USB-C disk náhlé odpojování

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

otichac
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

USB-C disk náhlé odpojování

Příspěvekod otichac » 22 dub 2020 19:47

Zdravím,
mám notebook ASUS Zenbook UX533FD s Windows 10 a k němu jsem si nedávno pořídil externí SSD disk Seagate Fast SSD 1TB. Při propojení disku skrz USB-C kabel do notebooku se mi objevuje jeden problém, kdy se po nějaké době používání (zejména hraní her a přehrávání videí) na malý okamžik odpojí a pak zase hned připojí (obojí zahlásí Windows). Samozřejmě puštěná hra a ani přehrávač to nerozdýchá, takže se musí vše pustit znovu, ale to by bylo asi to nejmenší. Divné je, že při kopírování dat skrz průzkumník (asi 700GB fotek) se tento problém neobjeví a ani při používání Lightroomu s tím není potíž. Pokud nechám disk pouze připojený a nic na něm nedělám, tak vydrží bez toho přerušení klidně celý den. Rovněž to nedělá pokud je připojen skrz USB-A kabel. Čili problém je z mého pohledu na straně notebooku a v něčem spojeném s USB-C konektorem.
Když se ten problém objevil vůbec poprvé, tak se s tím diskem odpojily i ostatní USB periferie a zároveň se odpojilo i bluetooth (mám bezdrátově řešený zvuk). Následně se vše během okamžiku připojilo zpět. Zkusil jsem tedy zaktualizovat všechny možné ovladače skrz zprávu zařízení, zkusil jsem i Driverbooster a svým způsobem to pomohlo. Nyní se odpojuje jen ten samotný disk, čili tuším a zároveň doufám, že se jedná o problém ovladačů, ale už mi došly nápady co zkusit dál.

Všechno je sice ještě v záruce, ale vzhledem k tomu, že se to odpojení projevuje nepravidelně, tak pochybuju, že bych na reklamaci uspěl. Jiné zařízení do USB-C bohužel díky současný situaci nemám možnost vyzkoušet.

Setkal se někdo s podobným problémem, nebo věděl by co s tím? Procházel jsem všemožné weby a nikde jsem nic obdobného nenašel.

Doufám, že se mi problém podařilo popsat alespoň trochu srozumitelně a předem děkuji za případné rady a pomoc.
Hezký den

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Odpojování wifi Příloha(y)
    od vojtoun » 21 dub 2023 23:36 » v Sítě - hardware
    3
    1088
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 dub 2023 10:33
  • pevný disk Příloha(y)
    od Terka05 » 23 kvě 2023 05:47 » v Problémy s hardwarem
    31
    2641
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 18:30
  • M.2 disk + eterní box
    od BigSandy » 03 čer 2023 09:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    582
    od pazdrat Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 10:46
  • Nový disk (HDD, SSD) do PC, cca 2 000 Kč
    od mandak1 » 20 čer 2023 08:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    770
    od mandak1 Zobrazit poslední příspěvek
    20 čer 2023 09:35
  • Nový Disk
    od Lebedil » 28 říj 2023 08:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    772
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    28 říj 2023 09:51

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů