Divný hluk z PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Divný hluk z PC  Vyřešeno

Příspěvekod TT85 » 18 led 2020 22:10

Ahoj, mám nový PC, pořádně jsem ještě vše nestačil vyzkoušet, zkusil jsem PUBG (měl jsem to na high detailech, zbytečnosti vyplé), po pár minutách hraní slyším tohle viz video. každých pár vteřin to jde slyšet https://streamable.com/1a1e3

Hru jsem vypnul a za chvíli zapnul znovu, nastavil jsem vše na ULTRA, hral a najednou to přestalo.
Otevřel jsem skříň a zkoušel poslouchat, i při spuštěné hře se ventilátory u GK točí ale pak přestali a stále slyším takový zvuk chrčení jako když máte starý HDD a ono to na to zapisuje data tak něco podobného, jako kdyby ložiska.

Pravděpodobně z nového SSDNVMe disku to nebude, tak přichází v úvahu asi jenom GK a chladič procesoru, boční dva ventilátory jedou v pohodě. Jinak žádný HDD ani SSD sata disk nemám.

Zkrátka bez zátěže PC neslyším vůbec, ale když otevřu skříň a zaposlouchám se tak takové divné škvrčení jak typ starého HDD slyším pořád nejvíce v blízkosti chladiče procesoru.

Nevíte o co může jít ?

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod Azmir » 18 led 2020 22:13

Zdroj. Máš seasonic ne? Zapni vzadu hybridní režim, přestane to.

Jestli to chceš vyřešit, jedině vyměnit větrák. Reklamace je k ničemu, dostaneš kus se stejným větrákem a furt dokola. Proto už říkám, radši corsair, než seasonic.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod TT85 » 18 led 2020 22:16

Ahoj, mám totožný zdroj jako ty, vidím v popisku. Seasonic Focus Plus Gold 750W
Myslíš že to dělá on ? Ono to lze těžko identifikovat, víc bych se přikláněl k chladiči na procesoru ale těžko říct.

Ten hybridní režim je na co ? Může se to vůbec zapínat, když třeba hraju apod. ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod petr22 » 18 led 2020 22:19

Meni to teplotu, pri ktere se zapne ventilator ve zdroji.

Prepinat to muzes kdykoliv.

Pozor - tenhle zvuk dokaze vydavat i SSD (neuveri nikdo, kdo nevidel).

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod TT85 » 18 led 2020 22:21

A neomezí to výkon, konkrétně napětí které PC vyžaduje ? Je to čistě jen pro ten ventilátor jo ?
Tak není řečeno že to dělá ten zdroj ale zítra ještě na to kouknu a zkusím více poslouchat.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod Azmir » 18 led 2020 22:22

Identifikuješ to jednoduše, zapni toho hybrida, když to přestane, byl to zdroj a já si na něj klidně vsadím ;-)

Pootoč nebo povytáhni si pc at na něj zezadu vidíš, Na zdroji je "kolébka" ON/OFF(na tu nešahej). A vedle toho je takové čtvercové tlačítko, co se dá zmáčknout, myslím, že u něj není ani žádný popis, tak to prostě zmáčkni a tím aktivuješ ten hybridní režim a mělo by to přestat. Na výkon to nemá vliv, neboj.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 10:39

Tak to podle mě dělá chladič procesoru. Ten zdroj mi nepřipadá nijak hlučný i když jsem zapnul hybrid mode.
Možná by se ještě dalo zkusit sundat ten ventilátor na chladiči, je připevněn takovýma dvěma drátkama.
Je to Be quiet! DARK ROCK 4 (ten jednoduchý ne PRO)

Ten zvuk co jsem zde poslal už neslyším, ale když si otevřu skříň tak slyším lehce zvuky s přirovnámím jak když se zapisujou data na starý HDD.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod Azmir » 19 led 2020 10:46

Když si zapl hybrid mode, tak ten zvuk neslyšíš, ale furt si myslíš že to je něco jiného, zajímavé :D. Větráčky zvuk dělají, klidně to zas nahrej pokud ti to přijde nepatřičné, podle mě si to vyřešil. Proč bys sundával proboha větrák z chladiče procesoru? Co ti ho pak bude chladit?
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

TT85
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divný hluk z PC

Příspěvekod TT85 » 19 led 2020 11:19

Ne pochopil si mě špatně, já poslouchal u PC a ze zdorje žádný podivný zvuk nejde ale jde to od procesoru a chladiče u něj, to že bych sundal na chvíli připevněný ventilátor tam by se nic stát nemělo abych identifikoval jestli je to od špatných ložisek.

Jinak teploty mám právě super, to jsem měřil.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů