Spálená součástka na základní desce notebooku

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2021 18:02

Pokud to projde pres nasi celnici bez povsimnuti - jinak je to +200 Kc celni poplatky +VAT

Reklama
Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod ondoubek » 29 bře 2021 18:12

Vidíš, to mě vůbec nenapadlo, tahle by měla pasovat a je za pár:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_
Kolik je ten VAT kdyby to teda neprošlo?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2021 18:16

Kolik procent se plati DPH urcite vis.

200 Kc se plati Ceske poste za procleni.

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod ondoubek » 29 bře 2021 18:21

Takže 1500+200+315. To jde. Česká pošta to pak řeší za mě, to proclení atd. atd.? Žádné problémy navíc? Sorry, ze zahraničí vůbec nenakupuju tak nevím jak to tam chodí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod petr22 » 29 bře 2021 18:50

Ceska posta je problem sama o sobe :-)

Budes rad kdyz to nebude nekde lezet 14 dni - CP je jako cerna dira, neco pohlti
a nevis kdy a kde to vyplivne.

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod ondoubek » 29 bře 2021 18:56

Jo to chápu, myslím to tak že prostě objednám a budu čekat než to dojde, že já nic nezařizuju :smile:
Asi ju teda koupím z toho Ali, nejspíše to bude nejrozumnější volba.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod atari » 30 bře 2021 08:47

Na to je dobré DHL, nedávno kolegovi dorazila z Číny zásilka za 14 tisíc (dlouhá půl metru), a bez proclení a DPH mu to doručili až na adresu.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod gogo1963 » 30 bře 2021 08:50

to asi nebyla z číny ... i na ali mají spousty věcí skladem po evropě (španělsko, polsko, francie, německo, něco v turecku...) já tak kupoval grafický tablet ... DHL ze španěl ... a nebo, pokud je ta možnost volby, určitě to nebude free ... aby za přepravu nedal víc, než za desku
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod petr22 » 30 bře 2021 08:57

V zadnem pripade DHL ze zeme mimo EU !

DHL to procli vzdycky a plati se 500 Kc za procleni DHL a jeste 200 Kc Ceske poste.

Ale DHL to tu ma z Ciny za 3 dny.

Ona ta AliExpress objednavka take muze jit do EU skladu a teprve odtamtud zasilkovnou,
ale na to se nelze spolehat.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod drobino » 30 bře 2021 12:43

Zdravím odpálil se ti horní kllíč spínaného zdroje pro napájení RAM modulů. Velmi často se tak stává pokud se poškodí spodní klíč tedy pokud se zkratuje obvod do GND. Může být, ale i zkrat na samotné linii nebo poškození RAM modulu). Pokud je problém dolní klíč je to nejlepší varianta. Často se poškodí i driver tedy RT8207 (Bude z druhé strany desky poblíž těch Fetů) jak máš na schématu. Proto je nejspíše spojený G s S.Automaticky se mění tato trojce ikdyž je poškozen jen jeden prvek. Tedy Horní, dolní klíč a driver. Je to jistota. K tomu poškození PCB: je to problém u těchto součástek nejsou připojené jen vodivou cestou ale PCB je i chladí, tedy vrstvy mědi odvádí teplo. Bez tohoto chlazení je životnost součástek podstatně nížší, ale opravit se to dá ale je to trochu piplačka. Odeber Ram z desky a změř na cívce PL200 zda je na té linii zkrat a pak můžeš pokračovat dál.Mám takový pocit že bych tu ty díly mohl mít kdyby jsi chtěl.

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod ondoubek » 30 bře 2021 18:16

Díky za info, ale asi budu objednávat teda tu novou desku, na opravu doma nemám nářadí (bez kvalitní mikropájky to půjde těžko, mám jen levnou zd99), ten mosfet bych asi připájel, ale ten RT... už určitě ne. Pod tím mosfetem je po odstranění toho ohořelého nánosu pod měděná ploška, která je připojena k zemi (asi jde o další vrstvu plošného spoje?), ale chladič (ten měděný plech co jde vidět na fotce) je drain, takže bych musel tyhle dvě části nějak od sebe odizolovat, nebo přemístit ten mosfet někde jinde (netuším co s tím poškozením pcb).
Popravdě moje zkušenosti s elektronikou končí někde u výroby laboratorních zdrojů a rádiových přijímačů, takže takovouhle opravu bych musel svěřit někomu jinému.

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Spálená součástka na základní desce notebooku

Příspěvekod drobino » 30 bře 2021 19:16

Ano s pájkou to nepůjde je potřeba horkovzduch. Ideálně infra stanici ale na takto malý čip je to celkem zbytečné. Mohl bych ti to opravit stačíla by mi k tomu jen ta deska případně bych ji za nějaký peníz od tebe odkoupil. Je jistá šance že to schytal i CPU protože tato linie jde i do procesoru. Pokud by jsi oželel trochu výkonu mám tady desku z dell e7440 s I5 4300U nebo 4310U(teď si nejsem jistý). Mám pocit že ty desky jsou stejné takže by šli vyměnit.

Dodatečně přidáno po 15 minutách 3 vteřinách:
Tak ne omlouvám se asi by to použit nešlo nebo šlo ale musel by jsi vyměnit i kabel k lcd. Má bohužel jiné zapojení než 7440.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů