Propady FPS - Lagy

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Galli » 14 pro 2019 03:11

Ahoj, obracím se zde s žádostí o pomoc s mým problémem který mě doprovází už pěkně dlouhou dobu a jelikož jsem v tomto amatér tak nemám jinou možnost. :-) Můj problém spočívá že při skoro každé hře kde mám vysoký počet FPS, např. Rocket League kde se pohybuji přímo na maximálním možném čísle 250 FPS. A teď k tomu problému, i když mám takové vysoké FPS tak přesto mám lagy/zasekávání obrazu, pochopitelně FPS klesají a stoupají ale že by mi to spadlo z 250 jen na 240 a já u toho měl záškuby? Vůbec nevím v čem může spočívat problém, přemýšlel jsem že by to mohl být klidně jen HDD ale chtěl bych nějakou radu od někoho kdo se v tom umí šťourat. Jakoukoliv pomoc uvítám a odpovím na cokoliv.

Děkuju. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod gogo1963 » 14 pro 2019 04:55

stuttering ... příčiny se hledají těžko, pokud je dostatek paměti, i té grafické ... nevím, jaký máš monitor, frekvenci... nebo pak "tearing", tam pomůže jen freesync, g-sync ... taky by to chtělo SSD na hraní a systém ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Galli » 14 pro 2019 12:02

gogo1963 píše:stuttering ... příčiny se hledají těžko, pokud je dostatek paměti, i té grafické ... nevím, jaký máš monitor, frekvenci... nebo pak "tearing", tam pomůže jen freesync, g-sync ... taky by to chtělo SSD na hraní a systém ...


Moje sestava :
Zdroj: Cooler Master B700 ver.2
Základní deska: GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Procesor: Intel Core i7-4790k
Chladič: Cooler Master Hyper 212+ EVO
Grafická karta: GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G
RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series
Harddisk: WD Blue 1000GB 64MB cache

Monitor mám 60Hz BenQ RL2455HM, SSD nevlastním a systém mám Win7-64bit.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod xbs » 14 pro 2019 12:08

bez SSDčka se připravuješ o svižnost systému, což je škoda... jinak nic nezkazíš, dyš pošleš log nebo full screen z CrystalDiskInfo...

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod SGvagon » 14 pro 2019 22:46

A proč všechno hrát na tolik FPS? Bohatě bude stačit zapnout vsync a držet se na stabilních 60FPS . Na více FPS bys potřeboval zobrazovač s podporou 120+ Hz.

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Galli » 14 pro 2019 23:07

SGvagon píše:A proč všechno hrát na tolik FPS? Bohatě bude stačit zapnout vsync a držet se na stabilních 60FPS . Na více FPS bys potřeboval zobrazovač s podporou 120+ Hz.


Ono se třeba CS:GO se Vsync hraje docela špatně kvůli citlivosti myši. Hry jako je např. Zaklínač 3 si se Vsync v klidu zahraji to jo ale ty online hry, tam už je potíž no. :?

Denisovic_CZE
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: prosinec 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Denisovic_CZE » 21 pro 2019 22:32

Také to může být tím že komponenty v počítači spolu špatně komunikují, zjednodušeně počítač je prostě špatně sestavený a ukazovač FPS ti může blbnout, stalo se to mému kamarádovy. Kde jsi kupoval počítač?

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Galli » 25 pro 2019 13:46

Denisovic_CZE píše:Také to může být tím že komponenty v počítači spolu špatně komunikují, zjednodušeně počítač je prostě špatně sestavený a ukazovač FPS ti může blbnout, stalo se to mému kamarádovy. Kde jsi kupoval počítač?

Počítač jsem si stavěl sám, zde přikládám HW z nichž je složený. :-)

Zdroj - Cooler Master B700 ver.2
Zákl. deska - GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Procesor - Intel Core i7-4790k
Chlazení - Cooler Master Hyper 212+ EVO
Graf. karta - GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB
Paměť RAM - Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series
Harddisk - WD Blue 1TB

Osobně si nemyslím že bych v něčem udělal chybu, ovšem pokud někdo ví víc než já tak budu rád za každou radu. :-)

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod xbs » 25 pro 2019 15:06

předchozí příspěvky se necitujou, znepřehledňuješ téma... a taky si nedodal info cosem psal...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2019 15:42

Když to zlobí u online her - jak jsi na tom se sítí? Jakou rychlost připojení máš, jaký router, jak máš PC připojeno k routeru?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Galli
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod Galli » 27 pro 2019 21:52

Omlouvám se za ty citace... :) Pořídil jsem si WD Blue 3D NAND SSD 250GB na kterém mám nainstalovaný Windows 7 Home Premium. Počítač běží dvakrát tak rychleji ale problém stále přetrvává a právě nejvíce je to znát u hraní Rocket League, je fakt že při snížení detailů se to tolik neškube ale je to tam furt znát. Přijde mi jako blbost s mým HW neutáhnout takovou hru na plné detaily a co se internetu týče. Vlastním připojení od UPC s rychlostí 300Mb/s s routerem Connect Box připojený klasicky přes kabel.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Propady FPS - Lagy

Příspěvekod ITCrowd » 27 pro 2019 22:46

OK. síť můžeme tedy vyloučit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1566
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů