Pruhy na display

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

brodzi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pruhy na display

Příspěvekod brodzi » 11 kvě 2019 02:23

Zdravím. Mám takový menší dotaz. Před nějakou dobou mě začaly zlobit modré pruhy přes display notebooku. Přerušované jsou problém s grafickou kartou, ale tyhle pruhy, které jsou v příloze, s tím jsem se ještě nesetkal. Poprvé se mi to stalo, když jsem dělal blbosti se systemem a smazal, co jsem neměl. Přeinstaloval jsem a šlo to. Nějakou dobu to bylo v cajku. Po čase mi nějaký chytrák přišel instalovat nějakou blbinu, co chtěl zkusit a rozmrdal mi ntb. Obnova nešla, takže znovu přeinstalace systemu. Mám asi 3 týdny čistej win a zase mi to hodilo tady ty svislý čáry. Nevím, co to je. S Ntb nedělám nic náročného jen serfování na netu a sledování filmů. Občas nějaká stará hra. Mám HP pavilion DV6 a system win 7. 4GB ram a procesor dual core 2.1GHz . Děkuji za radu, jinak mě nepranýřujte, jsem tu poprvé a dotazy takto nepokládám, takže na některé věci nebudu nejspíše znát odpověď.

IMG_20190511_0154371.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod JegenaJk » 11 kvě 2019 03:55

To môže byť GK v háji (v podstate základna doska) a možnosť tu je aj monitor. Čo to je za notebook? Už si dostal modrú smrť? Zapoj nejaký extrerný monitor/urob screen a hoď ho sem , pokiaľ nebudú vidieť , tak príčina bude displej.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53504
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod petr22 » 11 kvě 2019 06:24

10 let stary notebook co ma bud Intel grafiku v chipsetu nebo AMD grafiku na desce.

Pravdepodobnost, ze je deska KO je velice, velice vysoka.

1. vyzkouset Linux z flashky
2. zprohazet RAM moduly, pokud je jich vic tak jeden vyndat, vyzkouset jine pameti

Vic se delat neda.

brodzi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod brodzi » 11 kvě 2019 09:47

JegenaJk píše:To môže byť GK v háji (v podstate základna doska) a možnosť tu je aj monitor. Čo to je za notebook? Už si dostal modrú smrť? Zapoj nejaký extrerný monitor/urob screen a hoď ho sem , pokiaľ nebudú vidieť , tak príčina bude displej.

Dřív mi to hodilo občas modrou smrt. Ale ted už v podstatě ne. NTB je HP PAvilion DV6 a ted nevím která z verzí přesně. Procesor AMD Athlon dual - core M320 2.10GHz. 4Gb ram . Grafika Ati mobility radeon HD 4650. Hledal jsem, co by to mohlo být a našel jsem stejné jen se šedými pruhy u macBooku. Grafika či základní deska. Doufál jsem, že by třeba káblík nebo něco. Ale děkuji za odpověď

Dodatečně přidáno po 2 minutách 48 vteřinách:
petr22 píše:10 let stary notebook co ma bud Intel grafiku v chipsetu nebo AMD grafiku na desce.

Pravdepodobnost, ze je deska KO je velice, velice vysoka.

1. vyzkouset Linux z flashky
2. zprohazet RAM moduly, pokud je jich vic tak jeden vyndat, vyzkouset jine pameti

Vic se delat neda.

Tušil jsem to, ale doufal v jinou odpověď. Ono nemá smysl to opravovat, ani nějak se s tím dřít. I kdyby ten ntb fungoval, tak jeho cena je tak za nula nula prd. Bude lepší koupit novej. Už jen to, že jsem musel se sejřit s novým systemem a tímto problémem již dřív, tak to mě stálo čas. A ten je drahej. Každopádně také děkuji za odpověď. Koupím nový a tohle téma bych uzavřel.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53504
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod petr22 » 11 kvě 2019 09:55

Muzes koupit repas Lenovo T430 nebo T440, je to kvalitni notebook a je velmi levny,
cca 5-7 tisic Kc i se zarukou 2 roky.

Muzes jeste vyzkouset to co jsem navrhoval, vyzkousenim Linuxu vyloucis vliv Windows.

kenajCZ
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod kenajCZ » 11 kvě 2019 10:27

Podle me je to GK nebo monitorem.

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod JegenaJk » 11 kvě 2019 14:41

Koľko by mal stáť nový notebook ak teda chceš kupovať nový? Musí to byť notebook (Kvôli vysokým teplotám , ktoré chladenie na notebooku nestíha chladiť) , ak to nemusí byť NTB , tak lepšia voľba bude PC. Ak to musí byť notebook , tak brať vyššie spomínanú T430/440
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:

brodzi
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: květen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod brodzi » 12 kvě 2019 11:01

JegenaJk píše:Koľko by mal stáť nový notebook ak teda chceš kupovať nový? Musí to byť notebook (Kvôli vysokým teplotám , ktoré chladenie na notebooku nestíha chladiť) , ak to nemusí byť NTB , tak lepšia voľba bude PC. Ak to musí byť notebook , tak brať vyššie spomínanú T430/440


Koupím nový. Tady už parkuje i disk a to cvakání mě vytáčí. Takže používám skript. Jinak ten ntb už nestíhá, takže pujde do důchodu. Jaký si koupím, to ještě nevím. Ale tento už posloužil dost. Asi zkusim nějaký ASUS, pokud je to dobrá volba

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pruhy na display

Příspěvekod JegenaJk » 12 kvě 2019 14:43

Dobre , ak už nič nepotrebuješ , tak môžeš téma uzamknút. Keby zas problémy , tak založ téma alebo mi napíš. :-)
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Redukce Display Port => DVI - 144Hz
    od xhaldy » 04 led 2024 19:39 » v Problémy s hardwarem
    7
    578
    od xhaldy Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 21:46
  • Wirelles Display Win 11- instalace selhala. Příloha(y)
    od ski1961 » 22 srp 2023 17:38 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    1861
    od ski1961 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 19:28
  • Xiaomi redmi note 11 - Zelený display
    od HelFix » 01 led 2024 15:37 » v Problémy s hardwarem
    3
    762
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 16:04
  • Lenovo E550 (ThinkPad) - Nefunkční display
    od CyberCodeDroid » 22 pro 2023 10:25 » v Problémy s hardwarem
    0
    891
    od CyberCodeDroid Zobrazit poslední příspěvek
    22 pro 2023 10:25
  • Pruhy přes obrazovku při sledování YT, apod.
    od jxdm » 10 bře 2024 10:39 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    1
    583
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    11 bře 2024 09:56

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti