spouštění PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tombures1
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

spouštění PC

Příspěvekod tombures1 » 05 zář 2005 08:58

Při startu PC mi vubec nenabehne ani BIOS, na obrazovce se
objevi jenom hláška NO SIGNAL a v PC slysim hucet jenom vetraky. Otevrel jsem ho a zkontroloval jsem jestli je vsechno na spravnem miste a zda se mi vse na svem miste nic nebylo vypadleho, restartoval jsem BIOS na zakladni desce a stejne nic. PC je stary 2 roky, mozna je to VIR, ale mel jsem Avast vzdy aktualizovany atd. Zkuste prosim poradit co by to mohlo byt. DIKY MOC

Reklama
Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 05 zář 2005 09:05

Tuhle závadu bych asi hledal mezi Grafikou a monitorem. Pokud se ti objeví tento nápis na monitoru tak ti sděluje že monitor nemá signál. Může to být i špatně zasunutý kabel od monitoru do grafiky.

tombures1
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tombures1 » 05 zář 2005 09:26

grafickou kartu mam interni tak asi to tim nebude (myslim) a monitorem bych nepodeziral ( je temer novy). Jeste nejaka dalsi varianta cim by to mohlo byt ?? Diky

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 05 zář 2005 09:38

zkontroluj kablík mezi monitorem a PC, na 99% je to tím. může být jen kapičku povytažený z monitoru
nic normálního mě nenapadlo

tombures1
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tombures1 » 05 zář 2005 09:50

Prave to bylo prvni co jsem zkousel ten kabel od monitoru a timto asi nebude (jeste to vyzkousim)
Jeste otazka mam pusteny zvuk tak kdyz by mi nesel monitor nebo grafika nastartoval by se Windows? protoze neslysim zvuk jak se startuji Windows ani jak pracuje procesor pri startu, jenom pracuje na zacatku ale za par vterin je uz ticho a jenom vetraky!!


DIKY 8)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 zář 2005 10:17

Bez monitoru wokna nastartujou, bez grafiky nejspíš ne. V případě, že se do woken hlásíš (vybíráš uživatele), zůstane systém viset na tomhle bodě a žádnej zvuk neslyšíš.
Jestli máš zapojenej PC speaker, určitě sis někdy předtím během startu všimnul, že po úspěšný inicializaci HW comp jednou krátce pípne, pak pokračuje start systému. Tak tedy, teď ti pípne? V případě, že grafika není v systému vůbec přítomná, comp během startu párkrát zběsile zapípá a ve startu nepokračuje. Je ale možný že grafika se hlásí a je v háji vystup.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 12 zář 2005 09:33

Kolega se sice chvíli nehlásí, ale i tak bych se optal. Je v BIOSu nastavené použití integrované grafiky na ENABLE? Rozhodně bych doporučil rozloučit se s integrovanými prvky a nahradit je kartami. S vyjímkou integrované síťovky jsem je vždy viděl jako zdroj problémů.

Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 15 zář 2005 13:00

Mam takove tuseni ze kdyby byl problem s grafikou nebo nejakou jinou hw komponentou tak by bios zapiskal chybovy kod. Zkusil bych jinej monitor a pak jinou grafiku, nejakej volnej agp by tam mel byt, v nejhorsim pripade jeste sezenes grafiku do pci. Jestli si myslis ze je problem v nastaveni biosu, tak odpoj napajeni od zdroje a zresetuj bios jumperem.

Uživatelský avatar
Knuspy
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Knuspy » 17 zář 2005 14:14

Zdravim mam tu ted neco podobnyho. Uz tochu starsi pocitac s K6 500MHz, deska Superb 1 od QDI. nejdriv se jen necekane restartovaval jak ve w98 tak w2000 (oboje po cersvym instalu) kdyz sem si zapnul v setupu vyzadovani hesla i na system a nezadal sem ho tak po chvilce zamznul. Zkusil sem to s vytazenejma kartama (grafarnu sem musel pouzit vestavenou) a odpojenejma mechanikama (diskama) zkusil sem tam i jiny ramky, ale porad to stejny. No a dneska rano kdyz sem chtel pokracovat (v muceni :) tak jen cerno. Zadny pipnuti, jen kdyz vytahnu ramky tak pipa. Ale jak je normalne zapojenej tak nic. Vedel by nekdo co s tim? (moznost vyhozeni z okna uz me napadla ale schovavam si ji v zaloze)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 15:33

Zkusil bych "vystoupit a nastoupit". Tedy rozebrat do posledního šroubku a zase složit. Při tý příležitosti povyměňovat maximum možnýho (v podstatě asi jen kabely). Zkusit nastartovat v minimální konfiguraci (deska+RAM+CPU). Resetovat bios. Zkontrolovat, jestli je integrovaná grafika vůbec povolená. A tak... :D
Chce se v tom zkátka porejpat a zkoušet. Řešení typu: "Přehoď jumper J8 z pinů 1-2 na 2-3 a pojede to" nejde v tomhle případě nabídnout :lol:


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů