Při zatížení zčerná monitor, roztočí větráky a zamrzne PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Arny
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Při zatížení zčerná monitor, roztočí větráky a zamrzne PC

Příspěvekod Arny » 08 dub 2020 20:04

Ahoj lidi,

prosím o radu. Občas se mi stane, že když dlouho hraju nějakou hru, tak mi vypne monitor, roztočí se větráky, hra spadne a systém musím natvrdo vypnout, jinak nereaguje. Když pak zapnu hru znova, tak aniž bych musel měnit nastavení, hra ve stejném místě jede dál, takže to nemá žádnou pravidelnost. Převádění videa z H265 do H264 mi to zatím nikdy nevyvolalo. Ve hrách se to stává tak málo, že jsem to zatím moc neřešil. Akorát před pár dny jsem si řekl, že to zkusím řešit a zjistil jsem, že stejnou reakci mi pokaždý vyvolá spuštění testu FurMark, stejně jako OCCT když dám test OCCT 3D nebo OCCT Power. To okamžitě zčerná obrazovka aniž by ten test pořádně začal. Test OCCT, Linpack i Memtest po hodině bez chyby. Prime 95 po hodině taky bez chyb. RealBench taky funguje, stejně jako Unigine Valley a Superposition. Memtest86 taky bez chyby. V PC jsem vypnul i CPU boost a paměti jsem dal na původních 2400, ale nemá to vliv. Teploty při testu se tváří v pohodě, skoro ani není slyšet, že nějaký zátěžový test probíhá.

Sestava:
MSI B350 Tomahawk - bios kromě bety poslední dostupný
AMD Ryzen 5 1600X
MSI Radeon RX480 gaming X
zdroj Corsair RM650x
paměti 4 x 8 GB HyperX Predator DDR4 3000
Windows 10 aktuální sestavení

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů