PODIVNÉ RESTARTY

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

lars3
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PODIVNÉ RESTARTY

Příspěvekod lars3 » 23 srp 2005 10:33

Dobrý den .Potřeboval bych poradit .Nedávno mně začaly trápit podivné RESTARTY mého PC. I když si myslím , že to je problém HW přesto jsem zformátoval všechny pevné disky a nově nainstaloval systém. PC se restartuje bez varování (samozřejmě se ztrátou neuložených dat) ani ne při zátěži ,ale většinou když pracuje některá z optických mechanik (vložení CD/DVD,čtení CD/DVD) a to NEPRAVIDELNĚ. Dokonce jednou při bootování LIVE LINUX z CD .Ve správci zařízení jsem nic nevyčet (toto zařízení pracuje správně),prohlížeč událostí taky nic neprozradil.Teplota v pořádku,nejvíce 45°C na CPU při dlouhodobé zátěži (hraní her,různé benchmarky).Při hraní her a benchmarcích nerestartuje.Antivirus nic nenašel.
Základní deska:Gigabyte GA-8IPE1000(-L) v2.0 ; 2x256MB Ram ; Celeron 2,0Ghz ; grafika Radeon 9200 ; TV karta LeadtekWinfast DV 2000 ;
Primary master HDD Seagate 80GB(systém WinXP)
Primary slave DVD-ROM Toshiba M1802
Secondary master DVD-RAM/RW LG4160B
Secondary slave CD-RW Teac W522E
SATA master HDD Samsung 120GB
Zdroj Maxpower PL-400W.
Žádná supermašina to není ,přiznáván,ale v tomto obsazení to šlapalo celých devět měsíců bez jediného problému.
Poradí mi někdo prosím jak zjistit co ty tvrdé restarty způsobuje a jak je odstranit? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Reklama
pee.tr
Level 3
Level 3
Příspěvky: 417
Registrován: leden 05
Bydliště: skoro Budějce
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod pee.tr » 23 srp 2005 11:54

Nejlíp když se ti podaří vzpomenout si, cos dělal za poslední změny v PC než ti to začlo padat.

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Je to divný

Příspěvekod Petr Škorec » 23 srp 2005 20:51

Možná to způsobuje konflikt IRQ nebo I/0. Podívej se do správce zařízení jestli tam nemáš konflikt zařízení... Nemontoval si v poslední době nějakej novej HW? Nebo to taky může dělat nějakej špatnej ovladač...Mě to jednou dělal modem, v správci zařízení nebyl konflikt ale ten modem měl jiný IRQ než by se mu líbilo a proto to zlobilo...stačilo prohodit karty ve slotech a bylo to ok...

Mazůrek Petr
Level 2
Level 2
Příspěvky: 175
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Mazůrek Petr » 26 srp 2005 13:48

Pokud hraješ hry nebo něco, tak to skutečně nic nedělá? Zkoušel jsi vytvářet třeba video CD?

CateSecuritas
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod CateSecuritas » 28 srp 2005 15:41

Hele tyto same problemy s restartovanim pc se mi stavali taky je to zpusobene hw, zalezi to na tom jak je poskladane pc a, ti myslim zapojeni.
Musel jsem rozebrat pc a znova slozit a od te doby se mi nerestartuje pc a nezkacou mi ty zasrane hlasky, prose je to uz pohoda, mel jsem zapojenej HDD na srakach s DVD-ROM pak jsem to dal zvlast a od te doby mi to nedela. Druha vec je to, ze muzes mit hw v pc, ktery se hada s windowsem xp




ICQ 241-510-258


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    512
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • Podivné chování touchpadu v MS Excel
    od Peťa » 13 čer 2023 16:58 » v Kancelářské balíky
    4
    2006
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    16 čer 2023 08:19

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů