Problém s grafikou NVIDIA

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

pawow
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod pawow » 31 říj 2018 14:12

Zdravím, mám takový problém na poněkud starším notebooku s grafickou kartou NVIDIA. Mám notebook Lenovo G500s a systém Intel Core i3-3110 CPU 2.40 GHz, 4 GB RAM, Win 10 x64 (původně win 7, ale byl přeinstalován na 10), NVIDIA GeForce GT 720M, je tam ještě jedna grafická karta Intel HD Graphic 4000. Na počítači jsou veškeré základní funkce, ale jakmile chci spustit nějakou hru, není hra hratelná, seká se, popř nelze spustit, a jsou to hry starší, které by měl můj počítač zvládnout a již dřív to samé fungovalo. Pokusila jsem se otevřít ovladač k NVIDII, ale vyskočí okno "Nastavení displeje NVIDIA nejsou dostupná. Nyní nepoužíváte žádný displej připojený k jednotce NVIDIA GPU." Pokusila jsem se nainstalovat novější aktuálnější ovladač stažený ze stránek nvidia.com, přesný na můj model karty, ale instalace nejde z důvodů: "Tento ovladač NVIDIA není kompatibilní s touto verzí Windows. Tento ovladač grafiky nemohl najít kompatibilní hardware grafiky." Ovladač to je správný a již dříve mi aktualizovat šel. Ve správci zařízení je karta normálně zobrazená jakože fungující správně s aktuálním ovladačem (ovladač aktuální rozhodně není). PC byl v opravě na výměně HD, ale to stím nemůže souviset ne? Poradíte mi prosím, jak se s tímto vypořádat? Děkuji moc. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod xbs » 31 říj 2018 21:14

ten ovladač šel dřív aktualizovat už pod desítkama nebo pod původníma sedmičkama? pokud to fungovalo i na desítkách a nV ovladače sou na desítky, tak bych průbnul čistou instalaci systému (né vrácení do továrního nastavení) bez prvotního připojení k netu a připravenym aktuálnim nV ovladačem, samozřejmě s předchozí zálohou všech dat...

pawow
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod pawow » 02 lis 2018 14:15

Děkuji za odpověď.
Ano ovladač předtím šel na win 10. Jen omluva, neměla jsem win 7 ale win 8, pardon. Jinak mi přijde zvláštní, že když jsem stahla GeForce Experience, tak ten mi říká, že je vyžadována aktualizace ovladače, ale naopak zase říká, že mám nejnovější ovladač. To s prominutím nechápu. Myslíte tedy, že znova přeinstalovat systém?
Ještě se zeptám, že kdyby karta odešla, tak by se asi nezobrazovala ve správci zařízení, že funguje? Celé je to pro mě záhada.
Jak jsem již zmínila, PC byl v opravě na výměně HD. Nejlepší by bylo vzít počítač tam, jestli něco neudělali špatně, ale mám ten problém, že jsem aktuálně v zahraničí a konkrétní opravna je pro mě nedosažitelná.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod xbs » 02 lis 2018 14:53

pokud měnili hadr, tak museli udělat čistou instalaci, ale s ovladačema si asi starosti nedělali... celej problém zřejmě tkvý v tom, že se stále používá integrovaná grafika a v případě potřeby vyššího výkonu se automaticky nepřepne na nV kuli nefunkčním ovladačům... eště bych průbnul přes DDU odinstalovat současný nV ovladače a pak nainstalovat aktuální, v případě neúspěchu pak přeinstal dle předchozího popisu...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod RIKI22 » 02 lis 2018 16:58

Nainštaluj ovládač zo stránky NTB pre Win8.

pawow
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod pawow » 02 lis 2018 18:45

Po odinstalu přes DDU též neúspěch, nový ovladač prostě nejde...a prosím tu čistou instalaci provedu jak? přeci jen jsem lajk a nechci udělat žádnou chybu.

Dodatečně přidáno po 31 vteřinách:
Ovladač pro win 8 jsem již také zkoušela, ten stejný problém.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod xbs » 02 lis 2018 18:57

předně zazálohovat všechny důležitý data na systémovym disku, ze stránek Majkrosoftu stáhnout instalační ISO desítek, pomocí Rufusu vytvořit instalační flešku, nabootovat z ní a provést instalaci na stávající disk... během instalace se pak nepřipojovat k netu a rovnou nainstalovat připravený ovladače grafiky...

https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod RIKI22 » 02 lis 2018 19:03

A pri tom ovládači Win8 si klikla PTM na setup vlastnosti-kompatibilita,odkliknúť kompatibilný režim a vybrať Win8 ?

pawow
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod pawow » 05 lis 2018 08:30

RIKI22 píše:A pri tom ovládači Win8 si klikla PTM na setup vlastnosti-kompatibilita,odkliknúť kompatibilný režim a vybrať Win8 ?

Ano. ALe co jsem si všimla tak to vždy nabízí pouze win 8 a níž, nikdy tam nemám win 10.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s grafikou NVIDIA

Příspěvekod RIKI22 » 05 lis 2018 09:44

Veď je to v poriadku.Nastavíš to pre taký OS,pre ktorý je stiahnutý ten ovládač.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • rada s grafikou Příloha(y)
    od Mladkov204 » 19 srp 2023 10:48 » v Problémy s hardwarem
    2
    1016
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    19 srp 2023 10:56
  • Ray Tracing nVidia vs AMD
    od ShadowWord:Pain » 22 črc 2023 14:18 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    13
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 13:30
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    768
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40
  • Výběr Nvidia 4060Ti, a stačí 550W PSU?
    od midder » 12 črc 2023 16:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    740
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 19:23
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    1983
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů