Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zitzoff
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod Zitzoff » 25 dub 2019 22:23

Dobrý den, před nedávnem jsem si zakoupil tablet UMAX VisionBook 8Wi Plus s operačním systémem Windows 10 Home 32bit. Jelikož se mi nelíbil předinstalovaný bloatware, rozhodl jsem se přeinstalovat celý operační systém. Po přeinstalaci mi ale přestala fungovat dotyková obrazovka, navíc mi tablet nerozpoznal reproduktory, mikrofón, kameru, grafickou kartu (obraz funguje, akcelerace bohužel ne, program CCleaner hlásí, že grafická karta je údajně Microsoft Basic Display Adapter), bluetooth, integrovanou čtečku SD karet, baterii (BIOS baterku rozpozná, dokonce mi ukazuje kapacitu, bohužel ve Windowsu to tak není), senzory a headphone jack. Ovladače jsem si tedy stáhl ze stránek výrobce a pokoušel jsem se je nainstalovat jenonže tomu nerozumím. Prosím vás o pomoc.

Operační systém:
Windows 10 Home Edice
Office Mobile

Lokalizace :
čeština, slovenština, angličtina
Další jazyky lze doinstalovat

Displej:
8" IPS, 1280 x 800 px, kapacitní multidotykový

Procesor:
Intel BayTrail-T Quad-Core /1.8GHz (Z3735G)

Grafické jádro:
Intel HD Graphic (generace 7)

Operační paměť:
1 GB DDR3L

Vnitřní paměť:
32 GB

WiFi:
802.11b/g/n

Bluetooth:
Ano verze 4.0

Výbava:
G-sensor
Webkamera 0,3 Mpx
Fotoaparát 2 Mpx
Mikrofon
​Reproduktor

I/O porty:
micro USB Port (podpora Host), slouží i k nabíjení
micro HDMI výstup (max. 1080P)
3.5mm jack pro sluchátka
Slot na micro SDHC / SDXC karty

Baterie:
Nabíjecí Li-Ion 4000mAh

Barva:
Černá

Velikost:
215 x 123 x 8.6mm

Hmotnost:
400 g

Napájení:
DC 5V/2A adaptér s USB kabelem
Nabíjení přes micro USB port
Přílohy
buizb.PNG
Složka s drivery stáhnutá ze stránek výrobce
Výstřižek1.PNG
2.PNG
Správce zařízení

Reklama
Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod drobino » 25 dub 2019 23:12

https://www.umax.cz/umax-visionbook-8wi-plus/#support tady by meli byt ovladace tak je zkus doinstalovat.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10890
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod zeus » 25 dub 2019 23:40

Ovladače jsem si tedy stáhl ze stránek výrobce a pokoušel jsem se je nainstalovat jenonže tomu nerozumím.


Reklamuj, oni ti nahraji zpet image z vyroby a pak jen odeber bloatware. Stejne by to zadny zazrak nebyl ani s cistou instalaci.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod drobino » 25 dub 2019 23:47

Aha tak to jsem nedocetl. Ano ten tablet je slabota a jak jsi se pokousel nainstalovat ty ovladace?

Dodatečně přidáno po 4 minutách 13 vteřinách:
Tohle by reklamaci asi neproslo zavadu si zpusobil sam, nejspis by mu zauctovali nejaky poplatek.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2821
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod flowem » 26 dub 2019 00:33

V tom správci zařízení dej Zobrazit - zobrazit skrytá zařízení a doinstaluj ovladače ručně.

Jinak ještě zkus v tom stejným dát záložku Akce -přidat starší hardware a proklikat si všechny kategorie a navádět do té složky, kterou jsi stáhnul.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A 170Hz

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53504
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod petr22 » 26 dub 2019 07:02

Tenhle kram jsi nemel VUBEC KUPOVAT.

Dva zasadni problemy:
1. procesor z mobilniho telefonu ma zcela nedostatecny vykon pro provoz Windows 10
2. kapacita uloziste pouhych 32 GB je prilis mala pro provoz Windows 10, je potreba minimalne 64 GB, lepe
vsak 128 GB a vice. Nebudes moci provadet aktualizace Windows 10 na vyssi verzi ktere vychazeji
kazdeho pul roku, nebude na to dostatek mista

Jak vidis sam, instalace Windows 10, ktera byla na pocitaci predinstalovana, byla vyrobcem upravena
aby ji bylo mozne spravne nainstalovat.

Melo by fungovat stazeni vsech ovladacu z webu vyrobce a jejich postupna instalace, ale u tehle nestandardnich
systemu ktere nemaji nativni podporu ve Windows 10 to nemusi fungovat.

Pokud to nejde dat do poradku standardnim zpusobem, zbuva jen nechat autorizovany servis (pokud tedy Umax
vubec nejaky ma) aby proved obnovu do tovarniho nastaveni. Servis ma k dispozici spravnou instalacni sadu.
kterou ty nemas a kterou jsi si sam smazal z disku, kdyz jsi udelal cistou instalaci Windows.

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod nations112 » 26 dub 2019 10:49

Klasika. UMAX používá nějaké své modifikované ovladače a žádné jiné nefungují. Je nutné tedy na jejich stránkách stáhnout příslušné ovladače a poté je ručně nainstalovat přes správce zařízení. https://cs.stealthsettings.com/cum-pute ... ndows.html

Některé modely jsou na tom tak, že rozchodit to bez zálohy předchozích ovladačů bez šance. Už i já jsem na UMAX posílal noťas na reinstall, protože přesto, že mám za sebou tisíce přeinstalací a vyřešených problémů, tak tohle jsem prostě nerozchodil. Platil jsem jen poštovné, setkávají se prý s tím často.

každopádně tablet ani po reinstallu nebude použitelný. 1GB RAM je dneska absolutní minimum na rozběhnutí systému, natož na nějakou práci. Jen já mám po startu zabraných 1,8GB a to jsem ještě nic neotevřel. Po otevření prohlížeče to ihned začne ukládat data na disk a konečná. Jednak to začne být neskutečně pomalé a jednak se častým přepisem výrazně omezí životnost paměťových buněk. V dnešní době to je možná na přehrání filmu v horší kvalitě, na nic jiného.
Když už to instaluješ, doporučoval bych to nainstalovat tímto způsobem: http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/win10lite.php Taktéž doporučuji po aktualizacích je zcela vypnout, ta služba je pro tenhle HW naprostou brzdou. Pak je to alespoň trošku použitelné.

Zitzoff
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod Zitzoff » 26 dub 2019 16:25

nations112 píše:Klasika. UMAX používá nějaké své modifikované ovladače a žádné jiné nefungují. Je nutné tedy na jejich stránkách stáhnout příslušné ovladače a poté je ručně nainstalovat přes správce zařízení. https://cs.stealthsettings.com/cum-pute ... ndows.html

Některé modely jsou na tom tak, že rozchodit to bez zálohy předchozích ovladačů bez šance. Už i já jsem na UMAX posílal noťas na reinstall, protože přesto, že mám za sebou tisíce přeinstalací a vyřešených problémů, tak tohle jsem prostě nerozchodil. Platil jsem jen poštovné, setkávají se prý s tím často.

každopádně tablet ani po reinstallu nebude použitelný. 1GB RAM je dneska absolutní minimum na rozběhnutí systému, natož na nějakou práci. Jen já mám po startu zabraných 1,8GB a to jsem ještě nic neotevřel. Po otevření prohlížeče to ihned začne ukládat data na disk a konečná. Jednak to začne být neskutečně pomalé a jednak se častým přepisem výrazně omezí životnost paměťových buněk. V dnešní době to je možná na přehrání filmu v horší kvalitě, na nic jiného.
Když už to instaluješ, doporučoval bych to nainstalovat tímto způsobem: http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/win10lite.php Taktéž doporučuji po aktualizacích je zcela vypnout, ta služba je pro tenhle HW naprostou brzdou. Pak je to alespoň trošku použitelné.


Drivery se mi nainstalovat nepodařilo takže jim to asi pošlu na přeinstalaci. Co jim mám napsat, že chci aby udělali reinstall OS a instalaci driverů?

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2821
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod flowem » 26 dub 2019 16:30

Vždyť to máš napsaný na jejich stránkách, řešilo se tam to stejný několikrát...
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A 170Hz

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53504
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod petr22 » 26 dub 2019 16:33

Chces obnovu do tovarniho nastaveni.

Ale dobre ti radime - zbav se toho kramu, nebude to pouzitelne nikdy a nenainstalujes
pristi aktualizaci Windows 10 na vyssi build protoze bude malo mista na disku.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod dvorakj » 27 dub 2019 08:20

pojede na tom nejaky mene narocny linux? to by asi bylo reseni..

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 Tablet Umax VisionBook 8Wi - problém s drivery

Příspěvekod xbs » 27 dub 2019 08:39

měl sem ho v ruce a musim říct, že jako tablet (prohlížení netu, filmy, pár spešl nenáročnejch aplikací)je to překvapivě dobře použitelný a neměl sem s nim i po mnoha hodinách používání žádnej problém...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • iPad, nebo Windows tablet
    od Jeryk » 16 říj 2023 07:42 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1571
    od Jeryk Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 06:40
  • Problém s instalací Windows 10
    od Petison » 09 dub 2023 08:50 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1552
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2023 07:37
  • Programy pro grafický tablet
    od Speed_dead » 17 dub 2023 11:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    943
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2023 18:24
  • tablet pro stojan v obchodě
    od teichmann.ondrej » 18 črc 2023 14:30 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1996
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 12:40
  • Nový tablet a přenos obrazu do televize
    od Radekkk » 16 zář 2023 22:22 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    3377
    od Radekkk Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 09:08

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů