinak. To pomohlo částečně a začalo mu to ukazovat 8GB a použitelných 6GB. Poradil jsem mu ať po jednom zkusí všechny moduly a sloty. Vše fungovalo. Jen, když zapojí 2x2 moduly do dual channelu, tak mu to vidí pouze jeden modul (jak do slotu 1 a 3, tak 2 a 4). Když zapojí modul 4GB a 2x2GB ukazuje mu to 8GB, ale použitelných 6GB. Když zapojí 4GB a 1x2GB vidí 6GB a použitelných 6GB. Teď mi řekněte co s tím? Ještě Vám sem dám sestavu. Jediný čeho jsem si všiml, tak ty RAM nejsou uvedený v seznamu doporučených u desky, ale fungovalo mu to několik let, jen modul 4GB si dokoupil před 3 měsíci.

Základní deska: Asus M5A78L/USB3
RAM: HyperX KHX1333C7AD3K2/4GB (2x2GB) - starší
Patriot PSD34G13332H (4GB) - novější
Procesor: AMD Phenom II X4 955 3.20
Grafika: Gigabyte Sapphire 550x 4GB
Zdroj: 600W
HDD: 1TB
Windows 64x

Já bych to viděl na vadnou desku, ale nechci dělat ukvapený závěr. Budu se těšit na Vaše názory. Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefungují RAM

Příspěvekod Pic » 04 říj 2018 14:49

Pokud mu to běhá v sestavě 4 + 2, není co řešit. Ta druhá 2, ma asi nějaký problém. Případně může být problém v nyní neobsazaném slotu pro RAM.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

fat12
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefungují RAM

Příspěvekod fat12 » 04 říj 2018 15:36

Obě ty 2GB RAM fungují, když jsou samostatně. Když zkoušel funkčnost slotů pomocí ty 4GB RAM, tak všechny fungovali. Když tam dá všechny 3, tak má jen 6GB a když tam dá jen ty 2x2GB, tak má 2GB. Jak kdyby se přestali navzájem vidět...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů