Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod Scientific » 04 lis 2020 12:48

Ahoj všem, prosím o radu.

Výchozí stav: Mám reproduktory, USB pro napájení je přímo v USB zásuvce a jack konektor je zapojený v notebooku. Zvuk funguje parádně.

Problémový stav: K problému dochází tehdy, když připojím libovolná USB grafický adaptér. Testováno na dvou (jeden z číny, druhý z CZC). Problém se projevuje tak, že repráčky po připojení adaptéru přes USB začne trvale zrnět občasně pískat, ale na pozadí to pořád zrní. Jakoby nějaké rušení či co. Zvuky se přehrávají, ale je to nepříjemné současně poslouchat zrnění/pískání. Musím tedy používat vestavěné reproduktory notebooku.

Začalo se to projevovat před pár dny. Myslel jsem, si, že když zahodím ten grafický adaptér z číny, a koupím nový od CZC, že to problém vyřeší, ale opak je pravdou. :-)

FYI: Grafický adaptér je taková krabička, která udělá z VGA/DVI od monitoru USB do notebooku a umožní tedy provozovat další VGA/DVI monitor k notebooku, který jinak VGA/DVI nedisponuje (pouze HDMI a to je již obsazeno).

Zkoušel jsem Windows 10 diagnostický nástroj, ale ten mi nic moc neporadil, maximálně reinstalovat ovladač, může to souviset? Mám ho zkusit reinstalovat?

Děkuji všem za tipy, co s tím.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 04 lis 2020 12:52

1. Jestli máš nějakou USB nabíječku zkus napájet ty repra z ní. Případně zkus jiné repro napájené ze sítě, popřípadě sluchátka, zda se problém projeví.
2. Dělá to jen pokud je ntb napájen ze sítě? Nebo napájení ze sítě nemá vliv?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod Scientific » 04 lis 2020 13:44

Perfektní scénář, takový troubleshoting mě mohl také napadnout...

1. U sluchátek se tento problém neprojevuje.
2. Já se spletl, kabej napájení repráků vedl do stolního PC, který je zapnutý téměř permanentně. Zkusil jsem zapojit přímo do zásuvky, kde jsem si původně myslel že je a heleme, problém zmizel.

Můžeš mi prosím vysvětlit, co to mělo znamenat? Nechápu to, jako nějaké nadpřirozené síly. Repráčky si ještě budou vymýšlet odkud budou sosat šťávu. Z PC jim nechutná a ze sítě jim šmakuje. :-D Ale POZOR, když není v notebooku (uplně jiné nesouvisející zařízení) zapojen grafický adaptér, tak nepohrdne ani šťávou z toho PC. :-D

Moc halušky na mě, připadám si jako na drogách nebo ve snu, jakoby to bylo tak absurdní, že to nemůže být realita. Fakt moc rád bych věděl, čím to může být. Asi nějaké nadpřirozeno, energie ve vzduchy, vyšší moc nebo co já vím, zavolám Jolandu a vymítače. :-D

Nemůže to značit nějaký budoucí problém s tím počítačem do kterého byl strčený doposud půl roku ten napájecí kabel repráčků ? :-D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod ITCrowd » 04 lis 2020 14:07

Jsou to dvě věci - zemní smyčka + pulsní zdroje. Žádný budoucí problém nečekej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod Scientific » 04 lis 2020 14:18

Tvé odpovědi samozřejmě nerozumím, nechci ji rozumět, páč nechci číst knížku. ale logicky mi do toho ještě nezapadá, že tento problém začal nastávat až posledních pár dní, přitom půl roku to fungovalo takhle v pořádku. Možná erupce na slunci vyvovlala předevšírem pulzní zdroj a zemská smyčka na to reaguje zrněním mého repráku, proto bylo nezbytné změnit zdroj nápaájení repráku z PC na USB zásuvku (vestavěný USB adaptér) ze sítě. Bez zemních smyček a pulzních zdrojů. Dává ti to logiku? Pokud ani, tak vyřešeno. :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod ITCrowd » 04 lis 2020 14:28

No je to taková elektrikářská věc...
Zemní smyčka - dřív to bylo jednoduché - trafo, zdroj a (-) zdroje se spojoval na kostru (zem). Tím pádem byl na zemi stejný potenciál u každého zařízení a vše fungovalo. S pulsními zdroji je to jiné a vzájemně propojené kostry např. počítače a zesilovače můžou mít mezi sebou potenciál. A ten může prolézat do signálu.
A problém dva je ten, že frekvence pulsních zdrojů je cca 40kHz a protože jsou to pulsy, mají x harmonických. A ty, pokud nejsou dobře odfiltrovány, můžou prolézat do signálové cesty.
Tím, že jsi zapojil repra do jiné zásuvky, zabránil jsi průniku těch harmonických.
Přídavná grafika obsahuje měniče napětí (něco, co z 5-ti voltů udělá 12), a tyto měniče také pracují s 40kHz. To může spolu souviset.
Líp to laicky asi nedám :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Scientific
Level 3
Level 3
Příspěvky: 499
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Trochu zrní reproduktory, když připojím grafický adaptér

Příspěvekod Scientific » 04 lis 2020 16:11

Termíny o kterých mluvíš si z vejšky něco pamatuji, aby byl to jen výběrový předmět, tak jsem tomu moc nedával. Nechejme tak, jsem rád, že přepojení pomohlo. díky moc. :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Programy pro grafický tablet
    od Speed_dead » 17 dub 2023 11:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    952
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2023 18:24
  • Reproduktory k PC
    od dakkyCZ » 09 srp 2023 21:05 » v Vše ostatní (hw)
    1
    899
    od falco_dee Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 20:13
  • Adaptér HP
    od jPRO » 15 úno 2024 23:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    573
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 09:53
  • Reproduktory s USB vstupem.
    od liborek » 24 čer 2023 20:30 » v Problémy s hardwarem
    5
    748
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 21:29
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2040
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů