Zamrzávání PC při zapnutí vyplého monitoru

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zekster
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zamrzávání PC při zapnutí vyplého monitoru

Příspěvekod Zekster » 26 úno 2020 19:42

Jsem na fóru nový, zdravím proto všechny.

Mám problém se zamrzáváním PC. Nejsem si jistý, jestli toto patří do kategorie „Problémy s hardwarem“, protože si nejsem jistý, zda jde o hardwarový problém (může jít o nějaké špatné nastavení).

Mám velmi výkonné PC zakoupené před necelým rokem. PC bylo velmi drahé, komponenty jsem vybíral s kamarádem – vystudovaným programátorem (ajťákem), PC jsem si skládal sám. Až donedávna vše fungovalo bez problémů. K zamrzávání dochází, když vypnu monitor a opětovně ho zapnu. Do doby, než monitor vypnu, vše funguje bez problémů. Potom monitor vypnu, PC pořád reaguje (např. když stisknu klávesu num lock, kontrolka klávesy na klávesnici zhasne atd.), jakmile ale monitor zapnu (třeba hned několik sekund po vypnutí), počítač zamrzne (to poznám např. tak, že se počítač zobrazuje jako off-line v programu Teamviewer, který používám pro práci na dálku, nebo když stisknu klávesu num lock, kontrolka na klávesnici už nijak nereaguje atd.) a na monitoru se zobrazí hláška „No signal detected“. Nezbývá potom nic jiného než počítač „natvrdo“ restartovat pomocí tlačítka restart na počítačové skříni. Když se podívám do Event Vieweru (Prohlížeče událostí), je tam záznam, něco ve smyslu, že systém se nevypnul řádně, bez bližších podrobností. Je tedy pro mě velmi obtížné diagnostikovat, co zamrzávání způsobuje.

Monitor, který jsem kupoval společně s PC, je 31,5palcový BenQ EX3203R, je zapojený přes DisplayPort kabel přímo do grafické karty, grafická karta je RTX 2080, konkrétně tato: https://www.alza.cz/msi-geforce-rtx-208 ... 645652.htm.

Používám Windows 10 Pro, verze 1909, build 18363.657, legálně.

Za zmínku ještě stojí, že k tomuto zamrzávání nedochází bezprostředně po zapnutí PC. Pokud tedy zapnu PC a načte se OS, můžu monitor opakovaně vypnout a zapnout třeba desetkrát po sobě bez zamrznutí. Je to vždycky až po nějaké době, kdy počítač jede a používám ho, kdy se tento problém objeví.

Dále je vhodné zmínit, že pokud počítač uspím nebo hibernuji (nebo logicky i pokud ho úplně vypnu), můžu monitor bez problémů vypnout a potom zase zapnout a posléze počítač zapnout a vše funguje jak má. Tedy pokud zapnutí a vypnutí monitoru provedu, když počítač ještě spí (popřípadě je v režimu hibernace nebo je vypnutý). Pokud bych monitor zapnul až poté, co bych zapnul počítač, k zamrznutí by opět došlo.

Kamarád říkal, že by možná mohlo jít o problém s přepínáním 2D a 3D či co, ale moc tomu nerozumím. Taky mi poradil zapojil DP kabel do jiné zdířky, to jsem zkusil, ale výsledek byl stejný.

Snad jsem to vysvětlil jasně. Děkuji všem, kteří mi s tím dokáží jakkoli pomoci.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    682
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Chyba po zapnutí notebooku. Příloha(y)
    od paolov » 17 říj 2023 10:52 » v Problémy s hardwarem
    9
    1678
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 13:29
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1605
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43
  • USB 3.0 bez proudu po zapnutí laptopu HP 255 G7
    od Jan_Benes » 06 bře 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    1
    367
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 bře 2024 17:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů