Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Vattenman
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Vattenman » 16 bře 2019 12:17

zdravím vás,
Koupil jsem si EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM nádobku s vodní pumpou a chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti kam zapojit 4 pin pwm na základovou desku. Pumpa obsahuje 3 kabely jeden je napájecí, druhy pro RGB podsvícení a potom poslední 4 pin pwm. Nejsem si 100% jistý kam ho zapojit na zakladovku a co jsem se díval na různá fora tak nikde není na tuto otázku odpovězeno. Proto bych se rad dozvěděl jestli náhodou někdo nevíte zda to zapojit do CPU FAN, CPU OPT a nebo AIO pump.
Nějakou představu mám, ale chci se pouze poradit či popřípadě vyslechnout názory druhých.
Díky za odpověď!

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Karrex » 16 bře 2019 16:07

Ahoj,
nenapsal jsi to nejdůležitější a to, jakou máš desku.
Každopádně z vypsaných konektorů určitě AIO Pump. Bohužel ale jestli tam nemáš i W_Pump nebo něco takového, tak třeba můj konektor na AIO má doporučeno 12W jako max, jenže D5ka má 23W na max.
Pokud to bude tedy podobné, tak to ideálně proměřit a jet na takovou rychlost, která se drží kolem těch 12W.
V tomhle případě by byla lepší varianta bez PWM s mechanickým nastavením.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Vattenman
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Vattenman » 16 bře 2019 23:33

Zakladovku mam nasledujici. Asus rog strix z370 h, co jsem se dival do manualu tak zakladovka by mela obsahovat pouze AIO.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Karrex » 17 bře 2019 10:40

Hm, tak to bohužel.
Platí vše, co jsem psal nahoře.
Na tohle je lepší tuším třeba Strix Fko, ta má W_Pump.

Proměřit, na jaké nastavení má pumpa 12W a držet se tam. U další desky na to myslet.
Jestli je možnost, tak ještě něco z toho vrátit a vybrat lépe nebo si nechat poradit.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 46 vteřinách:
Ještě tu jsou také ampéry, na to jsem zapomněl, pokud to pojede na těch 12V a 12W, tak jsi na maximálních 1A. W_Pump má také jinak 3A.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Vattenman
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Vattenman » 17 bře 2019 11:30

Ještě je možnost to vyměnit za EK-DDC 3,2 (12V PWM Pump).
Hele já pravé nevěděl kterou z těch dvou vzít a měli výhodnější tu D5 tak jsem ji vzal.
Co bys ty doporučil? Zapojit to do AIO a pohrát si s tím nebo to vyměnit za tu DDC 3,2?
Svým způsobem se mi to nechce vracet raději bych to vyřešil aby to člověk mohl použit do budoucna při jiné pc sestavě či podobně.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ek 140 revo d5 pumpa s nadobkou

Příspěvekod Karrex » 17 bře 2019 12:04

Ani jedna není špatná, já mám lepší zkušenosti s D5, měl jsem ale obě a obě ok.
TOP pro tu DDC bys měl? U té první jako TOP slouží totiž nádobka.
Ty ale pořád posíláš PWM pumpy, ano, DDC má sice jenom 18W, ale zase je to víc.

Já sám mám D5 s mechanickým přepínačem na spodní části (655ka od alphacoolu), abych toto nemusel řešit, i když tedy beru spíš lepší boardy, kde by to ovládat šlo.
Prostě jednou nastavíš a neřešíš, myslím si, že PWM je úplně zbytečné. Stejně se síla pumpy určitě spíš podle restriktivity okruhu, než teplotou, ta kapalina se při průchodu zas tak neohřeje, pokud tedy není okruh hodně krátký a jsou správně zvoleny ventilátory s radiátorem.
A aby se ti válela druhá pumpa doma je také škoda, pokud neplánuješ do roka stavět něco dalšího.

Desku vrátit nemůžeš, když chceš PWM?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti