PC shutdowny

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Michael 15
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC shutdowny

Příspěvekod Michael 15 » 17 dub 2021 15:49

Zdravim, poslední dobou mám problémy s PC. Při hraní se mi natvrdo vypne počítač, nevyskočí mi žádný error ani mi počítač nezamrzne, prostě se natvrdo z ničeho nic vypne. Nicméně jsem si všiml, že nezavisle na tom, o jakou hru se jedná, se shut downy objevují zejména během loading screenu. Když například hraju 20 min a chci načíst jiný save nebo se načítá nová lokace, tak se počítač vypne. Nemám moc velké zkušenosti s pc troubleshootingem (proto ostatně píšu sem), nicméně jsem předpokládal, že se může jednat o přehřívání, ale PC pravidelně čistím a teploty kontroluji pomoci softwaru a zdají se mi relativně vpořádku. Proto jsem se chtěl zeptat, zda nemáte nějakou radu k tomuto problému.

Moje PC sestava
CPU: AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor
Motherboard: ASUSTek COMPUTER INC. M5A99X EVO R2.0
GPU: Nvidia GeForce GTX 960
RAM: Kingston DDR3 16GB 1600MHz CL10 (2x8GB)
PSU: CX Series™ Modular CX600M ATX Power Supply
HDD: WDC WD10EZEX-00BN5A0 1TB

Počítač už je samozřejmě starší, ale tyhle problémy se začaly vyskytovat i u starších her, které by měl tenhle pc zvládat. Od sestavení jsem upgradoval RAM a GPU, takže mě možná napadá ještě problém s PSU, ale jak říkám, nemám dostatečně velké zkušenosti abych něco takového posoudil, tak se raději zeptám.

Díky za případné rady.

Reklama
Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC shutdowny

Příspěvekod Minapark » 17 dub 2021 17:49

Nenapsal jsi co máš za Win. Předpokládám že 10.
Dej hledat (vlevo dole lupa, nebo zmáčkni klávesu Win) a zadej "Zobrazit historii spolehlivosti". Tam se podívej, jestli tam není něco konkrétnějšího.
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Michael 15
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC shutdowny

Příspěvekod Michael 15 » 17 dub 2021 18:30

Jo sorry, na windows jsem zapomněl, ale ano mám 10. Všechny crashe mají tuhle zprávu.

crash.png
crash.png (6.86 KiB) Zobrazeno 262 x


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů