PC se nevypne!!!

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC se nevypne!!!

Příspěvekod delfin » 17 zář 2005 14:24

Mám problém,PC P4/3GHz/2MB/800 , DDR2 1024MB/dual , deska MSI 915P Neo2 , Windows XP Pro SP2.Problém je v tom,že když dám vypnout PC tak se počítač dostane pouze do stavu , kdy mi na monitoru napíše že nyní mohu PC bezpečně vypnout a musím ho vypnout ručně.At´hledám jak hledám,nemůžu přijít na to proč se nevypíná sám.Poradí někdo?Děkuji

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 15:19

Vypadá to že půjde o docela novej comp. Dělá tohle od začátku? Kupovaný jako sestava, nebo stavěný doma? Kdo instaloval systém? Sou nainstalovaný ovladače k desce? Nerejpal ses v biosu?

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 17 zář 2005 16:21

Omlouvám se za blbý dotaz,problémy jsem si způsobil sám vypnutím ACPI v Biosu!!!Ale děkuji za ochotu pomoci.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 16:40

:lol: Ne, v pohodě, stane se. Přišel si na to sám, nebo se nakopnutí hodilo? 8)

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 17 zář 2005 19:34

Našel jsem tuhle problematiku i na internetu a tvoje odpověď do toho, a šel jsem přeinstalovávat s opraveným Biosem.XP už tam mám,ale chtěl jsem otestovat Milenium (s jiným diskem) ,poněvadž pro desku jsou ovladače i pro tento systém ale nechce to dělat vůbec nic.Nabotuje to z CD,spustím instalaci,naběhne modrá obrazovka s hlášením,že "probíhá příprava instalace..." a tím to končí!!!Win98 dělá to samé.Tak si myslím,že ta deska už to prostě nepodporuje,nebo se mýlím?Stejný problém jsem měl i s deskou nforce4 pro Athlona,jenže u ní žádné ovladače pro Milenium nebyli.Nevěděl by jsi náhodou jak na to?Win Me bych chtěl pro děti,protože hodně starších her už na XP nespustím.Dík

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 22:32

Nějak nevím, v čem by mohl bejt problém. Že by si Millenia nerozuměly s řadičem na desce umístěným? Možný je všechno... Obligátní otázka: Je to SATA, nebo PATA disk? Napiš přesnej typ desky a disku, zkusím si o tom promluvit s panem Googlem :wink:

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 18 zář 2005 20:31

Ahoj,tak jsem se dnes dostal k PC až teď.Jedná se o desku "MicroStar 915P Neo2-FR - Intel 915P" ,P4 630,1GB DDR2 v dualu,DVD LG 4165B na kšandě s "Maxtor DiamondMax Plus 9 6Y120P0 - 120GB 8MB" v IDE 1 .Modrá obrazovka s s nápisem "Probíhá příprava instalace..." je jak ve WinME tak Win98.Neděje se nic!Skoušel jsem i IBM 30GB a také Seagate 40GB.Podle manuálu jdou CD/DVD mechaniky zapojit pouze na IDE 1.Ještě jsou k mání IDE 2 a 3,ale pokud zapojím mechaniku na IDE1 a HDD na IDE2 tak při pokusu o instalaci napíše Win (ME,98 i XP),že nebyl nalezen žádný HDD.Takže musím HDD zapojit k mechanice na IDE1.Na NForce 4 jak jsem psal mi CD nakopíruje WinME i Win98 na HDD a po restartu a následném načítání z HDD se PC automaticky vypne(zřejmě právě proto že čipset tyto Win nepodporuje).Jenže tato deska má ovladače pro Win98 i ME a proto nechápu,proč instalace zanikne na modré obrazovce.A už vůbec mi nejde do hlavy,proč při instalaci vidí HDD jen na IDE1 a ne na těch ostatních (2,3).Jinak abych ještě dodal po instalaci Win XP SP2 Pro jsem HDD znovu odpojil z IDE1 a vrátil ho na IDE2 a normálně funguje.V PC je pouze jeden HDD.Od samého začátku neuspěšného pokusu s HDD na IDE 2 byl samozřejmě tento disk řádně naformátován.Jakýkoliv dotaz k tomuto problému se pokusím vysvětlit a zároveň děkuji za případnou pomoc.

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod delfin » 18 zář 2005 21:15

Tak problém s IDE 2 a 3 jsem našel na netu.Nebyly nainstalované ovladače řadičů IDe 2 a 3!!!Ale co s instalací Win98 nebo ME kdy je vše správně na IDE 1?

delfin
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Závěr k dané problematice

Příspěvekod delfin » 18 zář 2005 21:45

Stručně a jasně řečeno:Na stránkách MSI jsou ovladače k desce pro Win 98,ME.Na stránkách internetu však leželo toto vysvětlení :Jestliže jste obdivovateli hardware od společnosti Intel a stále používáte operační systémy Windows 98/ME můžete se s novými chipsety Gransdale a Alderwood rozloučit. Společnost Intel oznámila, že jejich chipsety 925P, 915P a 915G (Gransdale, Alderwood) nebudou podporovat starší operační systémy jako je Windows 98 a Milenium Edition, tyto chipsety vám poběží pouze se systémy Windows 2000 a samozřejmě XP. Podle společnosti Intel jsou tyto operační systémy zastaralé a pravdou zůstává, že čipsety s pohledem do budoucna společnosti Intel (podle roadmap v roce 2005/2006) již tyto systémy podporovat nebudou. Ostatní společnosti například VIA, SIS, ATI a ULI budou své čipové sady s podporou sběrnice PCI Express budou vyrábět nadále tak, aby podporovaly i starší operační systémy.
Děkuji všem kteří mi chtěli poradit!!!

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

VMware

Příspěvekod Ltb » 18 zář 2005 23:57

Ahoj,
po zkušenostech (útrapách) s instalací Windows98 na novém HW bych ti doporučoval se systémům Win98 & ME obloukem vyhnout. Pokud by jsi chtěl WinME/98 pro děti za účelem hraní starších her, navrhoval bych řešit to přes VMware. Pokud máš dost paměti (ideálně 1024MB), hry ti na tom budou běhat bez problémů a stejně tak i instalace OS by měla proběhnout hladce. Trial verze VMware je volně stáhnutelná, pomocí menší úpravy (cracku) si můžeš trial mírně prodloužit :wink:
........řešení řekl bych lepší, než trávit hodiny u "modré smrti"..

link: http://www.vmware.com/download/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook se po vypnutí nevypne.
    od Majan » 12 dub 2023 14:59 » v Problémy s hardwarem
    2
    714
    od Majan Zobrazit poslední příspěvek
    12 dub 2023 15:39

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů