Záchrana dat na zformátováném disku.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 15 úno 2020 14:03

Zdravím.
Omylem jsem zformátoval disk. Zkoušel jsem recuva151, Get Data Back, ale tyto programy mi nasekaly spoustu souborů, že bych to nedal dohromady za měsíc, disk 1TB. Jsou nějaké obnovovací programy pro obnovu tabulky nebo obnovu souborů, ale myslím tím celých složek? Pokud bych dal firmě obnovit data, tak to také bude rozhozené na nic neříkající soubory? Obnovoval jsem již minule i na mobilu, většinou je jednoduché obnovit fotky, TXT, ale celý disk kde jsou složky se mi nepovedlo. Dá se to udělat? Vím, že se podobné řešilo, ale mě se jedná o tabulku a celé složky nebo o zobrazení disku jak to tam bylo a samozřejmě nějaké to poškození beru v úvahu. Dík za názor.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod petr22 » 15 úno 2020 14:13

Jsou nejake programy - napriklad Get Data Back, R-Studio a Testdisk.

Program dela to co mu reknes - pokud mu das proskenovat obsah disku bez pouziti MFT,
tak dostanes jen samotne soubory v ruznem stavu podle fragmentace a prepisu disku.

Za pouziti MFT (a pokud to je mozne) ti program musi pred obnovou souboru ukazat puvodni strukturu.

MFT je na disku nekolikrat - v Get Data Back postupne vyzkousej Level 1, Level 2, Level 3 a Level 4.

Uroven 2 by mela stacit k nacteni souboroveho systemu z disku.

Samozrejmne nejjednodussi reseni je obnova dat ze zalohy kterou jiste mas pro podobne pripady,
on disk muze kdykoliv bez varovani umrit a pak zbyva jen sance ze neco dokaze specializovana firma.

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 15 úno 2020 14:24

Dík, zálohy dělám, tady jsem byl machr a přeskočilo mě. Takže: Koupil jsem disk M.2 1TB. Protože jsem byl ,,již dlouhou dobu dobrý" jednoduše jsem ho aktivoval a v TCom jsem zaměnil jeden 1TB za druhý 1TB. Před tím jsem si při pokusech odpojoval disky. Tak to vypadá, když člověk si myslí, že ,,již něco umí".

Dodatečně přidáno po 41 minutách 11 vteřinách:
Odepsal jsem na SZ, ale asi to neodešlo. Možná, že to zde neumím. Mohl bys mi na SZ poslat podrobnější popis na Testdisk? nechtěl bych udělat nenapravitelnou chybu. Testdisk asi nezvládnu.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod Marfy » 15 úno 2020 17:40

Dělal jsem teď záchranu z poškozené SD karty přes TestDisk a bylo to vcelku jednoduché. Už má dokonce i grafické rozhraní, takže se nemusí zadávat příkazy přes příkazový řádek. Návod i s obrázky co a kde zvolit v grafickém rozhraní máš třeba tady : http://www.pcporadenstvi.cz/jak-obnovit ... orec-navod
.Jako výchozí složku zvolíš tu,kde se to uloží (samozřejmě jinde než na tom zformátovaném disku) a pak jsem teprve použil program Recuva,který data obnovil.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 15 úno 2020 18:01

Díka za informace. Jak vidím, došlo k mým více nechtěným chybám, přestože vím, že na disk se nesmí sáhnout. Nyní jedu ještě na PartRecoveryToolkit. Zdá se také jako dobrý program. Bohužel jak vidím, je to vše mimo. Budu hledat a uklízet v zálohách. Nic jiného mi nezbyde. Na náměty, které jste mi poslali se ještě podívám. Děkuji za spolupráci.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 18:08

Skús sken cez Recoverit.

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 15 úno 2020 18:12

Zkusím a i když to nepůjde nyní, pro příště se to může hodit. Schovávat musíme všechno, jen ne to přemáznout jako já. Ještě se mi to nestalo až s tím superdiskem M.2. No 2 disky a podobné - 1TB.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod petr22 » 15 úno 2020 19:39

Vezmi Get Data Back Simple.

Vyber disk, pouzij Level 1, co ukaze ?
Vrat se zpet, pouzij Level 2, co ukaze ?
Vrat se zpet, pouzij Level 3, co ukaze ?
Vrat se zpet, pouzij Level 4, co ukaze ?

Pokud ani jedna z moznosti nenajde souborovy system, tak s tim budou mit nejspis problem i dalsi softy.

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 16 úno 2020 00:44

Tak jsem zatím udělal pokus s Active@Partition Recovery. PC to dělal 5 hodin. Potřebné se tam objevilo a protože s tím neumím, neměl jsem možnost to nějak dříve odzkoušet, zkoušel jsem co se dalo. Dostal jsem na jiný disk jakési Disk Image.dim ve velikosti 370GB. Nyní ale nevím co s tím. Dále jsem v horní části stisknul Recover a napravo se objevilo Copy All Data to a New Disk. Dole jsem použil Recover a vyskočila na mě registrace. Tu jsem udělal, ale nevím, zda se to registrovalo. Poslali mi email s poděkováním. Na disku mi ale nic dalšího nepřibylo. Tak nevím. Popsal jsem to zde dost podrobně, budu muset PC vypnout a zítra zase něco zkusím. Potřebná data tam ale jsou jak jsem viděl. Je to dost složité na ovládání. Dostal jsem z toho na disk pouze Disk Image.dim. Snímky výsledků jsem udělal. Pokud byste mi někdo dal adresu, tak to pošlu. Zde to nebude vidět. Na disku to je, tak by se snad s tím dalo něco dělat. Ahoj, tak zítra zkusím další.
Přílohy
kopie výsledku-1.PNG

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod petr22 » 16 úno 2020 00:52

Vzdyt tam mas napsane, ze je to DEMO verze.

Plna verze, ktera umi obnovovat, stoji 40 USD.

Presne to same ale dostanes i z Get Data Back (samozrejmne ne demoverze),
na level 3 a level 4 ti taky bude skenovat tech 5 hodin.

Jediny program ktery je zcela zdarma je Testdisk.

blak
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod blak » 16 úno 2020 12:32

Tak jsem zkusil GetDataBack, plnou verzi, ale pouze v.3.64. Proces 1 hodinu, rozsekáno všechno. Našlo se to, ale samé .exe, dll, nepoužitelné. Nejlepší zatím bylo Action@Partition Recovery jak je vidět na snímku. Jsou tam složky pojmenované. Bohužel je to DEMO. Ani raději neukazuji snímek. Že bych nezvítězil?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat na zformátováném disku.

Příspěvekod zeus » 16 úno 2020 12:49

Že bych nezvítězil?

Otazka zni jinak - stoji ti ta data za 40 USD?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 100% využitie disku Příloha(y)
    od krakenus600 » 10 zář 2023 19:47 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2851
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 11:26
  • Pomoc s výběrem SSD disku
    od eli125 » 25 dub 2023 12:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1273
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 15:07
  • Automatizování zálohy USB disku
    od Martab » 31 bře 2024 11:17 » v Vše ostatní (sw)
    15
    1718
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 18:40
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    600
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    704
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů