Černá obrazovka a restart

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Setes
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Černá obrazovka a restart

Příspěvekod Setes » 28 úno 2020 18:28

Ahoj všem,

tak týden zpět jsem přeinstaloval win 10, přepastoval CPU...vše krásně šlapalo asi dva dny ( Facebook, youtube, net, Lineage 2 ) a najednou se začlo stávat, že PC běží třeba 2 hodinky uplně v klidu a najednou černá obrazovka, ( někdy pípavý zvuk z repráku a tmavě zelená, přerušovaná svislá čára na pravé straně ) a restartuje se komp a nebo je černá obrazovka dokud ten reset nedám prostě já natvrdo. Na monitoru se ukáže "No video input" a potom " Entering sleep mode". Veškeré ovladače aktualizované, zkoušel jsem i rollback na starší verzi a taky nepomohlo.

Myslel jsem si, že jsem špatně vrátil ventilátor na CPU, protože se mi tam ulomil jeden zobáček, ale i bez zobáčku jsem to vyřešil, že to drží jak přibité.

Začínám si myslet jestli to nemůže být přehříváním grafické karty, svítí, ventilátory se točí :D. Poznám nějak podle nějakého programu nebo nějakým způsobem co by mohlo způsobovat tyhle nechtěné shutdowny ?

WIN 10
MB: Bazooka B150M
CPU: Intel Core i5 - 6700 2,70 GHz
RAM: 8 GB
GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 8GB

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2020 19:01

Domnívám se, že podezření na grafiku je správné.
K tomu procesoru nemůžu nic najít - takže pokud obsahuje grafiku, tak vytáhni toho radeona a připoj monitor k desce. A vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Setes
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod Setes » 28 úno 2020 20:18

ITCrowd píše:Domnívám se, že podezření na grafiku je správné.
K tomu procesoru nemůžu nic najít - takže pokud obsahuje grafiku, tak vytáhni toho radeona a připoj monitor k desce. A vyzkoušej.


Grafiku jinou nemám :/

Zajímavé, když stáhnu nové ovladače. Tak se mi co minut stává že zčerná obrazovka na 5 vteřin a poté naskočí s tím že Ovladač přestal pracovat, ale byl obnoven.

Navíc se mi zas stala záhada černé obrazovky, na monitoru "No video input, entering sleep mode", ale měl jsem puštěný zrovna youtube...a ten pořád hrál a PC běžel...ale nešel nahodit monitor tak jsem musel restart natvrdo :/. Už si fakt nevím rady co s tím je.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2020 20:28

ITCrowd píše:Domnívám se, že podezření na grafiku je správné.
K tomu procesoru nemůžu nic najít - takže pokud obsahuje grafiku, tak vytáhni toho radeona a připoj monitor k desce. A vyzkoušej.

Dej mi na ten procesor odkaz.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod petr22 » 28 úno 2020 20:32

Mas jinou grafiku - v procesoru.

I5-6700 neexistuje, takze je to bud i5 s jinym cislem, nebo i7-6700.

Vytahni ten Radeon z pocitacea monitor zapoj do zakladni desky, melo by to fungovat.

Setes
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod Setes » 28 úno 2020 20:35

ITCrowd píše:
ITCrowd píše:Domnívám se, že podezření na grafiku je správné.
K tomu procesoru nemůžu nic najít - takže pokud obsahuje grafiku, tak vytáhni toho radeona a připoj monitor k desce. A vyzkoušej.

Dej mi na ten procesor odkaz.


Jediné co jsem našel tak tu jsou popsané specifikacehttp://www.cpu-world.com/Compare/424/Intel_Core_i5_i5-6400_vs_Intel_Core_i7_i7-6700.html#specs
Vypadá to že tam nějaké integrovaná grafika je, ale asi jsem moc vleká lama abych jí zkusil nějak propojit :shock:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2020 20:39

Prostě vyškubneš tu grafiku, co tam máš, monitor připojíš k desce. Co je na tom složitého?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod petr22 » 28 úno 2020 21:15

Jakpakto lama ?

Vyndat ten Radeon z pocitace a monitor pripojis na jedine misto kam to jde do zakladni desky.

Dokaze to i petilete dite (vyzkouseno).

Jestli to ale nechces delat, musis nekde pujcit jinou grafickou kartu.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod Michael850 » 28 úno 2020 21:36

S docela velkou pravděpodobností je chyba v tom Radeonu, má nějakou chybu v ovladači, takže to sem tam holt dělá, je to "normální" a na opravě se furt pracuje, takže asi zbytečný se to snažit řešit, když to musí opravit AMD.

Dodatečně přidáno po 9 minutách 59 vteřinách:
Informace o známých problémech máš vždycky u toho driveru co stahuješ v poznámkách https://www.amd.com/en/support/kb/relea ... win-20-2-2
Although Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.2.2 resolves many black screen issues, AMD is aware that some users may still experience black screen or system hang issues during extended periods of gameplay. AMD will continue to monitor and investigate reports of these issues closely.
Je to nová architektura, takže jsou s tím ještě problémy a ještě ta stabilita furt není stoprocentní a musí se to doladit, navíc máš plno různých konfigurací PC, pořád se něco mění v systému a tak, takže ten problém není jednoduché jen tak identifikovat a opravit, někomu to nic nedělá někomu ano, prostě buď vydržet a počkat nebo účinné řešení je vyměnit třeba za RTX 2060S. A kdyžtak můžeš poslat report o problému přímo AMD a podrobně to popsat, kdy ti to dělá, protože potřebují co nejvíce vzorků https://www.feedback.amd.com/se/5A1E27D20D8789EE.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 28 úno 2020 21:51, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod petr22 » 28 úno 2020 21:48

Tohle normalni neni - takhle se chova pouze vadna karta.

Nova architektura - po 4 letech od uvedeni na trh ?

Jeste je mozno vyzkouset Linux, aby se odstranil vliv jakychkoliv ovladacu ve Windows.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod Michael850 » 28 úno 2020 21:52

Na Linuxu to nedělá, to už je ověřeno, prostě je chyba při komunikaci se systémem. Nevím co tím vyřeší, bude hrát na Linuxu? Asi ne.
Ano, proto jsem použil uvozovky... A není vadná (tedy samozřejmě to nevylučuji, je to možné, ale spíš jsou v tomto případě pravděpodobnější ty drivery, se kterými bohužel nic nenadělá), toto nemusí dělat vždy jen mechanická závada. RDNA už není čistokrevná GCN.
První to chce podle mě pořádné drivery, kde už bude ofiko potvrzeno, že by to už nemělo dělat a jak se to stále bude projevovat, teprv pak hledat nějaký jiný problém, teď akorát bude hledat problém u sebe, kde žádný nebude, akorát si to celý rozkope. Osobně mi to dělalo taky, snažil jsem se to řešit, bez sebemenšího úspěchu.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 28 úno 2020 22:03, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Černá obrazovka a restart

Příspěvekod petr22 » 28 úno 2020 22:02

Prave proto vyzkouset ten Linux - aby se overilo ze to v nem dela nebo nedela.

Uz jsem videl ledacos, ale aby produkt mel problemy se svoji zakladni funkcnosti jeste ne,
to je na hromadnou zalobu a odskodneni vsech uzivatelu (ovsem jen v USA).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    829
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Černá okna Příloha(y)
    od šulda » 01 dub 2023 14:36 » v Vše ostatní (sw)
    7
    1724
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 21:49
  • PC neumí restart
    od ELIXIERE » 13 lis 2023 15:44 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1245
    od Serg01 Zobrazit poslední příspěvek
    16 lis 2023 17:27
  • Samovolný restart PC Příloha(y)
    od Fotrik » 28 dub 2023 12:04 » v Problémy s hardwarem
    14
    1649
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2023 12:27
  • your system may not stable a nahodný restart
    od maathes » 09 pro 2023 09:57 » v Problémy s hardwarem
    11
    1814
    od maathes Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 22:55

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů