Podivné zvuky Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Podivné zvuky  Vyřešeno

Příspěvekod Thrasher » 10 srp 2019 13:55

Zdravím (poprvé tu dnes píšu dotaz). Asi 2 dny zpátky mi začal počítač vydávat divný zvuky. Počítač mam asi 10 dní, sestavený od Alzy na míru. Když jsem ho 2 dny zpátky ráno zapl, už začal trošku jakoby chrastit, nebo jak když myš žere nějaky jídlo (vážně nevím jak to normálně popsat). (Příjde mi, jak kdyby i ventilátory hučely víc než předtím, ale je možný, že jsem to začal teď tak poslouchat, že ty ventilátory jsou stejně nahlas jak předtím a jen mi to příjde víc). Hlavní problém je když zapnu nějakou náročnější hru, třeba Forzu Horizon 4. Objeví se ty zvuky, který jsou i při startu počítače jak jsem psal a ješte jiný zvuky, který jsou něco mezi bzučením, škrtáním něčim o ventilátory a když tiskne tiskárna. Jo sorry, moje popisováni stojí fakt za nic, ale nevím jak líp to prostě popsat. Jakmile ale vypnu hru, okamžitě tenhle zvuk přestane. Pravděpodobně to bude grafika nebo zdroj, ale nejsem si úplně jistej. Napsal jsem tohle Alze a hned mi odpověděli, že jim to mám zpátky poslat na opravu a když to neudělám, tak že m ito může časem poškodit celý počítač. Ještě důležitá informace. Právě chvíli předtím, než jsem ten počítač zapl a objevily se ty zvuky tu byla bouřka. Samozřejmě udeřil blesk, šlo to pravděpodobně přes telefonní kabel do přpeěťové ochranny a z té do modemu (O2 Smartbox). + přestaly fungovat veškeré zasuvky, které se potom naštěstí jen znovu nahodily.Celá ochrana vyhořela, lan kabel, který šel ze Smartboxu oddělal televizi.Máme tu ješte druhy modem (bezdrátovy internet), do kterého mám napojený Lan kabel z počítače. Tomu modemu se nic nestalo (byl také připojen do ochrany, která vyhořela). Můj počítač je připojen do jiné přepěťové ochrany, které se nic nestalo, mám takové tušení, že jsem to ješte před bouřkou vypojoval z elektřiny, ale nejsem si právě úplně jistý.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod ITCrowd » 10 srp 2019 13:59

Vítej na PC-HELP!
Zvuky můžeš nahrát třeba do mp3 a vložit sem jako přílohu, nebo někam na internet. Pod tvým podpisem si můžeme opravdu představit cokoli.
K řešení - pokud máš podezření na ventilátor, pak můžeš rukou ventilátor zastavit. Pokud zvuk zmizí, je to ono.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod cervcek » 10 srp 2019 21:38

Podle "myš která žere" a toho, že se tak děje při startu a během čtení dat hry, se mi vybavilo chroupání, které dělaly staré HDD. Může to být závada, ale také vlastnost levného kusu. Téměř s jistotou vyloučit závadu lze po důkladné kontrole HDD a porovnání hlučnosti se stejným modelem toho disku.

Dále záleží na tom, jestli je sestava výrobcem nějak plombovaná, nebo lze case otevřít a zkoumat příčiny zvuků. Jak píše ITCrowd, ten zvukový záznam by hodně pomohl. Já bych ještě chtěl znát složení té sestavy.

Škrtání něčeho o ventilátor, tam bývají příčinou většinou prověšené kabely škrtající o lopatky. Nic, co by nezvládly elektrikářské stahovací pásky.

S tím přepětím v síti, pokud přepěťovka zafungovala, by to souviset nemělo. Pokud by šlo přepětí po LAN kabelu, měla by vyhořet síťová karta, pokud nemá ochranu, a ta by se zvukově neprojevovala. Navíc bys to zjistil hned, jak by ti nešel net.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod petr22 » 10 srp 2019 21:41

Je uplne jedno jestli je nebo neni skrin plombovana, soudy uz davno
rozhodly ze plomba nema vliv na zaruku.

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod Thrasher » 11 srp 2019 12:56

Sestava je: MSI RTX 2060, HyperX Fury 16gb 2933Mhz DDR4, základní deska MSI MPG X570, AMD Ryzen 5 3600, hhd Seagate Barracuda 2TB 7200 ot. , ssd Kingston KC2000 500gb M.2, zdroj Zalman ZM 700-GVM

HDD je schován na druhé straně skříně, tam kde je kabeláž.

Kabely jsou myslím v pohodě, nikde by nemělo nic škrtat o větráky. Po těch tupcích z Alzy jsem si musel i pár věcí předělat, to byste se divili co dokáží ti "technici" vymyslet.

Rád bych poslal záznam, ale když chci přidat soubor, tak se mi ten záznam neukáže. Ano, je ve formátu mp3.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod petr22 » 11 srp 2019 13:17

Nemelo by nebo neskrta ?

Kdyz je pocitac zapnuty, musi to byt v otevrene skrini videt.

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod Thrasher » 11 srp 2019 13:28

Tím nemělo by myslím, že nic neškrtá.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod ITCrowd » 11 srp 2019 13:31

Tohle jsi zkusil?
ITCrowd píše:K řešení - pokud máš podezření na ventilátor, pak můžeš rukou ventilátor zastavit. Pokud zvuk zmizí, je to ono.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod Thrasher » 11 srp 2019 14:10

Nedělal. Asi budu vypadat jak idiot, ale moc se mi nechce zastavovat rukou roztočený větráky. Mimochodem, našel jsem teď video na youtube, kde jde slyšet podobný zvuk jako se děje mě. Není to úplně stejný, u mě je to spíš jak jsem psal bzučení, ale i tak. Lidi v komentářích píší, že mají stejný problém při nějaké určité teplotě. Prakticky to samý jako já. Takže to možná vypadá tak, že to bude problém už od výroby u všech 2060. Možná.

odkaz. https://www.youtube.com/watch?v=DMHShogpN_8

Dodatečně přidáno po 13 minutách 28 vteřinách:
Sorry. Úplně jsem zapomněl na program MSI Afterburner, neměl jsem ho ani stáhnutej. Zkusil jsem přes něj teď zvednout rychlost větráku, ale tím to není. Ten zvuk to nedělá ikdyž to je třeba na 80%.

Dodatečně přidáno po 25 minutách 27 vteřinách:
https://www.youtube.com/watch?v=7nyhnV73en4

Tohle je odkaz na video, kde je úplně stejný zvuk co dělá mě. Přesně tenhle.

Uživatelský avatar
Santo
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 252
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod Santo » 11 srp 2019 15:19

K tomu zastavování větráků - samozřejmě nemůžeš zastavovat větrák u okraje rukou nebo třeba tužkou - hrozí poranění nebo poničení lopatek. Ale stačí prstem trochu zatlačit ve středu větráku (nebo malinko od středu) a větrák se postupně zastaví bez následků.
Intel Core i7-11700 + bq! Shadow Rock 3, ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WIFI, Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Vengeance LPX, SAPPHIRE PULSE AMD Radeon RX 7900 XTX 24G, Kingston KC3000 1TB + 2x Transcend MTE220S (512GB + 1TB), bq! Straight Power 11 850W, bq! Pure Base 500DX, Lenovo G27q-20 (QHD)

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod Thrasher » 14 srp 2019 14:35

Větrákem to není...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Podivné zvuky

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2019 17:16

Preci dokazes poznat, co ten zvuk vydava, ne ?

Neni potreba vedet cimn to neni, je potreba vedet, cim to je.;


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Podivné chování touchpadu v MS Excel
    od Peťa » 13 čer 2023 16:58 » v Kancelářské balíky
    4
    1831
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 08:19
  • Nový PC, divné zvuky,
    od Bananqtz » 17 led 2024 04:12 » v Problémy s hardwarem
    1
    860
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    18 led 2024 07:55
  • periodické zvuky z reproduktorů pc
    od Martin Baroch » 05 čer 2023 23:20 » v Vše ostatní (hw)
    1
    802
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 10:48

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů