Zvuk - chybí vstup?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 24 srp 2020 17:47

U Lenovo Ideapad 320 je výstup na sluchátka. Potřeboval jsem nahrát muziku z kazety a převést na mp3. Měl jsem asi mylný dojem, že zvukový výstup bude funkční i pro vstup. Bohužel, vstup to "nebere". Hledal jsem v Nastavení, ale nic jsem tam nenašel. Neví někdo jak "na to"? Dík za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod ITCrowd » 24 srp 2020 17:57

Řešením je externí zvuková karta: https://www.czc.cz/axagon-ada-71-soundb ... 32/produkt
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 24 srp 2020 18:29

Dík. Díval jsem se na kartu, zdá se mi to pro moji potřebu drahé; czc.cz nabízí i levnější varianty .. budou také fungovat?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod ITCrowd » 24 srp 2020 18:48

Pochybuji. Ale to si prozkoumej sám. Záleží s čím se spokojíš.
Většina těch levnýcj karet totiž nenabízí line-in vstup, pouze mikrofonní. A přes ten z nějakého zařízení nahrávat nelze.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 24 srp 2020 18:55

ITCrowd píše:Většina těch levnýcj karet totiž nenabízí line-in vstup, pouze mikrofonní.

Moc děkuji za upozornění, myslel jsem, že to jde přes mikrofonní vstup. Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod ITCrowd » 24 srp 2020 18:59

Mikrofonní vstup má citlivost několik mV, kdežto line vstup 0,775 V. Takže z mikrofonního vstupu by to bylo strašně přebuzené. Standard výstup z kazeťáku (AUX) má 0,775V. A pokud bys to nahrával ze sluchátkového výstupu, je to obdobné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 25 srp 2020 06:59

ITCrowd píše:Mikrofonní vstup má citlivost několik mV, kdežto line vstup 0,775 V. Takže z mikrofonního vstupu by to bylo strašně přebuzené. Standard výstup z kazeťáku (AUX) má 0,775V. A pokud bys to nahrával ze sluchátkového výstupu, je to obdobné.

Moc zajímavá a cenná informace. Děkuji Dušek

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Grander » 25 srp 2020 07:40

Navíc, mikrofonní vstup není stereo, že?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod ITCrowd » 25 srp 2020 08:45

Záleží na inteligenci zvukovky. Správně by měla zjistit, zda jde o kondenzátorový mikrofon, pak připojuje na střední pin napájení, nebo stereo mic a v tom případě střední pin funguje jako R vstup. Ovšem u karty za dvě stovky bych tomu moc nedával...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 25 srp 2020 11:00

.. našel jsem externí zvukovku na WISH.com; je za 200 a vypadá moc dobře. bohužel po přeložení moc chytrý nejsem

https://www.wish.com/product/5e202a1c05 ... &share=web

Dík za radu

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod mmmartin » 25 srp 2020 11:18

Dušek píše:.. vypadá moc dobře...

Otázka ale je, jak hraje. Hodnocení hvězdičkami od uživatelů bych vůbec nebral jako podklad pro rozhodování a cena 220 Kč - byť po slevě ze sedmi stovek - je více než odrazující.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Dušek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvuk - chybí vstup?

Příspěvekod Dušek » 25 srp 2020 11:20

Asi máte pravdu, ještě si to rozmyslím


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mmmartin, zik9 a 21 hostů