Problém notebooku Acer Aspire 5542G

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

a3min
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém notebooku Acer Aspire 5542G

Příspěvekod a3min » 26 led 2020 21:38

Zdravím, řeším pro mě neobvyklou věc, zatím viděna poprvé, za dobu co jsem pár notebooků již zprovoznil .

Popsal bych jak se celá věc má: známý, chtěl vyměnit lcd na notebooku, donesl ještě jeden ( na náhradní díly s funkčním lcd ), po výměně opravovaného notebooku jsem ho tedy zkusil zapnout.. Při spuštění byl slyšet větráček cca 5 sekund potom se hodně utlumil, notebook se začal pořád dokola restartovat ( bez rozsvícení lcd ) žádná kontrolka neblikala nic, občas to otevřelo mechaniku, tak jsem vyjmul mechaniku = nic, vyjmul jednu RAM pamět a následně ji vyměnil a přemisťoval = nic, vyndal jsem hdd a výsledek = nic , pořád stejný průběh, jako v prvotním spuštění, zkoušel jsem ho i párkrát povypínat a následně zapnout ale také nic..

Tak mi to nedalo a začal jsem s demontáží , prošel jsem procesor a okem desku, vše v pořádku, grafický čip taktéž, vypadá zdravě...

Tak co jsem neudělal, vytáhl jsem z notebooku ten lcd displej a i základní desku, strčil jsem do základní desky jednu RAM a hdd, připojil k napájecímu zdroji a desku zapl..... Světe div se, Rozjel se ( foto máte viz dole odkaz ) jen hdd byl bez systému,, říkám paráda asi potřeboval jen odlehčit od prachu, montuji ho zpátky ((( s RAM pamětí co jsem ji nechal v desce při zkoušce,,,. Kompletně smontovaný, každý šroub na svém místě, nikde žádná dírka, po zapnutí stejný problém jako na začátku po výměně displeje ...

Lidi co s tím ? Mám známému, vrátit pouze desku a nový displej, že jinak to nepůjde ? Na co se zaměřit trochu záhada no :D :D přikládám foto při oživení :D
https://i.imgur.com/WGnuYwv.jpg
Děkuji za Vaše rady Návody :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53532
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém notebooku Acer Aspire 5542G

Příspěvekod petr22 » 26 led 2020 21:53

Jakpak to delas, ze pouhym pohledem poznas, ze cpu a gpu vypada zdrave ?

Nejcastejsi zavada vsech notebooku je popraskani bezolovnatym cinem pajenych spoju
pod gpu (nejvetsi zdroj tepla) nebo pod cpu. Troufnu si tvrdit, ze to bez prumysloveho
rentgenu nemuzes overit.

Velice casta pricina podobneho chovani je prave popraskani vodivych cest a s tim souvisejici
deformace desky - tedy rozebranim notebooku a demontovanim chladicu muzes znicit zakladni
desku - a tohle je Acer, tedy laciny smejd kde ta kvalita PCB a konstrukce odpovida cene.

Co s tim - nekolikrat zkontrolovat ze je vse v poradku, vyzkouset externi displej, vyzkouset
zakroutit nekolikrat celym sasi v ruce jestli se neco zmeni.

Tak jak mas tu desku na stole, zkus nji na ruznych mistech zmacknout nebo trochu zkroutit.

Mimochodem - videl jsi ze ten notebook nekdy fungoval ? Ja osobne nikdy nikomu nedavam
zadnou zaruku, pokud je vec donesena mrtva, protoze muze mit nekolik ruznych zavad ktere se objevi
kdyz se opravi ta prvni se kterou je to doneseno. Acery ja rovnou vyhazuju, nema smysl to
opravovat, vlozene usili neodpovida hodnote.

a3min
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém notebooku Acer Aspire 5542G

Příspěvekod a3min » 26 led 2020 22:30

Externí monitor jsem zkoušel, notebook se nerozjede jak by měl, 2x se mi povedlo že byl stále slyšet větrák jako při zapnutí ( rychlejší bez opětovného resetování ) , zkusím tvé rady :) .. Notebook jsem viděl funkční, nebylo na něj saháno cca rok, také acerům nehovím mám radši stolní stroje ;)

Ještě jsem někde četl, že u dost většiny modelů této značky občas pomůže zábal do deky a nechat je vypotit klidně i hodiny ( bez baterie s lcd samozřejmě venku ), docela mě to láká zkusit :D :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s ssd v notebooku Příloha(y)
    od kaliban123 » 16 lis 2023 08:45 » v Problémy s hardwarem
    10
    1353
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 14:14
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    901
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • Acer TravelMate P2 (TMP215-41-G2) | BSOD
    od Addic7ed » 23 lis 2023 11:55 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    3
    2823
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 11:32
  • Druhý SSD do notebooku
    od Myerina » 19 kvě 2023 10:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1310
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 15:30
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    887
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů