výmena monitoru- smazane soubory?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

purekritik
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

výmena monitoru- smazane soubory?

Příspěvekod purekritik » 05 črc 2019 15:13

Ahoj vespolek,
stala se mi úplně bizarní situace. Rozbil se mi monitor k pc, tak jsem koupil nový a připojil ho. Zajímavé bylo, že PC si jakoby nepamatoval některé věci - moje pozadí zde nebylo, místo toho se objevila automatické windows pozadí, záložky a hesla v prohlížečích byly pryč, ikony z plochy byly ve složce v dokumentech etc. Ale v pořádku, nic se zatím nestalo, nicméně po 4. hodinách, kdy jsem PC užíval, jsem jej po připojení nové myši restartoval. Načež se PC vrátil ke svému "starému já". Najednou bylo mé původní pozadí zpět na ploše, které jsem měl nastavené před výměnou monitoru, v prohlížeči byly původní záložky, uložená hesla apod. Bohužel si mi s tím z PC smazala většina souborů word, hudba apod., které jsou pro mě velice důležité. Pomocí programů typu Recuva nebo Glary Undelete jsem smazané soubory našel, přičemž i když programy ukazují, že ještě přepsány nebyly a jejich stav je "velmi dobrý", při obnově nejsou otevřít, ani word, ani hudba, zkoušel jsem je všemožně opravit - nic. Nevíte někdo, co se to vůbec stalo? Podotýkám, že za ty 4 hodiny, co jsem pc užíval, jsem nedělal nic neobvyklého, pouze internet. Zavirovaný PC nejspíše nemám. Děkuji, Michal

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výmena monitoru- smazane soubory?

Příspěvekod Pic » 05 črc 2019 20:23

Pochybuji, že připojením nového monitoru k PC způsobilo nějakou ztrátu dat na disku. Zkontroluj si stav disku se systémem a i s daty. Pokud si nalezená data neukládal na jiný disk, tak jsi to ještě asi zhoršil.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Diskař
Level 2
Level 2
Příspěvky: 209
Registrován: březen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: výmena monitoru- smazane soubory?

Příspěvekod Diskař » 06 črc 2019 07:29

Co si představit pod pojmem rozbitý monitor? Jaký druh Woken? Disk je HDD? Akorát ti můžu říct, že pokud soubory po obnově nejdou otevírat, tak to si přičti na své konto, kdy jsi počítač používal 4 hodiny! na internet a vesele přepisoval části uložených souborů. Pokud nezálohuješ, tak tohle nezachráníš.
Pokud soubory byly označeny jako smazané, tak došlo ke ztrátě tabulky uložení souborů. Bývávala ve Woknech ještě její kopie, ale proč se to neobnovilo z ní, nevím.
Jako starý konspirátor to vidím tak, že pokud je monitor opravdu vadný, tak je to shoda okolností a nebo odešel tak, že mohl hodit takovou špici, že to zdroj neodfiltroval a pokud došla až do hlavičky HDD, která byla zrovna nad plotnou, tak to trochu rozmazalo data.
Při té příležitosti uveď co je to za zdroj a jeho stáří.
No a druhá možnost je, že monitor s ním nemá nic společného a je vadný ten tajný disk, z něhož tu nemáme SMART..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výmena monitoru- smazane soubory?

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2019 08:04

Velice dulezite soubory - a NEJSOU ZALOHOVANE ?

Neprovadis obnovu souboru na ten samy disk, ze ktereho je obnovujes ?

Pravdepodobne doslo z nejakeho duvodu k prihlaseni do docasneho profilu, na coz
system vzdy upozorni a po dalsim restartu se povedlo prihlasit na puvodni profil.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1507
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    710
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    617
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    852
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1070
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů