Vadná základní deska?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

G3org3
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vadná základní deska?

Příspěvekod G3org3 » 06 dub 2020 17:41

Ahoj, poprosil bych vás, znalejsi této věci o radu, jestli postupuju správně při určení závady. Hledal jsem, nenašel jsem ale stejný problém.
Jednoho dne ráno jsem zapnul PC ale nenabehnul obraz. Což mě ale zarazilo, tak základní deska ani nepipla a PC nezačal pracovat. Reset BIOSu neúspěšný, po vyndání ram deska nepipa, zkoušel jsem jednu, druhou, různé sloty, nic nefunguje. Větráky na procesoru a grafice jedou. Síťová karta ale nesvítí a to jsem zkoušel dvě, stejně tak vyměnit grafickou kartu a dát zdroj z druhého PC. Nic nezabírá. Procesor zkusit nemůžu jelikož je jiný typ než na druhém PC. To že přestala pipat deska mě ale vede k tomu, že je určitě v háji. Myslím si to i přes to, že jsem neměl možnost vyzkoušet jiný procesor, protože BIOS my měl najet i bez něj. Je moje úvaha správná? Děkuji za pomoc

Reklama
zik9
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1017
Registrován: červenec 12
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod zik9 » 06 dub 2020 17:48

Ano, podle mě je tvá úvaha správná.
Fractal Design Define S2 bílá // ASUS CROSSHAIR VI EXTREME - AMD X370 // AMD Ryzen 7 3700X // ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070Ti OC Edition, 12GB GDDR6X // G.SKILL 2x16 GB DDR4 3600Mhz Trident Z RGB NEO // ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2 NVMe 1.3 - 1TB // Corsair RMx RM650x (v.2018) // Be quiet! Dark Rock PRO 4 // Windows 11 Pro // 49" ASUS XG49VQ
CZC https://bit.ly/30fHPMp

Uživatelský avatar
mydlin
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: únor 16
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod mydlin » 06 dub 2020 17:50

Ahoj.
1. Zkusit zapojit jen MB + CPU + zdroj. Pípá?
2. Zkusit vyměnit zdroj - pokud stále nepípá, tak je na 99 proc. vadná deska

BTW m8 ta tvoje deska int. speaker? :)
A deska bez CPU do BIOSu fakt nenajede..

mydlin

G3org3
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod G3org3 » 06 dub 2020 18:04

Děkuju za odpověď.
Zdroj jsem zkoušel vyměnit. Nepomohlo to.
Deska má speaker, vždycky pípnul při zapnutí. Pak začal počítač "chroupat" a najel. Teď nic.
Nejde, ani když vytáhnu CPU tak nenajede.
Proto mě to vede právě k té vadné desce. Je to taky jediná součástka která je původní.
Ten PC je děda, ale děti 6 a 13 let si na tom hrají. Nemá cenu jim kupovat něco nového. Ta deska stojí 200 Kč na bazaru. Na notebook mají zákaz stahovat hry. Proto těším tento PC aby jim to šlo :)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod Pic » 06 dub 2020 18:18

Neuvedl jsi nic o tom "dědečkovi" PC co je to zač (jednotlivé komponenty). Můžeš zkusit objednat z bazaru základní desku, ale zkušenosti mých přátel, kteří několikrát volili bazar a většinou základní deska byla nefunkční, nebo to přežila jen několik dnů.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

jonasek80
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod jonasek80 » 06 dub 2020 19:13

Ahoj, cca před týdnem jsem měl stejný problém, PC se mi rozsvítil, větráky mi běžely ale žádný obraz, pípnutí nic. Taktéž jsem neměl jak vyzkoušet jednotlivé komponenty, takže max přehodit RAM, koupit a vrátit zdroj. Takže jsem koupil novou desku, RAM a CPU (z intelu na AMD), prodal jsem starý CPU a až tím jsem zjistil, že umřela deska (co jsem hledal, tak symptomy když umře deska nebo CPU jsou skoro stejné, proto se to blbě hledá).
CPU: AMD Ryzen 7 5800X
GPU: XFX RX 6700XT QICK
RAM: G.Skill FlareX 2x16GB, 3200MHz, CL16, DDR4
MB: MSI B450 Tomahawk MAX
PSU: EVGA SuperNOVA G2, 750W
SSD: Samsung 980, 1TB, NVMe m.2
SSD: Crucial MX500 1TB

G3org3
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod G3org3 » 06 dub 2020 19:41

Já vím že koupit jetou desku je sázka do loterie, ale ty dvě stovky mě nezabijou. Je to K9n neo, už se to ani nové neprodává, CPU AMD 5200+, ram Zeppelin 2x2Gb, grafika ATI 4650hd 1gb. Jak říkám, je to děda pro děcka :) Zítra přijde deska, tak sem pak napíšu jak to dopadlo. Každopádně si vážím vašich rad a postřehů!

G3org3
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: duben 20
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod G3org3 » 09 dub 2020 08:42

Tak píšu řešení problému, kdyby mě někdo stejný problém. Základní desku jsem vyměnil a problém stále stejný. Půjčil jsem si tedy procesor od známého a také to nepomohlo. Nakonec jsem zkusil ještě jeden zdroj a počítač naběhl! Bylo to tedy zdrojem. Ten původní je tedy v háji a ten z počítače z půdy který jsem zkoušel původně je tedy v háji taky. Takže pokud vám větráky jedou a deska při zapnutí ani nepipne, opravdu to může být zdroj. Poznatek "nevěřte zdrojům z půdních počítačů" :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadná základní deska?

Příspěvekod petr22 » 09 dub 2020 09:31

Ten drobny detail ze to je cele stare 15 let jsi ale nezminil.

Pouzivat takhle stare zdroje je hazard - a jeste treba i neznackove.

Z tech zdroju muze klidne i vyslehnout plamen a pokud bude PC zrovna bez dozoru mas v byte pozar.

Zdroj je spolu s HDD jedina vec, kterou bych nikdy nedal do PC pouzitou nebo vyhrabanou na pude
v neznamem stavu. Sousedovi takto chytly zaclony (byl u PC, stihl hasit) a nam 3x zacal horet zdroj
na stole pri servisu pocitace - proste proti oknu cmoudik a pak plaminek, mit PC nekde pod stolem
a nikdo u nej tak je jasne co by se delo.

Na sbernych dvorech se valeji haldy pocitacu starych 5 let z firem, ale ne, stale nekdo pouziva
15 let stare sroty - k cemu to tem detem je, filmy si nepusti, hry nezahraji. Jeste budou pro smich
ze maji doma pocitac z druhe svetove valky. Doporucuji koupit minimalne novy kvalitni zdroj, ten
se rozhodne neztrati a da se dat i do jineho PC.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Základní deska
    od pspež » 12 čer 2023 14:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    791
    od pspež Zobrazit poslední příspěvek
    12 čer 2023 20:13
  • Základní deska amd
    od Pajus » 26 srp 2023 06:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    728
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 11:49
  • Bricked deska
    od krcky » 19 led 2024 14:17 » v Problémy s hardwarem
    8
    968
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    19 led 2024 23:02
  • Kompatibilita ? Disk-Deska
    od Edge_ » 01 črc 2023 23:41 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    637
    od Edge_ Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 20:53
  • Levná deska pro AMD Ryzen5600G
    od doudinin » 23 lis 2023 18:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    985
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 09:05

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů