Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nexon
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Nexon » 22 srp 2019 16:27

Zdravím,

zhruba 10 dní zpátky jsem si koupil nový notebook, konkrétně Lenovo Y540, gtx 1660 ti, 144hz, i7 9750h. Až teď jsem se dostal k tomu, abych do něj zkusil zapojit sluchátka, jenomže jakmile jsem je zapojil, aniž bych spustil jakýkoliv zvuk, bylo slyšet poměrně dost silné, nepříjemné šumění. Napřed jsem si myslel, že je to sluchátky (mám audiofilní Sony), nicméně jsem vyzkoušel běžná i úplně obyčejná sluchátka a efekt v podstatě stejný.
Ještě bych dodal, že notebook má standardně vestavěný Dolby atmos for gaming a můj má i dolby atmos for headphones, i když je obojí vypnuto, problém přetrvává.

Co s tím? Předem díky za pomoc, je to pro mě celkem důležité, neboť sluchátka využívám dost často a ani na starém notebooku jsem s nimi neměl jakýkoliv problém.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod ITCrowd » 22 srp 2019 16:52

Připojené aktivní repro do sluchátkového výstupu jsi nezkoušel?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nexon
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Nexon » 22 srp 2019 20:28

Tak jsem to zkusil, připojil jsem přes aux in můj reproduktor a z hlediska kvalita to neznělo nic moc, ale žádné šumění jsem taky nezaznamenal. Schválně jsem ještě připojil do výstupu pro sluchátka (přímo na reproduktoru) moje sluchátka, v ten moment, kdy byl zdrojem zvuku ještě notebook a žádné šumění, takže problém musí být v notebooku.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod mmmartin » 22 srp 2019 21:18

Nexon píše:...bylo slyšet poměrně dost silné, nepříjemné šumění.

Poměrně dost silné šumění je v podstatě nic neříkající hodnota. Pusť si hudbu z nějakého kvalitního zdroje, hlasitost ve sluchátkách nastav "tak akorát" a pak zastav přehrávání. Je při tomto nastavení hlasitosti šumění dost silné, nepříjemné?
Nexon píše:... připojil do výstupu pro sluchátka (přímo na reproduktoru) moje sluchátka, v ten moment, kdy byl zdrojem zvuku ještě notebook a žádné šumění, takže problém musí být v notebooku.

Tato úvaha postrádá logiku.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Nexon
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Nexon » 22 srp 2019 23:47

mmmartin: To jsem právě udělal, není to můj první počítač, ani první sluchátka, vím, že když to nastavím na 80..100, že to bude šumět už jen z principu. Je to poměrně hlasité i tak, takže to mám nastavené v rozmezí 20-35. Při reprodukci hudby to za běžných okolností slyšitelné není, ale když je tam tišší hlušší pasáž, trochu to slyšet. Po pozastavení je to slyšet dost na to, aby mi to bylo nepříjemné. Prostě takové praskání, na chvíli to přestane a pak už to syčí zase. Když ve sluchátkách něco hraje, tak mi to pochopitelně nevadí, protože to neslyším, ale obecně mi to prostě vadí, protože je to jev, který by být přítomný neměl.

Azmir: Když jsem to hledal na googlu, zjistil jsem, že s tím má problémy hromada lidí, někdy to začne a u mnoha to zase po nějaké době skočí do normálu. Kdybys na něco přišel, dej prosím vědět. Máš Windows 10?

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Azmir » 23 srp 2019 00:01

Au ted jsem poprvé zapnul hru, tak u mě to byla hlasitost. Měl jsem předtím vše na 100% a přišlo mi, že by to chtělo víc, ted to mám na 100% a neskutečně to řve, takže jsem to dal na 80% a šum je pryč, takže u mě to bylo touhle blbostí, kterou jsem fakt nečekal, předtím to při stejných hodnotách nedělalo, možná jsem měl špatně zastrčený konektor, ale to mi přijde nepravděpodobné, co už, otestuju ještě radši.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Nexon
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Nexon » 23 srp 2019 01:06

Azmir píše:Au ted jsem poprvé zapnul hru, tak u mě to byla hlasitost. Měl jsem předtím vše na 100% a přišlo mi, že by to chtělo víc, ted to mám na 100% a neskutečně to řve, takže jsem to dal na 80% a šum je pryč, takže u mě to bylo touhle blbostí, kterou jsem fakt nečekal, předtím to při stejných hodnotách nedělalo, možná jsem měl špatně zastrčený konektor, ale to mi přijde nepravděpodobné, co už, otestuju ještě radši.


Tak to závidím, aspoň u někoho se to vyřešilo :)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod mmmartin » 23 srp 2019 10:04

Nesouvisí to šumění s děním na monitoru? Nemění se intenzita toho šumu např. když na monitoru je statický obrázek a přejíždíš kurzorem myši rychle přes obrazovku?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Nexon
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: únor 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Šumění ve sluchátkách u nového notebooku

Příspěvekod Nexon » 23 srp 2019 12:57

mmmartin píše:Nesouvisí to šumění s děním na monitoru? Nemění se intenzita toho šumu např. když na monitoru je statický obrázek a přejíždíš kurzorem myši rychle přes obrazovku?


Řekl bych, že ano, ale není to vždy, někdy se to, například na hlavní obrazovce netflixu než cokoliv pustím, pohybem myši zintenzivní, někdy naopak je ticho a šumění začne až posléze.
Nejvíce se to děje hned jak sluchátka zapojím do jacku a potom když se mi načte video, aniž by ještě bylo puštěné. Další situace je, když video zastavím a nebo úplně vypnu, je to pak zkrátka takový dozvuk, trvá třeba 3 minuty. Jinými slovy, když dělám práci, při které mi do sluchátek nic nejde, mimo těch výše zmíněných situací to je v pohodě, ale to úplně vylučuje ten účel, proč si ty sluchátka nasazuju, že jo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • sestava nového pc
    od Sarula22 » 19 kvě 2023 12:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    820
    od Sarula22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 19:23
  • Výběr nového GPU
    od Gracous » 13 bře 2024 17:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    823
    od Gracous Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 19:51
  • Výběr nového ntb
    od Lojza » 21 bře 2024 18:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1272
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 08:03
  • Výběr nového PC
    od GrandTheftAuto29 » 28 bře 2024 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1152
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 15:02
  • Koupě nového monitoru
    od loucon » 19 zář 2023 19:03 » v Vše ostatní (hw)
    0
    2167
    od loucon Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 19:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dansons a 11 hostů