Problem se sitovyma adapterama, Hyper-V atd.

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

radek178
Level 2
Level 2
Příspěvky: 247
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Problem se sitovyma adapterama, Hyper-V atd.

Příspěvekod radek178 » 11 čer 2020 17:19

Ahoj,

potrebuju poradit. Po May update se mne docela zacina rozesirat PC. Vypada to, ze vse spolu souvisi, ale tu anabazi popisu jen strucne, nema asi cenu to tady rozvadet do detailu, protoze se to da spatne pochopit.

INstalovane programy, ktery mohou mit vliv - windows defender, Comodo Firewall, zapnute Hyper-V, pouzivam i jeho sitove pripojeni, NordVPN.

1. Po May update se mne zacal na PC objevovat problem s vytizenim CPU sluzbou "služba instalace sítě" (NetSetupSvc): patral jsem trosku a ve spravci zarizeni jsem objevil, ze se porad dokola instaluje nejaka sitovka od HYPER-V. Zkusil jsem tedy odinstalovat NordVPN, protoze pri instalaci to kdysi delalo problem s nejakou sitovkou NordVPN TAP. Odinstaloval jsem a nainstaloval NOrdVPN znovu. Objevilo se asi milion problemu a neslo jejich virtualni sitovky instalovat. Pak se to jaksi povedlo a byl klid (vytizeni CPU tou sluzbou bylo porad, ale aspon net jel) do bodu 2 > kdy vcera prisly dalsi win aktualizace...

2. Po vcerejsi aktualizaci win jsem si vsiml, ze v eventlogu je rada chyba vsechny souvisi s virtualni sitovkou od Hyper-V. Navic jedna z aktualizaci vubec nesla instalovat. Zkusil jsem to asi 3x a pak se na to vykaslal. Nekolikrat to vracelo nejaky zmeny po restartu. Zkusil jsem tedy spustit HYPERV a sitovku vypnot. Neslo, nesla odinstalovat, ani zakazat. Pak jsem odinstaloval ovladace a znovu je nainstaloval a slo to. Nicmene tim se nejak dodrbal Comodo FW. Odinstaloval jsem ho. Po jeho odinstalaci nesel net vubec. Sitovky jakoby neexistovaly, nepomahaly tuny prikazu v prikazovym radku, nepomohl reset site ve win. Nepomohlo nic. Pridavam screenshot, jak vypadalo zobrazeni vlastnosti sitovky (mmc dnes je stav stejne vypadajici, ale net jede). Tak jsem zkusil vratit pc do stavu pred instalaci. Po tom se net rozjel.

3. Stav nyni. CF se odinstalovalo (pomoci MS uninstalleru) a zimzelo z pridat odebrat programy (znovu nelze instalovat), ale na PC porad jsou aktivni zbytky. Bojim se ho odinstalovat jejich removerem, protoze to muze znovu znefunkcnit net. Sitovka > vlastnosti > viz screenshot, jak jsem psal uz vys. Neni tam nic. Je to prazdny, ale net jede.
sitovka.png
sitovka.png (4.87 KiB) Zobrazeno 374 x


Jak to do prcic opravit? Preninstalaci win se chci vyhnout. Dik za rady.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 33 minutách 29 vteřinách:
Tak už nejede ani net.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problém s klavesnici
    od Mladkov204 » 28 srp 2023 19:55 » v Problémy s hardwarem
    5
    1003
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 12:08
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1828
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bozan a 20 hostů