USB na desce dělá problémy s Flashkama i foťákama

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pomůže nový hardware - řadiš USB?

Ano
2
100%
Ne
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 2

Jaremy
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

USB na desce dělá problémy s Flashkama i foťákama

Příspěvekod Jaremy » 16 zář 2005 09:28

Dobrý den
Trápí mě moje USB....:(
Pokud chci kopírovat z Flashky do PC a soubor má více než cca 10 MB většínou se mi po cca polovině kopírování objeví modrá obrazovka s chybou a začne výpis paměti
I když vložim do USB jinou Flashku je to stejné... zkoušel jsem nové ovladače, řadiče, upravit Bios atp ale nic.... Možná chyba v desce?? Je to řešitelné? Deska je né příliš kvalitní :) "Kinetiz 7B" Pokud kopíruju na ní je to OK, ale když z ní do PC je to problém.... možná by v krajní nouzi mohlo pomoci koupit nový hardware Řadič USB, pokud by to pomohlo... Mám na desce Jedničkový USB.
Nemáte zkušenost s podobnou situací?? Moc díky za případnou reakci
Díky, mějte se

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 16 zář 2005 11:05

Nejpravděpodobnější problém je v přizpůsobování přenosové rychlosti. Určitě máš Flashdisk s USB 2.0 a tím pádem se musí přizpůsobit pomalejšímu USB 1.1 na tvé desce. Pokud máš Win 98, tak je to téměř jisté. Aby to fungovalo v pořádku na těchto woknech potřebuješ k tomu ještě navíc ovladač dodávaný k Flashce pro 98-ičky.
Ale i kdybys to rozchodil, tak stejně budeš omezen na USB 1.1, což znamená max.přenosová rychlost 12 Mbps.
Nejlepší řešení je koupit PCI kartu s USB 2.0 porty (neměl by to být problém, protože tvoje deska má mít 5 PCI slotů). USB 2.0 má max.přenosovou rychlost až 480 Mbps a navíc umožňuje větvit připojení, takže s pomocí HUBu můžeš zapojit až 127 zařízení přes 1 port USB 2.0.

Doufám, že to bylo vyčerpávající. :lol:

P.S. Jak jsem se tak koukal na tu desku a podporované processory, asi bys měl jít radši do celkového upgradu a nové desky se standardními porty USB 2.0 :lol: :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 16 zář 2005 11:21

Zdravím, nechceš pouvažovat spíš o výměně desky? :wink:. Jedna věcná otázka. Kam přesně ty zařízení šoupeš? Máš vývody vepředu na bedně, nebo normálně dozadu? Nemáš vytaženou třeba nějakou prodlužku, nebo tak něco? Nejspolehlivější sou totiž porty vzadu, na ATX panelu. Cokoliv jinýho může mít za jistejch okolností svý mouchy. Co máš za operační systém vůbec? Modrá smrt, to se ve WinXP zas tak často nevídá, tipuju správně na Win 98 nebo ME?
USB řadič by pomoct mohl, ale nikdy nevíš... Jestli se nejedná náhodou o nějakej SW problém. Je pravda že ten nejobyčejnější USB řadič skoro pakatel, takže ta zkouška by zas tak draho nevyšla :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s USB na desce x570 a ryzenem 5900x
    od prapra456 » 18 lis 2023 16:10 » v Problémy s hardwarem
    6
    1189
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 18:52
  • IO Shield k základní desce
    od elrodos » 01 lis 2023 19:15 » v Vše ostatní (hw)
    9
    2095
    od elrodos Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 19:57
  • Prodám jako celek na základové desce. Cena 12K
    od Pendysak123 » 22 čer 2023 09:22 » v P: Hardware
    3
    1773
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 14:37
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    596
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1241
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů