Win 10 a tiskárna

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

beckray
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Win 10 a tiskárna

Příspěvekod beckray » 15 pro 2018 19:48

Mám i5/8GB/Win10 1803 64bit a starší lokální tiskárnu Konica Minolta 1600w. 13.12.2018 odpoledne jsem tiskl, 14.12 ráno stejný soubor (v Corelu) nahlásil "Nelze získat přístup k ovladači tiskárny. Zkuste ho odebrat a znovu nainstalovat". Tiskárnu i ovladač jsem odinstaloval, tiskárnu znova připojil a ta se nainstalovala - výsledek beze změny. Zkoušel jsem to několikrát v různém pořadí a nic. Při pokusu o tisk z Wordu a Excelu je stav tiskárny "Nečinná". USB kabel od tiskárny jsem postupně připojil k různým konektorům PC. Rady od Microsoftu, jak dostat tiskárnu do Online, se točí pořád dokola kolem přeinstalace tiskárny a ovladače. Správce zařízení nehlásí chybu, sděluje, že tiskárna pracuje správně. Proces instalace ovladače pro zařízení USB001 skončil se stavem 0x0 (tomu ale nerozumím). Pokus o vytištění zkušební stránky končí hlášením "Operaci nelze dokončit (chyba 0x0000007f)." Jinou tiskárnu nemám, ale na stole mám starší počítač s WinXP. Stejné soubory .doc, .xls, .cdr tam přenesené se bez problému vytisknou (na stejné tiskárně se stejným kabelem).

P.S.: Večer 13.12. mi v PC přistála aktualizace KB4471324 (WinUpdate mám zapnutý) a 14. ráno se po zapnutí dokončila. I tu jsem odinstaloval a WUpd. vypnul, ale bezvýsledně. Dosud jsem neměl s Win10 sebemenší problém (aktualizace mám stále zapnuté). Jak tiskárnu donutit do stavu online?

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 a tiskárna

Příspěvekod RIKI22 » 15 pro 2018 21:10

Takže , ak si otvoríš Ovládací panel...Zariadenia a tlačiarne , máš tam zobrazenú tlačiareň ?Ak áno a klikneš PTM na tlačiareň-Vlastnosti tlačiarne, otvorí sa Ti panel tlačiarne ?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 a tiskárna

Příspěvekod Pic » 15 pro 2018 23:48

Vůbec bych se nedivil, když při aktualizaci došlo i k instalaci jiného ovladače pro tiskárnu. To se mi stalo u starší tiskárny. Naštěstí mám původní instalačku tiskárny a oprava byla snadná.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

beckray
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 a tiskárna

Příspěvekod beckray » 16 pro 2018 11:25

Děkuji mnohokrát za radu (RIKI22-všechno bylo OK) i připuštění mých pochyb (Pic). Instalačky na CD mám k dispozici hned 2, oprava byla také snadná, jenomže mě muselo nejdřív napadnout odpojit PC od sítě, o čemž se nikdo nezmiňuje. Do té doby jsem nebyl schopen žádnou metodou dostat do PC jakoukoliv jinou (starší) verzi ovladače. Jest jen otázkou, kdy mi Microsoft verzi ovladače zaktualizuje, doufám, že ne, WindowsUpdate tuto tiskárnu nezná.
Vážený Guru Level 13 (asi Pic). Pravidla fóra jsem si přečetl. Nevím, kde najít manuál (čeho?). Snažil jsem se popsat vše, co mi napadlo. Je mi 74 a proto nevím, co je SZ. Omlouvám se, jestli jsem použil nesprávnou část obsahu, ale nevěděl jsem, kde je problém. Problém jsem si vyřešil, ale nevím, jak označit téma za vyřešené. Ještě jednou díky za pomoc a s pozdravem beckray.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win 10 a tiskárna

Příspěvekod Pic » 16 pro 2018 11:45

Klik na ozubené kolečko v menu v tvém příspěvku. Stačí posunout ukazatel myši na uvedené kolečko a hned se zobrazí jeho možnost.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2455
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Win 10 a tiskárna

Příspěvekod Zivan » 16 pro 2018 13:21

On reaguje na tvůj podpis :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tiskarna s kopirkou - 3000Kc
    od noxor » 16 srp 2023 07:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    808
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    16 srp 2023 13:29
  • Tiskárna černobílá 30 stran denně
    od Gerete » 27 lis 2023 19:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1088
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    30 lis 2023 18:43
  • Tiskárna HP Deskjet 2130 nelze nastavit jako výchozí v notebooku
    od Zabral68 » 24 srp 2023 18:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    806
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 10:11

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů