Nelze zapisovat na disk v jednotce C:

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Nelze zapisovat na disk v jednotce C:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 15:55

čím to může být? po cca 10 minutách normálního provozu se mi najednou zasekne klávesnice a myš na PS/2. nic se neděje a po chvíli se objeví modrá hláška NELZE ZAPISOVAT NA DISK V JEDNOTCE C: POKRAČUJTE LIBOVOLNOU KLÁVESOU. stisknu klávesu a vrátí se to zpátky do windows, ale už bez myši. klávesnice ještě chvíli jde a pak se to zasekne uplně. začalo se to dít z ničeho nic, nejsem si vědoma, že bych instalovala nějaké ovladače, nebo jiný software. zkoušelo jsem přeinstalovat Win XP Professional ale uvízla jsem uprostřed instalace a už se to nechce hnout. diagnostika hardwaru nic neodhalila. prosím poraďte mi.. Díky

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 16:35

Tohle celkem jednoznačně bude "někde" v hardwaru. Co přesně bylo předmětem oný HW diagnostiky a kdo ji prováděl? Jak seš na tom co se týče HW ty? Hrozí nějaký rejpání se vevnitř a přehazování káblů?
Pro začátek bych zkusil můj oblíbenej SpeedFan. Mrkni na záložku SMART, vyber disk na kterým je oddíl C, udělej Screenshot a nahraj ho do Galerie.

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 16:41

diagnostikovala jsem to pres Aidu.. trochu jsem se v tom porejpala, vymenila kabely, disk, ale je to porad stejny.. prehrejvalo se to, ale koupila jsem vodivou pastu a uz se to neprehrejva, ale problem porad trva.. zkusim to co radis..

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 16:43

ale predpokladam, ze to diskem nebude.. ten jsem vymenila a je to porad stejny. mam tu 2 pocitace.. na jednom ten disk jede a na druhym se to proste zasekne..

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 16:54

Říkáš že byl problém s teplotou. Když už budeš mít ten SpeedFan, zkontroluj to ještě jednou, disky si na teplo taky zrovna nepotrpí. Jestli mu nějak přitápíš, mohlo by to dělat neplechu.
Nebo že by řadič na desce? Ten disk je PATA, nebo SATA? Prubnul bych ho připojit někam "jinam". Jestli je na primárním kanálu, tak na sekundár. Pokud možno samostatně, aby s ním na kšandě už nic neviselo.
Nebo co mě tak ještě napadá je napájení. Je zdroj dostatečně dimenzovanej?

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 17:11

takze ten Speedfan mi moc nepomuze.. nez to stacim udelat tak se to kousne.. zkousela jsem ten disk dat na sekundarni,ale byl tam jeste s cd-romkou a vysledek zadnej.. Aida mi predtim ukazovala uz normalni teplotu. jinak ted bylo vsechno studeny a stejnak se to hned kouslo. pripada mi ze se to kousa cim dal rychlejs. zajimavy je, ze se kousne JEN klavesnice a mys - spusteny programy jedou dal - poprve se mi to stalo u hry a ta jela porad a mys a klevesnice se nehla. jediny co me napada jeste vymenit uplne vsechny komponenty co tam jsou.. po kouskach je prehazet..

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 17:14

a jak poznam jestli je PATA nebo SATA?

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 17:16

a k tomu zdroji - fungovalo to normalne 2 roky a i ten jsem uz zkousela vymenit..

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 17 zář 2005 18:40

takze nakonec se mi podarilo to diagnostikovat.. vsechno je to OK.. jen je tu nejakej problem s AGP.. davam to do galerie..

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 zář 2005 21:56

PATA - Parallel ATA - používá takový ty škaredý plochý kabely.
SATA - Serial ATA - novější, používá tenký káblíky.
Koukám že je to "dědeček" počítač, takže určitě PATA

Tak v čem byl nakonec problém s kousáním?

To AGP: Jednak ti říká, že máš nastavenou moc velkou AGP Aperture Size. To se nechá napravit v biosu. Kde přesně ti nepovím, záleží na desce. Tohle nastavení má vliv na výkon ve hrách a co tam má bejt správně nikdo pořádně neví. Spíš je potřeba to zkusit. Víc nedávej určitě, zkus nastavit hodnotu poloviční (32MB) a buď pomocí benchmarku, nebo subjektivně posuď jestli to má nějakej bliv na herní výkon.
To druhý varování ti nejspíš říká, že není povolená akcelerace textur portu AGP. Pro jistotu zkus Start->Spustit->dxdiag a mrkni na záložku Zobrazení. Píše ti tam něco hezkýho?
Máš nainstalovaný všechny ovladače k desce? I ke grafice?

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 18 zář 2005 09:06

takze mam PATA :)
vyndala jsem z toho modem a SCSI radic a ted to jede uz 4 hodiny.. takze problem bude asi nekde tam.. ted to tam zkusim dat po kouskach zpatky a uvidim co to udela..

Dekuju mooooc za pomoc :) nakonec to stacilo rozebrat a znovu slozit :)

danndy
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod danndy » 18 zář 2005 09:10

ten dxdiag nic nepise.. zadny chyby.. teda az na to ze je starej direct x :).. ale ted je to jen provizorni.. zkusim dokoncit tu instalaci woken na tom druhym disku a snad uz se to da nejak do kupy..

takze DEKUJU :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    4842
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    930
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1958
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24
  • Nelze otevrit vypalene DVD Win 10
    od patio » 09 úno 2024 19:33 » v Problémy s hardwarem
    2
    403
    od patio Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 20:52
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2819
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů